Atgriezties pie raksta

Uzsākta ēkas nojaukšana Zinību ielā 8, Ogrē

Šodien, 2. decembrī, uzsākta ēkas nojaukšana Zinību ielā 8, Ogrē.

Ēka atrodas Kalna prospekta malā, pie pagrieziena uz Zinību ielu, iepretim pagriezienam uz Zvaigžņu ielu, vietā ar ļoti dzīvu autotransporta un gājēju plūsmu. Nojaucot šo ēku, ievērojami uzlabosies pārredzamība šajā vairāku ielu krustojumā, tādejādi nodrošinot vienmērīgu un drošāku autotransporta plūsmu, kā arī drošāku gājēju kustību šķērsojot brauktuvi. Tā kā tiešā tuvumā atrodas izglītības iestādes, būtiski uzlabosies tieši bērnu drošība. 


Jāatzīmē, ka īpašuma Zinību ielā 8 zemes vienība arī nepieciešama, lai realizētu pašvaldības ieceri pārbūvēt Kalna prospekta, Zinību ielas un Kalna alejas krustojumu par rotācijas apli, tādejādi uzlabojot infrastruktūru Ogres pilsētā. 


Ēkas nojaukšanas darbus militāro mācību ietvaros veic Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljons. Kā atzīmē zemessardzes pārstāvji, dalība šāda veida darbos ir nozīmīga arī pašiem zemessargiem, jo tādejādi tiek nostiprinātas praktiskās iemaņas. 


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: "Zemessargi vienmēr ir ļoti atsaucīgi. Nesen zemessargi demontēja avārijas stāvoklī esošu un apkārtējo vidi degradējošu būvi Jāņa Čakstes prospektā, tagad tiek demontēts lielāks objekts. Šie darbi ir ļoti nozīmīgs zemessardzes atbalsts pašvaldībai pilsētvides sakārtošanā." 


Lēmumu par viena dzīvokļa Zinību ielā 8, Ogrē, atsavināšanu un dzīvojamās ēkas nojaukšanu Ogres novada pašvaldības dome pieņēma jau 2016. gada 16. jūnijā. Pirms lēmuma pieņemšanas tika secināts, ka, ņemot vērā ēkas slikto tehnisko stāvokli, tās atjaunošanas un pārbūves izmaksas būtu pārāk augstas. Ēkas nojaukšanu bija plānots veikt pēc atsavinātā dzīvokļa un pašvaldībai piederoša dzīvokļa atbrīvošanas.  


Šī gada 30. novembrī Ogres novada pašvaldības domes sēdē tika nolemts piešķirt finanšu līdzekļus šīs dzīvojamās ēkas nojaukšanai 6857 eiro apmērā no Ogres novada pašvaldības 2020.gada budžeta izdevumiem neparedzētiem gadījumiem.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48586

2020. gada 2. decembrī, 14:46, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

sūna • 2020. gada 4. decembrī, 14:02
Ogrenetam lūgums dzēst sludinājumus,kuru mērķis ir radīt rasu un tautību naidu.Arī seksa sludinājumi pie katra raksta nedara godu administratoram,ja tāds te ir.
Modrajam • 2020. gada 4. decembrī, 13:57
Nu re, ar to arī mazajam mīzeklim mute aizvērās.Skolā nav jāiet,sēž augām dienām pie datora un rupjības drukā.
Modrais • 2020. gada 4. decembrī, 13:06
Tad nu redzi ''lupata'' atbildi lūdzu , kas ir šucmaņi'' tad redzēsim, ko darīt tālāk. Lūdzu atbildi nebaidies , tu taču rakstīt māki, lūdzu uzraksti , kas ir ''šucmaņi''. Ja nevari uzrakstīt tad Tu Esi mīkstais, un atceries vēl reizi uzrakstīsi ,kaut ko par to ka Latvie';si ir '' sucmaņi'' tiksimies tiesā, jo IP adresi ir ļoti viegli atrast , mīkstais.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet