Atgriezties pie raksta

Atšķiras viedokļi par Ogres stadiona sienas apgleznojumiem Foto

Ogres novada pašvaldības izsludinātā iedzīvotāju projektu konkursa "Veidojam vidi ap mums" ietvaros 2013.gadā tika atbalstīta vairāku jauniešu iniciatīva atsvaidzināt Ogres pilsētas stadiona betona sētas apgleznojumus, kas nu vairāku iedzīvotāju prātos raisa pārdomas.

Pašvaldības finansētajā konkursā Ogres Interakta kluba iesniedza projektu "Iekrāsojam pilsētu", kā ietvaros bija paredzēts atjaunot Ogres stadiona sienas zīmējumus. Šis objekts atrodas teju pašā Ogres centrā, tā attīstība vairojusi stadiona apmeklētāju skaitu, tomēr stadiona siena gadu gaitā zaudēja savu sākotnējo spodrību, tāpēc arī jaunieši, startējot projektu konkursā, vēlējās to atjaunot. Konkursa žūrijas komisija projektu atbalstīja, piešķirot tā īstenošanai 700 latu.


Pašvaldība uzņēmās veikt stadiona sienas sagatavošanu plānotajiem krāsošanas darbiem, aizklājot iepriekš redzamos mākslas darbus. Uz sienas jaunieši plānoja veidot zīmējumus, kas attēlotu Ogres būtību – mūsdienīgo Ogri, tās vēstures spilgtākās detaļas, iedzīvotāju redzējumu par savu pilsētu. Jauniešu vidū tika organizēts arī skiču konkurss, kā izvērtēšanas laikā tika veikta arīdzan vīzijas saskaņošana ar pašvaldību.


Projekta īstenošanā tika aicināti jaunieši, kuri brīvprātīgi vēlējās piedalīties zīmējumu tapšanā. Tomēr, kā atzīst iedzīvotāji, šobrīd šur un tur ir pat skaisti zīmējumi, citur – skribelējumi un kaut kādi mistiski grafiti, bet daži posmi stāv tukši. Žēl arī esot dažu nu jau aizkrāsoto zīmējumu.


Sienu apgleznošanu vajadzēja turpināt arī 2014.gadā, taču būtisks uzlabojums neesot novērots.


Kā portālam Ogrenet pastāstīja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs, krāsošanu jaunieši ir turpinājuši, piemēram, ir apgleznota siena, kas iet paralēli dzelzceļam. "Manuprāt, jaunieši ir paveikuši daudz, turklāt pērnvasar vandaļi jau bija paguvuši dažus jauniešu domes veidotos zīmējumus papostīt, tos nācās veidot no jauna. Diemžēl mūsu sabiedrībā nereti ir kā šajā teicienā: "Viens ada, otrs ārda"." To, kas bijis paredzēts projektā, jaunieši esot paveikuši, piebilst Sapožņikovs.


Jauniešiem noteikti ir savs dzīves redzējums un skatījums, taču, vai stadiona sienai, kas kalpo kā pilsētas bezmaksas reklāmas plakāts, piemēram, ar vilcieniem braucošajiem cilvēkiem, vajadzētu būt dažādu un neizprotamu tekstu un pilsētas neaprakstošu zīmējumu izkrāšņotai...


Šobrīd gan neesot informācijas, ka tuvākajā laikā paredzēti vēl kādi stadiona sienas apgleznošanas darbi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/29226

2014. gada 8. augustā, 10:31, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Artūrs • 2014. gada 13. augustā, 09:29
Sienu nevajag brucināt, jo tad nāks putekļi un nenāks kārtīgi apmeklētāji ar velešanos paskatities pie tribinēm nevis caur žogu, katra ideja ir savs raksturs, tomēr gribētos lai sienas būtu izkrasotas ar vienkaršiem zīmējumiem.
Šalle • 2014. gada 12. augustā, 14:19
"Kur ir?" droši vien rakstīja tie paši, kas tagad visur smērē "Ogrei nav nauda". Droši vien nevarēja sagaidīt atbildi uz "Kur ir?".
Šalle • 2014. gada 12. augustā, 13:42
Sienu nojaukt un uzlikt caurspīdīgu žogu, lai radītu stadionam vairāk pieejamības izskatu. Tāpat vandāļiem mažak rokas niezēs kaut ko stadionā demolēt. Šobrīd izskatās kā armijas daļai tas žogs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet