Atgriezties pie raksta

Koku lapas dedzināt nedrīkst

Lapkritim tuvojoties noslēgumam, daudziem iedzīvotājiem, īpaši privātmāju un mazdārziņu īpašniekiem aktuāls ir jautājums, kur likt savāktās koku lapas.


 

Daudzi izvēlas lapas dedzināt, taču to darīt nedrīkst, jo lapu dedzināšana ir viens no nozīmīgiem gaisa piesārņojuma veidiem un var nopietni kaitēt apkārtējo iedzīvotāju veselībai. 


Ogres novada pašvaldība atgādina, ka saskaņā ar Ogres novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.14/2012 "Par atkritumu apsaimniekošanu Ogres novadā" Ogres novada teritorijā aizliegts dedzināt atkritumus, tai skaitā atkritumu konteineros, urnās, ugunskuros, dārza kamīnos, krāsnīs u.c. 


Pilsētas teritorijā pieļaujama tikai koku un krūmu ciršanas atlieku dedzināšana ugunskuros un sadedzināšanas iekārtās, ievērojot ugunsdrošības prasības. Jāatceras, ka dedzināmajiem atkritumiem ir jābūt savāktiem dedzināšanai paredzētā vietā un ir jānodrošina ugunsdrošības prasību ievērošana. Tāpat jāatceras, ka, ir aizliegts ierīkot atkritumu dedzināšanas vietu kaimiņu īpašuma ēku logu tuvumā vai vietā, kur dedzināšanas radītie dūmi var samazināt redzamību, apdraudot satiksmes drošību (pie ielu krustojumiem, gājēju pārejām u.tml.) vai kā citādi traucēt cilvēkiem. 


Atbilstoši Atkritumu apsaimniekošanas likuma 43. pantā noteiktajam par sadzīves atkritumu radītāja vai valdītāja nepiedalīšanos pašvaldības organizētajā sadzīves atkritumu apsaimniekošanā piemēro brīdinājumu vai naudas sodu fiziskajai personai no desmit līdz simt piecdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai — no piecdesmit līdz trīssimt naudas soda vienībām. 


Kur koku lapas likt, ja dedzināt nedrīkst?


Lapas var kompostēt kopā ar citām dārza atliekām un iegūt vērtīgu mēslojumu. Tāpat privātpersonas  sagrābtās lapas, nezāles un nopļauto zāli līdz 7. decembrim var vest un bez maksas nodot SIA "ĶILUPE" šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Akmeņu ielā 43B, Ogrē. Lapām jābūt maisos (bez tilpuma ierobežojuma), bez sadzīves atkritumu piemaisījumiem. Lapas saviem spēkiem jāizber no maisiem konteinerā. 


Laukuma Akmeņu ielā 43B darba laiks darba dienās – no plkst. 10 līdz 19, sestdienās un svētdienās – no plkst. 10 līdz 16. Vairāk informācijas pa tālruņiem 29104053 vai 65071222. 


Lapas drīkst izmest arī bioloģisko atkritumu konteinerā. SIA "Ķilupe" no šī gada novembra arī Ogres daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem piedāvā jaunu pakalpojumu – bioloģisko atkritumu jeb bioatkritumu konteineru uzstādīšanu un izvešanu. Sīkāka informācija par pakalpojumu pieejama ŠEIT:

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48529

2020. gada 25. novembrī, 15:21, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

aha • 2020. gada 26. novembrī, 10:59
bet kur likt mājas piegulošā teritorijā (pašvaldības teritorija) sagrābtās lapas? Nepietiek ka sagrābju, tad vēl būs nez kur jāved? Ar ko? Ar taksi? vismaz aizvest varētu pašvaldības transports!
anna • 2020. gada 25. novembrī, 18:33
vai pāri visai Ogrei ar tačku varu vest savas lapas???
info • 2020. gada 25. novembrī, 17:14
Vai tāpēc, ka koku lapās ir paslēpies Covids?

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet