Atgriezties pie raksta

Akmeņu ielā iedzīvotāji no rītiem spiesti elpot ražotnes dūmus Video

Ogres novada pašvaldības un arīdzan portāla Ogrenet palīdzību kāda veselībai būtiska jautājuma risināšanā lūguši Akmeņu ielā esošo daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji.

Problēmas pamatā ir netālu esošās mēbeļu ražotnes skursteņa ik rītu radītais spēcīgais sadūmojums, kas ar vēja palīdzību tiek pūsts tieši uz dzīvokļu ēkām. Jāatzīmē, ka pelēkmelnos dūmus pavada arī kodīga smaka. Iedzīvotāji norāda, ka nu jau ilgāku laiku no rītiem nav iespējams atvērt logus, jo dūmi laužas iekšā mitekļos, nereti pat atstājot acīm redzamus nosēdumus.


SIA "Jumane" pārstāvis, kuram izveidojušos situāciju jau pavēstījis māju vecākais, portālam Ogrenet gan skaidroja, ka nekas veselībai vai dzīvībai kaitīgs kurināts netiek – viss esot bioloģisks. "Dūmi ir tikai rudens periodā, kad ir spiedīgāks gaiss, kas neļauj dūmiem pacelties. Ziemā un lielā aukstumā dūmi iet uz augšu. Kamēr apkures katls sasniedz vajadzīgo temperatūru, tie dūmi ir biezāki," norāda firmas pārstāvis.


Mēbeļu ražošanas uzņēmums nav telpu īpašnieks, bet gan īrnieks. Skursteni esot likuši speciālisti, veiktie darbi atbilstot standartiem un ir saskaņoti. "Saprotu iedzīvotājus, bet esmu bezspēcīgs, lai kaut ko radikāli mainītu. Tā ir sakritība, ka blakus ražotnei atrodas dzīvokļi. Visu nakti gan nekurinām, darām to no pulksten 7 līdz 17," turpina SIA "Jumene" pārstāvis, kurš, lai arī ne pilnīgi droši, pieļauj, ka nākotnē, iespējams, kaut kas tiks mainīts.


Savukārt pēc sarunas starp SIA "Jumene" un sadūmojumu skarto Akmeņu ielas dzīvokļu namu vecāko būtisks kompromiss neesot panākts. Līdz ar to iedzīvotāji nolēmuši vērsties pašvaldībā, lūdzot tās speciālistus iesaistīties problēmas risināšanā (28.novembrī iesniegts lūgums ar vairāku desmitu iedzīvotāju parakstiem). 


Ogres novada pašvaldības izpilddirektors Jānis Latišs pēc sarunas ar Ogrenet atzina, ka radušos apstākļu izvērtēšana tiks nodota pašvaldības vides speciālistes Ivetas Štāles kompetencē.


Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/30498

2014. gada 28. novembrī, 18:06, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

zika • 2014. gada 2. decembrī, 12:28
Te taču nav latviešu valodas eksāmens.
x to ? • 2014. gada 1. decembrī, 10:36
es tā arī nesaku-dodaities
? • 2014. gada 30. novembrī, 19:41
Nekur nelasīju, vienkārši jūtu, ka tev problēmas ar latviešu valodu.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet