Atgriezties pie raksta

« Iedzīvotāja: bērnudārznieku vecākiem nebūtu jāpērk mācību materiāli par saviem līdzekļiem

2015. gada 20. decembrī, 22:29, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Komentārirādīt komentārus augošā secībā

smukā • 2015. gada 23. decembrī, 19:02
Es piekrītu, ka vajadzētu šajā jomā pašvaldībai vairāk iesaistīties. Man bērnudārznieka kancelejas preču komplekts ir 3x dārgāks nekā skolnieka (50 eur kā minimums). Mums pat biroja papīra komplekts katru gadu jānes. Katram!!! Dzirdēju, ka argumentē ar to, ka pašvaldība kopējā iepirkumā var nopirkt tikai lētāko un sliktāko, ar ko bērniem nebūs labi. Es domāju, ka visu var, ja grib. Un ir daudz lietu, kuras sliktas nemaz nevar nopirkt. Kaut vai to pašu biroja papīru jau paši domē sev pērk, kādēļ pie viena iepirkuma nevar arī bērnudārzus apgādāt?
zika • 2015. gada 22. decembrī, 16:43
Valodiņa šeit nav galvenais un nav to ko šeit mācīt un piesārņot tēmu.
ech, valodiņa • 2015. gada 22. decembrī, 11:28
Protams, atkārtošana ir zināšanu māte, bet nesaprotu, kāpēc tu tieši man adresē to, ko reiz jau uzrakstīju visiem?
>>Māte • 2015. gada 22. decembrī, 09:33
+ (Ziemassvētku bonuss plauktiņā) Tev!
ech, valodiņai ... {:-> • 2015. gada 22. decembrī, 09:32
Priekš nav tas pats, kas ir / atrodas priekšā, pirms! "Bieži sarunvalodā, arī rakstos prievārdu priekš aplam lieto nolūka nozīmē. Piem., Dāvana priekš drauga. - pareizi Dāvana draugam. Priekš lietojums dēļ nozīmē ir novecojis, un labā literārā valodā to aizstāj ar deklinējamo vārdu datīvu. (Guļevska, D., Miķelsone, A., Porīte, T. Pareizrakstības un pareizrunas rokasgrāmata. R: 2002., 182.lpp.)" (http://www.valoda.lv/Biezak_uzdotie_jautajumi/Vardu_lietojums/727/mid_584)
ess • 2015. gada 21. decembrī, 22:55
Bet skolai tāpat jāpērk gan zīmuļi un krāsa,gan papīri,līme,jānes dziju kamolīši un citas lietas. Arī par summu nevajag pārspīlēt - bet kādi 10-15 eiro jau sanāk. Vienīgi mazliet skumji,ka tā ēdināšana tik dārga,bet ,vislielākā ņirgāšanās ir summas starpība-mazajiem bērniem ēdināšana ir par 0.07 eiro mazāka ka lielajiem,bet vēdera tilpums un porcijas lielums????
Badmira • 2015. gada 21. decembrī, 22:16
Tu tos savus bērneļus nebaro tik traki, ka pirksteļi cauri salvetei duras, dod mazāk ēst, lai tik resni pirksti nav, lai spēciņa mazāk, tā arī papīram sanāks, ir zīmuļiem, ir jaunam ancukam
Māte • 2015. gada 21. decembrī, 22:04
Es nesaprotu jūs. Paši bērnus vēlējāties. Neviens nespieda jums viņus dzemdēt. A tagad, kad jārūpējas, tad lai valsts un visi citi tik ne paši.
sveta • 2015. gada 21. decembrī, 19:43
Nekas uz bērnudārzu nav ar lielām somām jāstiepj.Vairākām automašīnām sanāk, bet nevar bērnam zimuļus nopirkt ...
žurcis • 2015. gada 21. decembrī, 19:02
es neko nesaku par mācību līdzekļiem,bet tualetes papīru iedodiet bērniem... esmu bijusi b|d personāla tualetē tur ir,ir giga lielais rullis,a sīkie lai ar salvetīti slauka pakaļiņas,kur pirksti cauri duras...
žurcis • 2015. gada 21. decembrī, 18:54
salvetītes...arī pērk vecāki,jo nez kur paliek tualetes papīrs bērnu dārzos, mans bērns pa 4gadiem dupsi slauka tikai ar salvetēm ko vecāki atnes. Nav jau tie bērni tik dumi ka neizstāstīs vecākiem ko dara bērnu dārzā!
to UYEFILWEY • 2015. gada 21. decembrī, 17:39
Es kā zinātāja varu atbildēt, ka neviens nerēķina ārā tās ēdienreizes ko bērni neapēd un ir vairāki iemesli. Kā var uzminēt, ka bērns šorīt neēdīs, bet produktu daudzums jau ir ierēķināts, izdots un ēdiens ir gatavs. Tikai tad, ja jūs nekad nepaliekat uz launagu, variet rakstīt iesniegumu lai neaprēķina. Tā mēs varam aizdzīvoties līdz tam," ka mans bērns zaļos zirnīšus neēd, atskaitiet naudu par tiem"....
UYEFILWEY • 2015. gada 21. decembrī, 17:27
Madlienas b/d arī šī tendence tiek piekopta,ja kadreiz maksājam pa ēdienu ko bērns apēda,ta tagad maksajam par to ko bērns pat nav redzējis(JA NEESI BIJIS BROKASTīS-MAKSā,NEESI LAUNAGā-MAKSā). Jaunajam grāmatvedām pa sarežģītu aprēķināt. Ļoti žēl,ka aizgaja pensijā kārtīga grāmatvede,kas rūpējas par īstiem rēķiniem.
Asne • 2015. gada 21. decembrī, 16:55
Un ja padomā no citas puses, vai pašvaldības nauda būtu jānovirza šim mērķim? Varbūt tā lai paliek citām vajadzībām. Jo mana meita iet skolā un es uzskatu, ka ļoti maz tērēju tai. Viss ir par brīvu. un tad kad jau ir tik daudz par brīvu mums gribas vēl un vēl. Kļūstot par patērētājiem mēs vairs nenovērtējam citu ieguldījumu.
RITA • 2015. gada 21. decembrī, 16:55
Kad vienreiz vecāki sapratīs ka audzinātājas šos nepieciešamo lietu sarakstus sastāda pēc konkrētās mācību programmas kura attiecīgajā gadā jāapgūst, tāpēc šie saraksti atšķiras. Audzinātājas neko neprasa sev, bet lai jūsu bērni varētu radoši attīstīties. Un šīs summas nau nekādas astronomiskās, ja vien paši tādas neuztaisa. Piemēram nopērk krāsainos zīmuļus par 13 eiro un vēl piesaka - mums ir dārgi zīmuļi, pieskatiet lai nepazaudē.
Ha • 2015. gada 21. decembrī, 16:22
Kas tā tagad par modi, nevis pateikt PALDIES, ja kaut kas tiek iedots, bet uzskatīt, ka man tāpat viss pienākas, pārējiem ir PIENĀKUMS man to dot un nodrošināt, bet, ja tā nenotiek, tad man ir TIESĪBAS pieprasīt!!!
Ha • 2015. gada 21. decembrī, 16:18
Tiešām gribētu dzirdēt, kādu dziesmu te visi dziedātu tad, ja nekādus materiālus bērniem iegādāties neviens nelūgtu un audzinātājas pildītu tikai savas pamatfunkcijas, pieskatītu bērnus. Pirmskolas izglītība, ja nemaldos, obligāta ir tikai no 5 gadu vecuma, tā kā līdz tam, dārgie vecāki, neņerkstiet un audziniet vien mājās paši savus knēveļus ar tādiem materiāliem, kādus nu uzskatāt par vajadzīgiem - tā būs lētāk un ērtāk visiem tiem, kam nav žēl to dažu EUR priekš saviem bērnu attīstības!
Mamma • 2015. gada 21. decembrī, 14:37
B/d Riekstiņš visi materiāli jāpērk vecākiem,jānāk ar lielām somām uz dārziņu ,lai bērns būtu ar visu nodrošināts,jo audzinātājas tiešām visu pieprasa un dod diezgan lielu sarakstu kas jāpērk.
ech, valodiņa • 2015. gada 21. decembrī, 14:13
Jūs zinājāt, ka vārda "priekš" sinonīms ir "pirms"? Pirms bērniem, pirms vispusīgas attīstības - ko jūs te vispār rakstāt?
Es • 2015. gada 21. decembrī, 14:08
Pilnīgi piekrītu raksta autorei, par šo tēmu ir jārunā! Mūsu b/d arī ir saraksti, kur bez 50-70 Eur neiztikt. Papildus tiek prasīta fonda nauda 10 Eur gadā. OK, par fonda naudu, lai rīkojas pēc ieskatiem, priekš bērniem nav žēl, bet par pārējiem materiāliem, kuri jāpērk nav normāli(tas nav pārmetums audzinātājām, bet Ogres pašvaldībai). Piemērm Lielvārdē, Salaspilī vecākiem nav jāpērk nekas, tikai krāsojamā grāmatiņa un zīmuļi vai flomasteri pēc saviem ieskatiem.
«« Iepriekšējā lapa — pavisam 2 lapas — Nākamā lapa »»

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet