Atgriezties pie raksta

Kā gribas kungam/dzei būt...

Dažreiz aiz negausības slēpjas kaut kas vairāk – varētu pat teikt, vesela uzskatu sistēma, savdabīga filosofija.

Nesen portālā Ogrenet tika publicēti divi materiāli, kas centās pievērst lasītāju uzmanību novada domnieces Vitas Pūķes, bijušās pašvaldības izglītības jomas politikas vadītājas, pretrunīgai nostājai jautājumos, kas saistīti ar municipālo palīdzību divām jaunām pilsētniecēm nokārtot studiju mācību maksu ( "Sāp sirds par divkosību" un "Nauda, vara un sirdsapziņa"). Manuprāt, te varētu būt rodams uzskatāms piemērs šādai budziskai filosofijai.


Protams, formāli raugoties, dīvaino lēmumu pieņēmēji gan vienā, gan otrā gadījumā bija domes izpildaparāta darbinieki. Tomēr – kā jau šajos rakstos tikai aizrādīts – tiešām būtu dīvaini, ja padotie nerēķinātos ar savas politiskās virsvadības viedokli. Pat ja tas būtu pausts dziļi privāti vai vispār "caur puķēm".


Deputātes Pūķes tagadējai vedeklai, kas attiecīgajā laikā vēl bija "tikai" viņas dēla draudzene, domes administrācija kā savai darbiniecei kompensēja mācību maksu – būtiski pārsniedzot atļauto limitu un ignorējot arī to, ka izvēlētā specialitāte neiekļaujas sniegtās palīdzības pamatojumā darbinieka profesionālās kvalifikācijas celšanai. Vēl vairāk, domes darbiniecei ticis dažāds cits atbalsts (kļūdains algas palielinājums, devīgi pabalsti briļļu iegādei), kas par nelikumīgu atzīts septembrī publiskotajā KNAB ziņojumā par Ogres novadā veikto pārbaudi.


Savukārt "vienkāršai" pilsētniecei domes darbinieki – kā tika teikts, "ne jau bez V.Pūķes ziņas" – cītīgi centušies ar dažādām atrunām atteikt palīdzību. Kaut gan netika lūgta tieša finansiāla palīdzība, bet pašvaldības galvojums studiju kredītam. Kad birokrātu pretestība tika pārvarēta un šis jautājums skatīts domes sēdē, deputātu nospiedošam vairākumam balsojot par atbalstu studentei, Pūķe gluži demonstratīvi atturējās (būtu vairāk nekā dīvaini balsot pret sava priekšnieka, novada galvas, atbalstītu priekšlikumu).


Manuprāt, šos izmisīgos centieniem nepieļaut jaunai Ogres iedzīvotājai iegūt diplomu izvēlētaja specialitātē noteica ne jau kaut kādas savtīgas bažas par to, ka tādēļ Pūķes vedeklai vai kādiem citiem pašu cilvēkiem domes līdzekļu nepietiks. Drīzāk tā bija "vienkāršās" meitenes likteņa izlēmēju prātos dziļi iesēdusies budziska pārliecība, ka katram jāzina tam dzīvē atvēlētā vieta. "Ja visi, kam tik ienāk prātā, studēs augstskolās un pretendēs uz amatiem, kas stāvēs aiz letes, strādās frizētavās, slauks govis un raks grāvjus? Kas mums kalpos, kas mūs apkalpos? Kādi mēs vairs tad būsim kungi?"


Bieži vien man ir nācies pieredzēt, kā varas skurbulī dažs mūsu pašu baleliņš vai tautumeita sāk uz savu tautu skatīties gluži kā no barona muižas balkona. Tieši šāds dulna pārliecība, ka vieniem ir no Dieva lemts būt kungiem, bet citiem – viņu kalpiem, patlaban kā rūsa saēd tagadējās dižmanīgās "Vienotības" Rīgas spici un jau sagrāva reiz tik vareno Tautas partiju. Visa mana stāsta morāle: acīmredzami šī "smalkā kaite" moka arī dažu Ogres novada varas gaiteņu staigātāju.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/29780

2014. gada 28. septembrī, 09:31, Viedokļi un intervijas
Dainis Lemešonoks, īpaši "Ogres Vēstis Visiem"

Jaunākie komentāri

buuuuuuuuuuuuuuurrrrrrrr • 2014. gada 30. oktobrī, 13:28
Ieraugot viņas sarauto degunu un saviepto seju slikkti metas ......no malas pūķis kas pūķis palaid lai lido....
hihihihiiiiiiii • 2014. gada 30. oktobrī, 13:25
Tiešām viņa tikai grozas pa Domes gaiteņiem un kabinetiem ,bet lietas laba nav izdarījusi neko ,vienīgi sev 26UERO stunda uztaisīja kruta sanāk ,tāpēc strādā līdz diviem naktī savā Arsta praksē.Un tie pacienti ,kas iet pie viņas nav pilnīgi normāli ..........un nes vēl k.........
oooooooo • 2014. gada 30. oktobrī, 13:17
Ogrē labu ā rstu vispār NAV.....Tikai skatās uz papīra .....

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet