Atgriezties pie raksta

Velta Riekstiņa – Ogres novada TIC vadītāja

Ogres novada tūrisma informācijas centrs (ONTIC) darbojas kā Ogres Vēstures un mākslas muzeja struktūrvienība. Kopš šā gada 6.maija to vada tūrisma organizatore Velta Riekstiņa.

2010.gadā Ogres novada tūrisma informācijas centrs tika reorganizēts un kopīgi ar Ikšķiles novadu izveidota Ogres un Ikšķiles tūrisma attīstības aģentūra. No šī gada 1.janvāra šīs aģentūras darbība ir pārtraukta, tūrisma jautājumus Ogres un Ikšķiles novados katra pašvaldība risina atsevišķi.


Savukārt, lai turpinātu attīstīt Zilo kalnu dabas parku, kas atrodas Ogres un Ikšķiles teritorijā, tika izveidota Ogres un Ikšķiles novada pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra", kopš 4.marta šīs aģentūras direktore ir Ieva Kraukle. Bet no maija sākuma ONTIC vada Velta Riekstiņa.


Pieredze Ķeipenes kino stacijā
V.Riekstiņa ir ķeipeniete un deviņus gadus vadījusi kādu interesantu tūrisma objektu Ķeipenē – Ķeipenes kino staciju, kas izveidota vecās dzelzceļa stacijas vietā un ir ar laukiem visai netipisku ievirzi. "Tas ir ne tikai tūrisma objekts, bet arī komunikāciju centrs, kurā notiek dažādi plenēri, semināri un akcijas, radošo gaisotni veicina vides instalācijas un stacijā izveidotā ekspozīcija," piebilst V.Riekstiņa.


ONTIC vadītāja atklāj, ka pieņemt lēmumu darbu turpināt Ogrē neesot bijis grūti. No Ķeipenes līdz Ogrei varot atbraukt pusstundas laikā. Ķeipenes kino stacijā viņa šobrīd uzņem interesentus brīvdienās, bet Ķeipenes pagasta pārvalde risinās jautājumu par to, kas turpmāk vadīs kino staciju Ķeipenē.


Līkā tilta regates – arī turpmāk
Jaunajā amatā Velta aizvadījusi nedaudz vairāk kā mēnesi. Pirmais lielais darbs bijis Līkā tilta regates organizēšana un vadīšana. "Ļoti daudz palīdzēja praktikantes no Ogres tehnikuma Sabīne un Nika. Man pašai nekad iepriekš nebija iespēja piedalīties šajā pasākumā. Manuprāt, Ievas Tumanes iedibinātā tradīcija rīkot Līkā tilta regati kā tūrisma sezonas atklāšanas pasākumu ir ļoti veiksmīga un noteikti jāturpina," ir pārliecināta V.Riekstiņa.


Jauna suvenīru sērija 
Šobrīd tūrisma centrā tiek gaidīta jauna bukleta iznākšana, kas varētu notikt divu mēnešu laikā. Buklets tiek veidots sadarbībā ar Ogres foto klubu. V.Riekstiņa atgādina, ka šobrīd ONTIC ir pieejami visdažādākie materiāli par tūrisma un atpūtas iespējām novadā un citur Latvijā dažādām tūristu grupām un interesēm. Ir arī jauni suvenīriCentrā var iegādāties T-kreklus sievietēm un vīriešiem, krūzes ar uzrakstu "Ogre", magnētus – pudeļu attaisāmos, linu maisiņus, pildspalvas, jaunas 8 veidu pastkartes. Tāpat notiek tūrisma informācijas centra mājaslapas www.latvijascentrs.lv informācijas atjaunošana un papildināšana.


Jāturpina iesāktais darbs
Runājot par nākotnes iecerēm, V.Riekstiņa atzīst: "Man šobrīd nav nekādu pretenziju vai stereotipu par tūrisma jomu Ogres novadā. Esmu sarunājusi tikšanos ar iepriekšējo centra vadītāju un uzskatu, ka, manuprāt, veiksmīgais līdzšinējais darbs un koncepcija jāturpina. Protams, ir jāņem vērā visas notikušās izmaiņas – esam atdalījušies no Ikšķiles un strādājam patstāvīgi, bet mūsu sadarbība noteikti turpināsies. Tāpat ir saglabāta centra dalība Vidzemes tūrisma asociācijā un citās biedrībās un asociācijās".


Attīstīs gida pakalpojumus pagastos
ONTIC ir OVMM struktūrvienība un kopā ar muzeja vadītāju Ivetu Ruskuli radusies doma Ogres novadā attīstīt gidu pakalpojumus, paplašinot tūrisma piedāvājuma loku novada pagastos. "Ir cilvēku grupas un ģimenes, kuras ceļo pa laukiem un viņus interesē vietējie cilvēki, vēsture, teikas, ēkas, notikumi. Katrā pagastā ir cilvēki – lieliski stāstnieki, kuri ļoti daudz zina par savu pagastu – skolotāji, bibliotekāri, studenti un citi. Lai aktivizētu viņus, vasarā plānojam organizēt braucienus pa novada pagastiem šo cilvēku pavadībā, aicinot pievienoties jebkuru interesentu. Noslēgumā izvērtēsim, kā tas ir izdevies. Rudens pusē tiem, kuriem tas padodas un patīk, plānojam organizēt gidu skolu, lai viņi saņemtu gidu sertifikātu un varētu savus pakalpojumus piedāvāt lauku ceļotājiem. Tas varētu būt pieprasīts un interesants produkts," skaidro V.Riekstiņa. Tāpat šobrīd tiek apkopota informācija par novada pagastos esošajiem amatniekiem, jo tādu ir daudz, bet zināmi un tūrismam piesaistīti ļoti maz. "Gribam aktivizēt arī šos cilvēkus," piebilst centra vadītāja.


Svarīgi atjaunot infrastruktūru
V.Riekstiņa ir pārliecināta, ka viens no priekšnoteikumiem tūrisma attīstībai ir infrastruktūras sakārtošana. Par to viņa pārliecinājusies, arī strādājot Ķeipenē – tiklīdz ceļi sakārtoti un noasfaltēti, pieaudzis arī tūristu skaits. Vēl viens piemērs ir pie Plaužu ezera īstenotais projekts – sakopjot un labiekārtojot pludmali, arī tur vērojams daudz lielāks atpūtnieku skaits. "Nonākot Ogrē, arī redzu – pašvaldība ir sakārtojusi Brīvības ielas promenādi un to pamazām sāk apdzīvot uzņēmēji, piedāvājot dažādas izklaides un pakalpojumus. Ja pašvaldība sakārto infrastruktūru, tad šādā vietā uzņēmējam ir interesanti un ērti darboties, tad var uzrunāt uzņēmējus iesaistīties," ir pārliecināta V.Riekstiņa.


Plāno izmantot dzelzceļu ceļus
Tūrisma centra vadītāja uzskata, ka Ogres novadā primārais tūrisma veids ir velotūrisms, dabas ainavu baudīšana tiem, kuri dodas pārgājienos un pastaigās, gan sportojot. "Diezgan daudz darba ir ūdenstūrisma attīstīšanā, tāpat Zilo kalnu dabas parkā. Zilie kalni paši par sevi ir ļoti skaists objekts," ir pārliecināta V.Riekstiņa. Šobrīd sadarbībā ar Vidzemes tūrisma asociāciju Latvijā uzsākts vēl kāds interesants projekts – mēģinot piesaistīt Eiropas fondu līdzekļus, plānots attīstīt ceļus, pa kuriem kādreiz kursējis vilciens, bet tagad sliedes ir demontētas. "Plānots, ka šos ceļus varētu izmantot tūristi gan kā veloceliņu, gan pastaigām, gan slēpotāji un nūjotāji. Dzelzceļa uzbērumi ir palikuši, tie tikai jāsakārto. Šāds ceļš ir arī Ogres novadā, kur ir slēgts vilciena maršruts Rīga – Ērgļi. Tuvākajā laikā tiks lemts par pašvaldību iesaistīšanos projekta īstenošanā, jo tam būs jāredz pašvaldības līdzfinansējums. Projekta īstenošanas rezultātā noteikti palielinātos tūristu plūsma. Piemēram, no Rīgas līdz Ķeipenes stacijai ir 70 kilometri, un šajā maršrutā tūristi varētu apstāties dažādās interesantās pieturas vietās un naktsmītnēs. Tā būtu vēl viena sakārtota infrastruktūra."


Informācijai: Ogres novada tūrisma informācijas centrs atrodas Ogres autoostas ēkā, Brīvības ielā 12a, 2.stāvā. Centrs ir atvērts darba dienās no plkst.10.00 līdz 17.00. Tālrunis: 65071883 vai 29491685, e-pasts: velta@latvijascentrs.lv, mājas lapa www.latvijascentrs.lv.


Iedzīvotāji ONTC interesējas arī par Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa  “Zilie kalni” attīstības aģentūras kontaktinformāciju. Aģentūras birojs atrodas Ikšķilē, ar aģentūras vadītāju Ievu Kraukli var sazināties pa tālruni 29455400, e-pasts ieva.kraukle@ziliekalni.lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/28703

2014. gada 19. jūnijā, 10:10, Viedokļi un intervijas
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

andrejs • 2015. gada 19. jūnijā, 15:21
Pilnīga nulle, pēc šitās tūrisms Ogrē nogrims
biologs • 2014. gada 28. septembrī, 20:45
Vajadzētu sakārtot informatīvos stendus pie Dubkalnu karjera. Pirms drukājiet, pārbaudiet tekstu!
zinztājs • 2014. gada 21. jūnijā, 09:46
Nu nav jau nekas spožs,bet gaidīsim ko šis kadrs mums pasniegs,sapratu ka pa blatu tikusi.Draugu būšana ,nu ko ,redzēsim.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet