Atgriezties pie raksta

Mati, ūsas un bārdas netiek šķiroti

Ministru kabineta noteikumu Nr.71, kas izdoti Rīgā 2009.gada 27.janvārī "Noteikumi par higiēnas prasībām frizētavām" 10.punkts paredz, ka nogrieztos matus nekavējoties savāc atsevišķā vienreiz lietojamā atkritumu maisā. Kas ar matiem notiek tālāk?

LR Veselības ministrijas Veselības inspekcijā Komunikācijas nodaļas vadītāja Agnese Gusarova portālu Ogrenet informē, ka Veselības inspekcija frizētavās kontrolē šo, 10.punktu, no infekciju profilakses, telpu estētiskā un higiēnas viedokļa, iesakot skaidrību par matu tālāko likteni meklēt Latvijas Frizieru asociācijā.


Bet kas gan labāk zina, kā viss notiek, ja ne sava amata meistari, tāpēc jautājām pašiem frizētavu darbiniekiem. Biežāk dzirdētās atbildes ir – miskastē!


Ir arī cilvēki, kas vēlas nogrieztos matus paņemt sev līdzi. Parasti tās ir garo matu īpašnieces, kurām žēl šķirties no bizēm, bet lielākoties klienti ir priecīgi, tikuši no matiem, ūsām un bārdām vaļā un aiziet neatskatīdamies.


SIA "Ķilupe" izvēlējusies nodrošināt ilgtspējīgu, kvalitatīvu, videi drošu un draudzīgu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Te uzzinām, ka frizieru saloni atkritumus met tādos pašos sadzīves atkritumu konteineros kā pārējie iedzīvotāji. Viss nonāk konteineros, tad sadzīves atkritumu šķirošanas stacijā Ogresgalā un pēc tam atkritumu apsaimniekošanas poligonā "Getliņos".


Likumdošana prasa atsevišķi sašķirot bīstamos atkritumus, piemēram, dzīvsudraba spuldzītes, termometrus... Mati, bārdas un nagi bīstamo atkritumu kategorijā neietilpst, tāpēc nonāk turpat kur cits vairs nederīgais, otrreiz neizmantojamais un nevajadzīgais.


Latviešu tautas ticējumi par matiem ir dažādi, arī pretrunīgi. Nogrieztos matus iesaka salasīt un iemest ugunī, lai galva nesāpētu. Teikts arī tā: "Kas savus nogrieztos matus nesadedzina, tam utis piemetas."


E.Puriņš no Skujenes pierakstījis tādu ticējumu: "Vīriešiem nocirptos matus vajaga nest uz stalli, jo tad no matiem izaugs kumeļi."

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/32282

2015. gada 23. maijā, 08:01, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

sergejs • 2015. gada 26. maijā, 11:43
Varbut es kautko palaidu garam,bet kur Ogresgala ir atkritumu stacija?
Z • 2015. gada 24. maijā, 23:12
Un jēga šim rakstam?
Lunis • 2015. gada 24. maijā, 14:36
Ak vai : PIĶI , čunguru , skanošo ved , veselām kravām:)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet