Atgriezties pie raksta

Iedzīvotājs: dodoties uz kapiem, pats tur vari arī palikt Foto

Pēc sestdien, 24.oktobrī, aizvadītā Svecīšu vakara kāds portāla Ogrenet lasītājs vērsis redakcijas uzmanību par notiekošo Ogres kapos.

"Svecīšu vakarā devos uz Ogres kapiem un pamanīju kapu teritorijā neaizsegtu akas caurumu. Tas nebija nedz norobežots, nedz citādi atzīmēts, lai rosinātu cilvēkus šo vietu apiet ar līkumu. Protams, zināmā mērā šī vieta gan tika izcelta – uz akas cauruma tika uzlikts vecs kapu soliņš. Žetons kapu apsaimniekotājiem par izdomu... bet varbūt to izdarīja kāds apzinīgs kapu apmeklētājs, paķerot pa rokai pirmo, kas pagadījās, lai novērstu iespējamu nelaimi. Var jau pasmieties un teikt, ja kapos iekritīsi akā, tad vairs nekur pat vest nevajadzēs," raksta lasītājs.


Izrādās, šī bīstamā vieta nav sakārtota jau vairākas nedēļas.


Ogres novada pašvaldība skaidroja, ka Ogres kapus turpina apsaimniekot pašvaldības SIA "Ogres svēte".


Sazinoties ar uzņēmuma klientu apkalpošanas speciālisti Andru Dubovsku, Ogrenet tika solīts nedēļas laikā nefunkcionējošo aku un tās caurumu savest kārtībā. Caurums esot izveidojies atkritumu konteinera izvešanas laikā.


Paralēli kapu uzturēšanas funkcijas ir pārņēmusi arī pašvaldības aģentūra "Ogres namsaimnieks", kuras nolikumā ir izdarīti grozījumi, iekļaujot tajos punktu par kapu saimniecību. "Aģentūra nodrošina kapsētu izveidošanu un uzturēšanu, kapu vietu uzskaiti un piešķiršanu, nodrošina kapsētu pārziņa pienākumus un tiesības Ogres pilsētā, Ogresgalā un Ciemupē," informē pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Nikolajs Sapožņikovs. Šos pienākums pirms pašvaldības administrācijas reorganizācijas veica Komunālā nodaļa, un kapu pārziņa amats bija šīs nodaļas amatu sarakstā. "Tagad, kā zināms, Komunālā nodaļa ir likvidēta, līdz ar to šie pienākumi tiek deleģēti "Ogres namsaimniekam"," piebilst N.Sapožņikovs.


No pašvaldības budžeta "Ogres svēte" dotācijas nesaņem, iztiekot no saimnieciskajiem ieņēmumiem par sniegtajiem pakalpojumiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/33778

2015. gada 29. oktobrī, 11:02, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Jānis • 2016. gada 22. janvārī, 19:44
No Ogres Svētes kapos nav ne smakas,tikai nosaukums,jo zem pašvaldības nosaukuma šiverē Lielvārdes zaglīgā firma,kuru Lielvārdē izmeta renstelē,jo bija sašmucējusies līdz acīm,bet Ogrei vienalga!Laikam labi padalās ar kādu no domes!
XXX • 2015. gada 6. novembrī, 14:43
Ir jau krietni labāk sakopti tagad Ogres kapi, ja salīdzina ar laika periodu dažus gadus atpakaļ. Gan jau to caurumu uz ceļa kaut kad aiztaisīs un atkritumu konteinerus laikus iztukšos... Tas viss apsaimniekotāja ziņā. Ir tikai viena un ļoti liela problēma - ŪDENS. Akās guļ vairāki noslīcināti spaiņi, iesmelt nevar, nav arī ar ko. Pumpju skaits nepietiekams, veciem ļaudīm tik tālu neizstaigāt. Vasarā bija ūdens šļūtene pa centrālo eju pievienota - lieliski! Bet ko darīt tagad oktobrī, novembrī? Tā nu braucu uz kapiem ar minerālūdens pudelīti...
to apmeklētājs • 2015. gada 31. oktobrī, 21:24
Kāpēc Tu melo? Katru sestdienu eju uz kapiem un tik sakoptas taciņas, kā pēdējos 2 gados neesmu nekad redzējusi. Pirms kapu svētkiem bija stiprs vējš, tāpēc arī dabīgi, ka lapas bija sakritušas. Vai tad tiešām neko labu vairs neredzat? Ogrē ir ļoti skaisti un sakopti kapi!!! Paldies tiem, kas to dara!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet