Atgriezties pie raksta

Kasparam Grīnbergam un Egilam Dzelzītim piešķirta balva "Zelta MINOX 2020" Foto

RTU Doktorantūras studiju programmu alumnus 2013 Kaspars Grīnbergs un alumnus 2020 Egīls Dzelzītis piedalījās Starptautiskā izgudrojumu un inovāciju izstādē ar inovāciju "Notekūdens siltuma potenciāla pielietojums ēkas mikroklimata nodrošināšanā"

Šīs inovācijas pamatā ir pasīvas ēkas enerģijas bilances izstrāde Ogres Centrālā bibliotēkas (OCB) projektā. OCB atklāšana ir plānota 2021.gada pavasarī.


Izstādes ekspertu grupa inovācijas, par kuru 2020.gada 16.jūnijā LR Patentu valdē iesniegts patenta pieteikums "Iekārta un paņēmiens kanalizācijas ūdeņu rekuperācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšanai", pieteikuma Nr. LVP 2020000045, autoriem un izstādes dalībniekiem Egīlam Dzelzītim un Kasparam Grīnbergam piešķīra balvu "Zelta MINOX 2020" .


Starptautisko izgudrojumu un inovāciju izstādi MINOX organizē Latvijas izgudrotāju biedrība, biedrība CONNECT Latvija un Latvijas Zinātņu akadēmija ar partneriem.


"MINOX 2020" izstādes organizācijas komitejas priekšsēdētājs Andrejs Krasņikovs atzīst:"Pēdējos divos gados, strādājot Latvijas Zinātņu akadēmijas vadībā, teju ikdienas esmu ticies ar ļoti talantīgiem uzņēmējiem un izgudrotājiem, kuri rada nišas produktus un tos realizē daudzviet arī tālu aiz Latvijas robežām. Latvija ir ļoti bagāta valsts ar tehniski un mākslinieciski radošiem prātiem, kuri spēj zināšanas pārvērst dažādām sabiedrībām nepieciešamos inovatīvos produktos un tā ir mūsu vienīgā iespēja celt savas valsts ekonomiku, jo īpaši šajā pēdējā laikā".

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/aktualitates/48605

2020. gada 4. decembrī, 09:43, Aktualitātes
Ogrenet

Jaunākie komentāri

akhromushkin • 2020. gada 6. decembrī, 16:29
CEKC Знaкoмствa - здеcь все девки дaют в пoпу и бepут в pот, бeз дeнeг и oтношeний, все бeсплатнo и анoнимнo! Зaxоди и выбeрай дeвку ----- http://bit.do/sehub
Zane • 2020. gada 4. decembrī, 20:42
Kas ir Helmanis, ja profesori ir viņa pakalpiņi?
Ogrēnietis • 2020. gada 4. decembrī, 20:10
Tas ir tas dzelzītis,kurš ar Vilcānu bīdija projektu par siltummezglu izbūvi un metāla durvju ielikšanu siltummezgols. Tas dzelzitis ir tas kurš ir mūžīgais uzvarētājs Ogres māju siltummezglu sistēmas uzturēšanā. Tas ir tas dzelzītis kurš ar grinbergu vēlējās nosiltināt daudz mājas un beigas ir čušsss.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet