Atgriezties pie raksta

Dr. Ivars Lauris: "Rūpējies par savu veselību!"

Pielikumi

Par to, kā rūpēties par savu izskatu un veselību, ieteikumus sniedz SIA "Ogres rajona slimnīca" dermatologs Ivars Lauris, pievēršot uzmanību šobrīd aktuālākajiem jautājumiem savā profilā.

Informācija sauļoties mīļiem
Starptautiskajos dermatologu kongresos tiek lietots jēdziens – saules izraisīta ādas novecošanās. Lai samazinātu saules ietekmi uz ādu, kā rezultātā var veidoties ļaundabīgie veidojumi, kā arī, ja šobrīd ādā ir kādi nelieli "krāsaini" veidojumi, kas ir labdabīgi, saules staru ietekmē tie var pārveidoties par ļaundabīgiem. Sevišķi uzmanīgiem ir jābūt vecāka gadu gājuma cilvēkiem. Šādiem gadījumiem ir radīti līdzekļi (nejaukt ar saules aizsargkrēmiem), kas aizkavē šo procesu un aizsargā ādu no saules ietekmes, kā arī apdeguma rezultātā atjauno ūdens līdzsvaru ādā, tos lietojot pēc uzturēšanās saulē.


Āda neaizmirst nevienu saules izraisītu "pāridarījumu" un gadu gaitā, intensīvi sauļojoties, var veidoties ādas audzēji, kā arī āda kļūst "vecīga" un veidojas pigmentplankumi. Šiem līdzekļiem ir jābūt katram, kurš rūpējas par savas ādas veselību, lai tā izskatītos veselīga līdz sirmam vecumam, it sevišķi dāmām.


Informācija Zvīņu ēdes (psoriāzes) slimniekiem
Francijā ir izstrādāti jauni līdzekļi zvīņu ēdes ārstēšanai, kas tagad ir pieejami arī Latvijā. Īpaši labus rezultātus uzrāda šampūns, kas paredzēts galvas matainās daļas ārstēšanai, kā arī krēms ķermeņa ādai. Pacienti, kuri jau izmantojuši šo šampūnu, apliecina, ka rezultāti ir labi un galvas matus un ādu šīs saslimšanas gadījumā kopt ir vieglāk.


Informācija tiem, kuriem izskrīt mati
Ir izstrādāti līdzekļi pret matu izkrišanu – kā vīriešiem, tā sievietēm, par ko atkal parūpējušies francūži. Šo preparātu izstrādē ir ņemtas vērā matu augšanas fāzes ("piedzimt", "augt", "izkrist"), tāpēc šie preparāti jālieto noteiktā diennakts laikā. Arī šampūni ir izstrādāti, balstoties uz šiem matu augšanas likumiem.


Konsultācijas par ādas un matu kopšanas un ārstēšanas jautājumiem, kā arī par piemērotāko līdzekļu izvēli, Dr. I.Lauris sniedz SIA "Ogres rajona slimnīca" ambulatorā nodaļā 128.kabinetā pieņemšanas laikā otrdienās, ceturtdienās, piektdienās no plkst 8–12 (bez iepriekšēja pieraksta), ar ģimenes ārsta nosūtījumu vai bez tā.


Vīriešu seksuālā veselība
Dr. I.Lauris ir tiešās pieejamības speciālists. Tas nozīmē, ka pacienti pie ārsta SIA "Ogres rajona slimnīca" ambulatorā nodaļā 128.kabinetā pieņemšanas laikā var vērsties konfidenciāli bez ģimenes ārsta nosūtījuma un bez poliklīnikas reģistratūras starpniecības.
Nepieciešamības gadījumā tiek veikta izmeklēšana uz seksuāli transmisīvajām slimībām (STS) – hlamidiozi, ureaplazmozi, mikoplazmozi, gonoreju, trihomoniāzi, HIV (aids), sifilisu, hepatītiem "B", "C", kā arī par citām problēmām, kas saistītas ar vīriešu dzimumorgānu saslimšanām – spermas kvalitāti, potences problēmām, priekšdziedzeru (prostatas) saslimšanu.


Ar STS var slimot ilgstoši (gadus) bez redzamām veselības problēmām, bet sekas var būt nopietnas – neauglība, problēmas seksuālajā dzīvē, kā arī paralēli tiek inficēti dzimumpartneri u.t.t.


Savlaicīga slimību diagnostika ir veicama tikai laboratorijā. Apgalvojums "Man sūdzību nav, esmu vesels" mūsdienās ir aplams, jo lielākā daļa slimību ir atklājamas tikai laboratorijas izmeklējumos.


Svarīgi diagnozi noteikt savlaicīgi, un tas ir iespējams SIA "Ogres rajona slimnīca" ambulatorā nodaļā pie Dr. I.Laura, kur var sākt nekavējoties ārstēt vai piesaistīt citus speciālistus problēmu risināšanai.


Pacienti, kuri nav sasnieguši 18 gadu vecumu, par konsultāciju un laboratorijas izmeklējumiem nemaksā (apmaksā valsts), pārējie pacienti par konsultāciju maksā pacientu iemaksu EUR 4.27, daļa laboratorijas izmeklējumu tiek segta no valsts līdzekļiem, savukārt par pārējiem izmeklējumiem jāveic apmaksa atbilstoši SIA "Ogres rajona slimnīca" maksas pakalpojuma cenrādim.


Pēc pacienta vēlēšanās konsultācija var būt konfidenciāla, bez pacientu datu identifikācijas, un izmeklēšanas rezultāti var palikt arhīva kabinetā.


Rūpējies par savu un dzimumpartneru veselību pēc sistēmas, kas nav sarežģīta.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/29289

2014. gada 15. augustā, 10:34, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

rusalka • 2014. gada 9. septembrī, 16:17
Labs arsts!pati ka paciente nebiju, bet bija pazistami cilveki un es zinu ka ja pat vins par kaut ko saubijas, tad vins solija cilvekam isti noskaidrot un sazvanities velak.nju drosi vien visiem gadas kaut kur kljudities,, bet nekljudas tikai tas kas neko nedara. Lai dakteram veicas!
sveta • 2014. gada 17. augustā, 14:23
Labs ārsts.Nepiekrītu augšminētajiem komentāriem.Jūs laikam neesat nopietni slimojuši.
šarlatāns ne ārsts • 2014. gada 16. augustā, 12:55
ir būts pie šitā - tiešām tā ir, kā citi saka - kaut ko vienaldzīgi noņurd, un iesaka zāles, kuras aptiekā var dabūt, pakonsultējoties ar parastu farmaceitu! nav vērts ķēzīt pat tos pāris eiro, lai apmeklētu šo šarlatānu!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet