Atgriezties pie raksta

Kas svarīgāks - dzīvnieki vai cilvēki?

Ogrēniete Margrieta portālam Ogrenet dara zināmu savu viedokli pamestu suņu jautājumā, apzinoties, ka skartā tēma ir kā abpusgriezīgs zobens – sāp visiem.

Latvijā iedzīvotājus ik pa laikam uzrunā dažādi ziņu kanāli ar stāstiem par bez saimnieka palikušiem dzīvniekiem un veidu, kā viens vai otrs ķepainis ticis pie jaunām mājām un jauna saimnieka. Sižeti ir emocionāli, skatītāji norauš gan skumju, gan prieka asaras.


"Man sāp sirds par to, ka suņi ir nostādīti augstāk par cilvēkiem. Ja reiz sunim vairs nav saimnieka, tad nav! Dzīvnieks humānā veidā jālikvidē. Dzīvnieku patversmes tik nabadzīgā valstī kā Latvija šobrīd nav vajadzīgas. Precīzāk – mēs tās šobrīd nevaram atļauties! Paskatieties, kā dzīvo cilvēki! Noskranduši, pusbadā... Veikalos viņi trinas gar plauktiem, kuros izlikta lētāka pārtika ar riskantu derīguma termiņu. Paskatieties, kādi ir bērni! Ko viņi mājās ēd un kādās drēbēs spiesti iet uz skolu! Daļa pamatizglītību tā arī neiegūst, jo viņus skolā apsmej un viņi skolu pamet. Bet mēs tik ceļam patversmes un regulāri vācam ziedojumus. Kam? Suņiem! Kauns!" raksta Margrieta.


"Ja jau mēs esam tik humāni, tad jāžēlo visa dzīvā radība, odus, mušas, blaktis un prusakus ieskaitot! Bet šobrīd dzīvnieku patversmes pārsvarā taču uztur pašvaldības no nodokļu maksātāju naudas. Es neesmu pret suņiem, bet pret to, kas te šobrīd notiek."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/30506

2014. gada 30. novembrī, 11:09, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

vētra • 2014. gada 20. decembrī, 18:05
Nu jau gan tantes aizrunājās ! Ja cilvēks ir noskrandis un badā , tātad viņš tā grib , un tā ir viņa domāšana ! Un nav ko čīkstēt un žēloties ! Nav jau tik traki ! Nav ne jāubago , ne jāzog ! Tikai pats cilvēks vainīgs !!! Bet Dzīvnieki Margaritas tante nav jālikvidē ! Jārūpējas par viņiem !Tā vietā , lai te tik bargi runātu , ATRODIET KĀDU KAĶĪTI KO PABAROT !
LLA • 2014. gada 3. decembrī, 22:40
Margrietai ir izteikta sava domāšanas līnija - palīdzēt tikai cilvēkiem. Atbildot Jums Margrietas kundze - kultūras namā ziedošanas akcijā nepiedalījos, jo nezināju par tādu , eņģelīšus sakrājusi neesmu, pat nevienu, bet palīdzu nelaimē nonākušajiem dzīvniekiem, braucu uz bērnunamu ar dāvanām, ziedoju slimiem cilvēkiem cik nu kādreiz varu atļauties,manā ģimenē aug adoptēts bērns.Tā ka ,domāju, ka var būt vienlīdz līdzcietīgs pret jebkuru dzīvu radību ,kurai uzskati, ka vajadzīga palīdzība.Jums ļoti patīk krasi salīdzinājumi, kā kurā situācijā rīkoties, ko izvēlēties -cilvēku vai suni,bet vai tad tiešam domājat , ka prātīgs cilvēks nespēs pat tādā situācijā izvērtēt, kas būtu svarīgāks. UN arī turpmāk , ja tas būs manos spēkos palīdzēšu gan cilvēkam , gan dzīvniekam, gan arī JUms Margrieta , ja tas būtu nepieciešams, bez šķirošanas.
jēga • 2014. gada 3. decembrī, 15:24
ja jūs visi izlasijāt rakstu,tad vajadzēja saprat ''tēmu'' - ja esiet paņēmis sev mīluli ''ģimenes locekli'' nemetiet viņu uz ielas...! KO JŪS VIENS OTRU APLEJIET AR MĒSLIEM.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet