Atgriezties pie raksta

Pieejama karte pilsētas rotājumu apskatei

Ziemassvētku gaidīšanas laikā Ogre ir krāšņi izgaismota. Lai iedzīvotājiem un viesiem būtu ērtāk apskatīt pilsētas rotu, ir izveidota karte, kurā atzīmētas skaistākās vietas pilsētā.

Kartē Ogres novada Tūrisma informācijas centrs ir iekļāvis divus pastaigu maršrutus - 2 km un 5.5 km garumā, lai iedzīvotāji un viesi var izvēlēties sev piemērotāko.


Īsākais maršruts galvenokārt ved pa Brīvības ielu un Krasta ielu gar Ogres upi. Pastaigas laikā var apmeklēt Ogres Vēstures un mākslas muzeju, apskatīt izrotātās svētku egles, izgaismoto Brīvības ielu un arkveida tiltu, eņģeļus pie kristīgajām draudzēm, kā arī Kristus dzimšanas ainiņu. Savukārt, ja ir vēlme doties garākā pastaigā, otrajā maršrutā ir iekļauts arī skaisti izgaismotais Zilokalnu un Mālkalnes prospekts, no gaismas lampiņām izveidotie rotājumi Mālkalnes prospekta un Tīnūžu ielas rotācijas aplī, kā arī krāšņais gaismas objekts - Krievijas valdnieces Katrīnas I kariete Mālkalnes prospektā. 


Jāatzīmē, ka Ogrē darbojas arī lielākā daļa kafejnīcu, kas aicina paņemt siltu dzērienu un uzkodas, lai pastaiga pa Ogri sildītu ne tikai sirdi, bet arī ķermeni. 


Karte lejuplādēšanai ir pieejama Ogres novada pašvaldības un Visit Ogre mājaslapā. 


Jau vēstīts, ka arī šogad, turpinot pēdējo gadu laikā Ogrē ieviesto pieeju Ziemassvētku dekorēšanā, pilsēta ir tērpusies krāšņā svētku rotā. 


Ogres centrā koki izdekorēti ar gaismas virtenēm, aptinot tās ap koku stumbriem un zariem, bet liepu galotnēs Brīvības ielas gājēju posmā ir izvietotas gaismas bumbas. Ielu apgaismojuma stabos izvietotas siltos toņos veidotas saulītes un pārsliņas. 


Pilsētas centrā – skvērā iepretim Ogres novada pašvaldības ēkai – arī šogad iedzīvotāju un pilsētas viesu uzmanību piesaistīs Kristus dzimšanas ainiņa. 


Egle ir Ziemassvētku galvenais simbols, un šogad viena egle ir izvietota pilsētas centrā, otra – Mālkalnes prospektā; trešā – Kartonfabrikas rajonā, kur svētku noskaņu palīdzēs radīt arī Ziemassvētku vecītis kamanās. Izrotātas ir mazākas (cirstas) egles dažādās vietās pilsētā, kā arī vairākas dabīgi augošās egles. 


Katru gadu Ziemassvētku rotājumi tiek papildināti, arī šogad ir vairāki jauni elementi, Krāšņi izgaismots ir arkveida tilts pār Ogres upi. Pilsētā pie 5 dažādu reliģisko konfesiju baznīcām ir izvietoti eņģeļi, kas veido gaismas ceļu uz dievnamiem un cilvēku dvēselēm. Jāpiebilst, ka šādi eņģeļi ir arī pie baznīcām novada pagastos. 


Savukārt Mālkalnes prospektā, laukumā, kur iepriekšējos Ziemassvētkos atradās kamanas ar Ziemassvētku vecīti, savu pagaidu mājvietu atradusi kādreizējās Krievijas valdnieces Katrīnas I kariete - krāšņs gaismas objekts, veidots no 60000 lampiņām, kas savītas 1 km garumā. Interesentiem ir iespēja iesēsties karietē un iejusties Katrīnas I ikdienas gaitā. Šis gaismas objekts ir viena no iespaidīgākajām un skaistākajām Ziemassvētku dekorācijām Latvijā, ļaujot cilvēkiem noķert ziemas maģiskās saulgriežu sajūtas skaistās fotogrāfijās. 


Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis aicina ikvienu iedzīvotāju pilsētā un pagastos sirdīs izjust Ziemassvētku gaidīšanas laiku: "Gaidot Ziemassvētkus, mēs gaidām, kad dabā beigsies tumšais laiks, kad dienas pamazām kļūs garākas. Ar svētku rotām, ar gaismiņām mēs mazinām tumsu, cits citam cenšamies dāvāt prieku. Aicinu aplūkot skaisto pilsētas rotu, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus un prasības." 


Ziemassvētku rotā Ogre būs tērpusies visu decembri un janvāri, tāpēc aicinām nedrūzmēties, un izvēlēties pastaigai pa Ogri laiku, kad mazāk cilvēku - darba dienas vakarus vai varbūt pat naktis.


 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48593

2020. gada 27. decembrī, 06:40, Aktualitātes
ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

neskumsti • 2020. gada 29. decembrī, 21:31
Nevis točka, bet veikals.
To • 2020. gada 29. decembrī, 21:29
Nu kādi mums te eņģelīši pilsētas mēri, pašiem smiekli nenāk? Pabriežam točka tirgū, kur tauta nodzērās, nebija? Pabrieža ar Helmani neplēsās? Pabrieža pat esot policijā uzrakstījis iesniegumu par Helmaņa fiziskās ietekmēšanas draudiem? A kaut kāds zemessargs mums te fufeli dzen.
bij.zemessargs > atb.jautātājiem • 2020. gada 29. decembrī, 21:00
Zinu kā naudu pelnīja 90-os Pabrieža. Varu pastāstīt. Viņš pārī ar prokurora palīgu Andi Dobrāju bija kā miertiesneši. Risināja parādu neatdošanas gadījumus, uzmešanas lietas un reketā atņemtās naudas atgūšanas jautājumus. Tie, kas griezās pie viņiem pēc palīdzības, protams kā pateicību daļu no atgūtā atdeva/atstāja. Tā kā summas bija lielas tad arī pateicības nebija mazās. Problēmas viņi risināja ļoti veiksmīgi. Ar bandītiem/reketieriem runa bija īsa. Ja ar labu neatdosiet to, kas jums nepieder (iegūts krimināli), būs 2 varianti : 1) prokuratūra (A.Dobrājs) ierosinās kriminālietu un ar garantiju būs jāsēž, vai arī 2) ar jums „parunās” karatē melnās jostas īpašnieks (R.Pabrieža) un jāatdod būs tāpat + vēl fiziskas problēmas. Cik zinu tad 1. un 2. variants tika iedarbināts. Tajos laikos tas bija godīgs naudas pelnīšanas veids. Tagad nē.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet