Atgriezties pie raksta

Tiks veikta pilsētas teritorijas apsekošana

Ogres novada pašvaldība ir saņēmusi Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras informāciju par topogrāfiskā plāna sagatavošanu Ogres pilsētas teritorijai, veicot teritorijas apsekošanu dabā.

Ogres novada pašvaldība ir saņēmusi Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras informāciju par topogrāfiskā plāna sagatavošanu Ogres pilsētas teritorijai, veicot teritorijas apsekošanu dabā. 


Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (turpmāk – Aģentūra) ir Aizsardzības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likumu un Ministru kabineta 2013. gada 9. jūlija noteikumos Nr. 384  "Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras nolikums" noteiktajām funkcijām un uzdevumiem iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, tai skaitā ģeotelpisko informāciju, kas ietverta topogrāfiskajos plānos un topogrāfiskajās kartēs mērogu rindas 1:250 000 – 1:2 000 ietvaros. 


Aģentūras darbinieki minētā uzdevuma ietvaros laika periodā no 2020. gada decembra līdz 2022. gada novembrim veiks topogrāfiskā plāna mērogā 1:2000 sagatavošanu Ogres pilsētas teritorijai, tas nozīmē – veiks teritorijas apsekošanu dabā


Saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 9. panta pirmo daļu nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs neierobežo ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā. 


Aģentūras darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt. Kartogrāfiskās informācijas atjaunināšanas ietvaros lauka apsekošanu veic kartogrāfu grupa divu darbinieku sastāvā, kuri izpilda šādus  uzdevumus:


-Pārbauda kartes lapas satura pilnību un precizitāti atbilstoši karšu sagatavošanas noteikumiem un situācijai apvidū.


-Iegūst objektu raksturlielumus, kas nav skaidri saredzami ortofotokartē vai parādījušies dabā pēc aerofotografēšanas tos vizuāli apskatot vai uzmērot. Objektu un to raksturlielumu mērīšana var tikt veikta ar mērlenti, tālmēru vai citiem ģeodēziskiem instrumentiem.


-Precizē situāciju apvidū par neskaidrajām vietām un objektiem.


-Nepieciešamības gadījumā veic apvidus objektu fotografēšanu.


-Dažās teritorijās var tikt izmantots bezpilota gaisa kuģis – drons. 


Lauka apsekošanas darbi var skart jebkuru vietu pilsētas teritorijā. 


Informācija par Aģentūru atrodama interneta vietnēs www.lgia.gov.lv un http://map.lgia.gov.lv

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48563

2020. gada 30. novembrī, 09:57, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Bobis • 2020. gada 1. decembrī, 17:12
Ekānu iela, liekas, ir gar garāžu koperatīvu Celtnieku ielā. Tur ir pagaidām neapbūvēts zemes gabals, kurš laikam uz papīra jau ir saplanots ar ielām.
Kā būs? Kā ir? • 2020. gada 1. decembrī, 17:07
Blaumaņa kā dabā vai Rūdolfa Blaumaņa kā ogresnovads.lv. iela u.c. sīkumi: 1.maija vai 1.Maija gatve?
Paši var • 2020. gada 1. decembrī, 16:51
Ja nu kas! EKĀNU iela nav ogresnovads.lv rakstīta! Ielas, kas jāapkopj, nav sarakstā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet