Pāris - krīzes apstākļos (0)

4. aprīlī, 10:49

Lielākajā daļā mūsu personiskajās vai sabiedrības krīzēs pēc atbalsta un mierinājuma mums ir iespēja griezties pie citiem cilvēkiem. Šīs krīzes apstākļos pašizolācija ir ieteikums, vai tā notiek pat piespiedu kārtā. Tas mūsu partnerim uzliek lielu nastu. Pat pašos labākajos apstākļos mēs līdzās esošo cilvēku varam nogurdināt ar saviem nebeidzamajiem stāstiem, vērojumiem un uztraukumiem - kurus esam pieraduši atskaņot.

Bērni ir mājās (0)

28. martā, 10:18

Ir neziņas, nedrošības un trauksmes pilns laiks. Bez tā, ka mazgājam rokas, praktizējam sociālo distancēšanos, rūpējamies par tiem, kuri ir blakus, piedzīvojam arī to, ka ir aizvērtas arī skolas un daļēji bērnudārzi.

Pianists Daumants Liepiņš: Tagad varu klausīties mūziku, lasīt un pastaigāties (0)

21. martā, 10:40

23. martā Latvijas Radio 1. studijā bija plānots kārtējais "Klasikas" rosinātais koncerts – šoreiz duetā muzicētu vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis un pianists Daumants Liepiņš. Ārkārtas situācija svītru pārvilkusi ne tikai tam – atcelti arī citi plānotie koncerti, ko savā kalendārā bija ierakstījis Liepiņš. Tomēr garlaicīgi viņam nav, un arī par darba trūkumu mūziķis nesūdzas: uz klavieru pults stāv gan Prokofjeva Otrais klavierkocerts, bet fonā skan Latvijas Radio 3 "Klasika", kas ļoti patīk mūziķa ģimenes papagailītim Pikolo Liepiņam.

Sveicināti "jaunā laikmetā"! (4)

21. martā, 09:45

Es esmu geštaltterapeite. Tādēļ sākšu ar to, ka paskaidrošu, ka geštaltterapija strādā ar bio-psiho-sociālajiem personības aspektiem nevis statiskā līmenī, bet gan elastīgi, vadoties no katra cilvēka individuālās koncepcijas, pamatojoties uz apzināšanos, uz kontakta veidošanas prasmēm un uz  pašatbalstu. Tādēļ - vislabākā stratēģija ir: dot sev to, kas man esošajā situācijā ir vajadzīgs esošajos iespējamos dzīves apstākļos. Pēdējā nedēļā novēroju, ka pastāv tendence paļauties dažādiem uztraukumiem, tai skaitā ļaut vaļu arī dažādām, ar vīrusu nesaistītām, personiskajām un situāciju krīzēm.

Lēciens pēdējā vagonā (0)

20. martā, 13:15

Latvijas Radio bigbenda, dziedātājas Marijas Mendešas un ģitārista Mišela Pipokinjas programma Dienvidu krasti – meistarības un prieka uzvara pār sarežģīto. 

Ogrenet