Atgriezties pie raksta

Kas izroboja kokus Jaunogres prospektā? Foto

Portālam Ogrenet vairāki Jaunogres prospekta iedzīvotāji pauduši neizpratni par principiem, kā ielas malā apzāģēti koki.

"Šopavasar pēc ilgāka pārtraukuma (liepas jau izaugušas garas un kuplas) Jaunogres prospektā apzāģēti koki. Droši vien, ka pēc speciālistu vērtējuma to bija nepieciešams darīt, bet nav skaidrs, kāpēc zāģēšana notikusi tik haotiski. Pie dažiem īpašumiem apzāģēti visi koki, pie cita daži, citur vispār kokiem nav ķērušies klāt,” jautā iedzīvotāji.


Ogrenet noskaidroja Ogres novada pašvaldībā, darbu veicēji ir AS "Sadales tīkls", kam jānodrošina aizsargjoslas elektrolīniju tuvumā. Speciālisti, vadoties no vispārpieņemtajiem drošības apsvērumiem, izvēlas, vai nozāģēt visu koku, zarus vai tikai apdarināt vainagu. 


"Šos darbus, neatkarīgi, no tā, kam pieder koki – pašvaldībai vai privātīpašniekam -  a/s "Sadales tīkls" veic tikai zem elektrolīnijām. Atlikušo koku apzāģēšana vai vainagu apdarināšana ir īpašnieku, šajā gadījumā, pašvaldības ziņā," skaidro Ogres novada pašvaldības vides speciāliste Iveta Štāle. "Optimāli ir šos darbus veikt saskaņoti, bet šoreiz koki jau paspējuši salapot, un vides saudzēšanas nolūkos to darīsim vasaras beigās."


 Pagaidām Jaunogres prospekta iedzīvotājiem jāsamierinās ar visai nepievilcīgiem skatiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/32262

2015. gada 21. maijā, 15:58, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

anna • 2015. gada 24. maijā, 15:10
Turēsimdomi pie vārda,cerēsim,ka beidzot tiks sakopti koku vainagi arī Jaunogrē,paliek tāds iespaids,ka pilsētas sakopšanas darbi tiek veikti tikai centrā un Mālkalnes prospektā,tomēr mēs tačumaksājam .nodokļus,pie tam ļoti pieklājīgas summas.
milda • 2015. gada 22. maijā, 09:56
domei jau sen vajadzeja tos kokus apzaget!!!bet viniem redz nesot naudas!(ta man atbildeja kad es zvaniju uz domi)
roselle • 2015. gada 21. maijā, 21:39
Ogrē taču ir meža tehnikums, tā ka par kokiem vajadzētu znāt visu.Bet izskatās , ka tā nav.Es brīnos par daudziem veciem, bīstamiem kokiem, kurus neviens nenovāc.Arī Vidus prospektā sen fiziski un morāli novecojušās padomju laiku liepiņas- vienā posmā nogrieza rudenī, citā posmā-agri pavasarī, vēl citā- jau pēc salapošans, citā posmā- nav ķērušies klāt. Tā taču nav normāla prakse, ka nogriez tikai to koka daļu, kas traucē -nedomājot par kopējo situācju.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet