Atgriezties pie raksta

Sabiedriskā apspriešana par Ikšķiles novada karjeru "Granāti" tomēr notika

Ikšķiles novada deputāti Edgars Logins ("Iedzīvotāji") un Kaspars Upaciers ("Iedzīvotāji") bija vērsušies domē ar lūgumu pārcelt sabiedrisko apspriešanu uz vēlāku laiku.

Deputāti informēja, ka daudzi novada iedzīvotāji, kuru dzīves kvalitāti negatīvi ietekmēs karjers "Granāti", nav saņēmuši atbildes uz jautājumiem un izvērtējumiem, kā arī priekšlikumi par teritorijas attīstības plānošanu saistībā ar derīgo izrakteņu ieguves optimizēšanu Ikšķiles novadā no pašvaldības puses tiek noraidīti.


"Granāti" atradīsies blakus vairākām citām jau esošajām derīgo izrakteņu ieguves vietām - "Lāsītes", "Miemeners -3", "Vārpas", "Kaparāmuri" un "Ezerlīči".


Deputātu ieskatā, karjeru ietekme uz vidi summēsies un nodarīs būtisku kaitējumu apkārtējai ainavai, celsies trokšņu līmenis, palielināsies gaisa piesārņojums, dolomīta ieguvi veicot ar spridzināšanas metodi, paaugstināsies vibrācijas slodze uz apkārtējām ēkām, inženiertehniskām būvēm un ceļiem, pasliktināsies apkārtnes hidroloģiskie apstākļi, iespējama pazemes ūdeņu depresijas piltuves veidošanās, kā arī nodarīt nopietnu kaitējumu dabas parkam "Ogres Zilie kalni", kas ir NATURA 2000 teritorija.


Ziņojums, kurš tika publiskots šī gada 20.novembrī ir ļoti apjomīgs un ar tā saturu nav iespējams detalizēti iepazīties tik īsā laikā, vēl jo vairāk, divi pielikumi nav sagatavoti Valsts valodā, kas ir pretrunā ar Valsts valodas likumu, skaidro novada deputāti.


Ņemot vērā iepriekš minēto, viņi lūdza pārcelt sabiedrisko apspriešanu uz laiku, kad tiks atcelts Valstī noteiktais ārkārtas stāvoklis un sabiedrisko apspriešanu būs iespējams rīkot klātienē Ikšķiles novada domes telpās.


Viņi arī aicināja pagarināt rakstisko priekšlikumu iesniegšanu līdz brīdim, kad ziņojums ar visiem tā pielikumiem būs iztulkots latviešu valodā, vienlaikus nosakot to, ka saprātīgā termiņā varētu iepazīties ar visiem dokumentiem.


Kā aģentūru LETA informēja Ikšķiles novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša, Ikšķiles novada pašvaldība neorganizē sabiedrisko apspriešanu, to veido un tās kārtību saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem nosaka Vides pārraudzības valsts birojs.


Pašvaldība kā viena no jautājuma ieinteresētajām pusēm sniegs savu vērtējumu un viedokli par ziņojumu, jo šādiem projektiem ir ietekme uz vidi un pašvaldība ir ieinteresēta, lai pēc iespējas objektīvāk tiktu izvērtēta situācija, uzklausot visas ieinteresētās un atbildīgās puses.


Pašvaldība šajā procesā iesaistās ar informatīvo atbalstu, informējot iedzīvotājus par šādas sabiedriskās apspriešanas norisi, kuru pati pašvaldība nerīko un neorganizē.


Kā norāda pašvaldība, saskaņā ar "Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumu" sabiedriskās apspriešanas var notikt neklātienes formā.


Kā aģentūrai LETA skaidroja Vides pārraudzības valsts birojā, pēdējā dienā pirms sabiedriskās apspriešanas procesu apturēt nevar, jo iedzīvotāji ir informēti, ka šī apspriešana būs. Līdz ar to tā notika.


Ja iedzīvotāju tiesības šajā sabiedriskajā apspriešanā nav pilnībā ievērotas, viņiem jāvēršas Vides pārraudzības valsts birojā un jānorāda šie fakti.


Birojs izvērtēs visus iesniegumus un ja tiks konstatēts, ka iedzīvotāju tiesības ir pārkāptas, šis process tiks apturēts. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48604

2020. gada 3. decembrī, 23:27, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

akhromushkin • 2020. gada 6. decembrī, 16:29
CEKC Знaкoмствa - здеcь все девки дaют в пoпу и бepут в pот, бeз дeнeг и oтношeний, все бeсплатнo и анoнимнo! Зaxоди и выбeрай дeвку ----- http://bit.do/sehub
neko nesaprotu • 2020. gada 4. decembrī, 10:39
tā sabiedriskā apspriešana bija, ir vai būs?
indulis • 2020. gada 4. decembrī, 10:31
varat riet, bet- es biju, es esmu, ES BŪŠU!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet