Atgriezties pie raksta

« Iedzīvotāja: Kāpēc Ogrē Ziemassvētkos nebija sveču stundas?

2015. gada 29. decembrī, 12:02, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Komentārirādīt komentārus augošā secībā

banco • 2016. gada 3. martā, 00:11
UniCredit Finance uznemumi 777 # Romas dzelzcela stacija Road, italy Tel: +393512646127 Laba diena visiem izlasot musu post online es sanemšanu no e-pasts. Paldies, lai atbildetu uz manu reklamu. Vispirms laujiet man iepazistinat sevi uz jums esmu Mr.Mr.Kenneth E Credit Company. Attieciba uz e-pastu, mes esam gatavi piedavat aizdevumus sabiedribas locekliem par 2% gada, bez jebkadam parbaudem un kreditu melnaja saraksta. Mes pieškirt kreditu, kas ir robežas £ 5,000.00 lidz £ 40,000,000.00 no Apvienotas Karalistes. Mes piedavajam bezmaksas aizdevumus, jo esbijas Dieva, un aizdevejs nevar pienemt chances.only intereset personai butu contanct mums uz musu privety e-pastu: (edwardkennethcredit@gmail.com) Mes dodam aizdevumus privatpersonam, uznemumiem un sadarboties neatkarigi no vinu gimenes stavokla, dzimuma, religijas, un vieta, bet ir jabut juridiskai nozime atmaksat aizdevumu noteiktaja laika, un stingri, lai butu cienigs uzticibas .. Paldies par sapratni.. Sveicieni No Mr.Kenneth E
Nu nu • 2016. gada 26. februārī, 20:12
Februāris beidzies un skaidri redzams, ka bijusī tradīcija zudusi, bet vietā nekas jauns, un kaut vai nedaudz līdzīgs vecajam, nav radies. Nepietiek uzlikt dažus sveču astoņniekus šur tur pilsētā, vajag lai cilvēki jūt vēlmi kopā ar ģimeni pastaigāties pa Ogres ielām šajā laikā. Biju vairākus gadus sveču dienā decembrī. Un ne jau bijušo domi apjūsmot gāja cilvēki, bet savu jauko pilsētu skatīt sveču gaismā un Ziemassvētku noskaņā. Ne uz to pusi nekas nenotika februārī. Iznīcināt viegli, jaunu radīt gan ne.
nu gan • 2016. gada 3. janvārī, 02:05
Liekas, ka gaušanās par reti apmeklēto sveču stundu ir dažu aizejošās gaudas... Nu nebij... traki...
Žēl • 2015. gada 31. decembrī, 18:55
Vairākus gadus baudījām skaistus mirkļus sveču stundā Brīvības ielā. Žēl, ka tradīcijas, kas jau iegājušas tautās tiek pārtrauktas un vietā izdomātas jaunas. Diemžēl, rodas aizdomas, ka patiesie iemesli ir varas un amatu maiņas domē, nevis rūpes par Sveču dienu un ogrēniešiem. Man vienalga, kas to rīko. Iznīcināt ir viegli, grūtāk kaut ko uzcelt. Lai saprāts un godaprāts pavada Jaunajā gadā!
to Nika • 2015. gada 30. decembrī, 23:26
Manuprāt bērniem jau par to ir dziļi vienalga... kādas sveces? Mājās apgūt jauniegūtos pīkstuļus un spīguļus..
ogrēniete • 2015. gada 30. decembrī, 23:25
Ilgus gadus dzīvoju Ogrē, aktīvi sekoju līdzi kultūras notikumiem, bet par tādu sveču stundu neko neesmu dzirdējusi. Bez tam, kāds sakars ir pirmajiem Ziemassvētkiem ar svecēm... Nepietiek ar 11.novembri? 25.decembrī visiem jābūt mājās kopā ar ģimeni, vai jādodas ciemos pie radiem, nevis sveces jādedzina uz ielām. Bez tam sētniekiem jāiet un jāstrādā kamēr pārējie svētlaimīgi mājās dzer vīnu. Nedabūjāt pīrādziņu, kā nu tagad pārdzīvosiet? Visu cieņu, bet svecēm ar šo datumu nav nu nekāda sakara.
Nika • 2015. gada 30. decembrī, 22:31
Sveču stunda bija jauks pasākums, kuru gaidīja bērni. Sveču diena varētu palikt baznīcas svētki, bet Ziemassvētkos aizdegt sveces nudien bija jauki....
varbut • 2015. gada 30. decembrī, 19:22
Daži te pārāk politizējušies, ja neesi tagadējās valdības fans, tad noteikti atbalsti aizgājušos. Nu nav tā, kāpēc nevaram saglabāt labāko no iepriekšējim?
Apkalnam • 2015. gada 30. decembrī, 19:15
Kā nu kuram, daudziem tie ir ziemas saulgrieži, un ja pareizi saprotu, tad tā Kristus dzimšana ir stipri pievilkta aiz ausīm, pie saulgriežu laika, lai pagānu tautas vilktu baznīcā.
>Ginta • 2015. gada 30. decembrī, 17:52
Grinčš kā redzams ir apmeties tavā sirdī
Ginta • 2015. gada 30. decembrī, 16:55
Paldies Indrai par tēmas aktualizēšanu. Par nenotikušo sveču stundu vēlējos jautāt pilsētas mēram, kurš mums iedzīvotājiem atņēmis jaukus mirkļus Ogrē. Arī es ar ģimeni, un ar, kā katru gadu, sarūpētajām svecītēm devāmies uz Brīvības ielu. Tik tiešām jutāmies kā ēnas. Cilvēki pastaigājās, bija klusums kā veļu laikā, sejās neizpratne. Kur prieks, smiekli, bērnu čalas? Vai mūsu pilsētā apmeties Grinčs? Ļoti ceru, ka pašvaldības spice apdomāsies un nākamajā gadā šie svētki notiks. Veiksmīgu visiem Jauno gadu!
apkalns • 2015. gada 30. decembrī, 15:48
Ziemassvētki ir Kristus piedzimšanas svētki un to svinam baznīcās. Kāpēc rodas šādi jautājumi? Un kas vispār ir sveču stunda....?
Ruozamunde • 2015. gada 30. decembrī, 15:35
Hmmm, Ogrē dzīvoju gandrīz 20 gadus un te pirmo reizi uzzināju par šādu tradīciju,. Redzams, ka ļoti populāra un iemīļota. :D Uzreiz pasaku, ka Kultūras avīzīti, kas tiek mesta pastkastē, bieži vien pārlasu, kā arī dažādus pasākumus arī apmeklēju - gan KC, gan pilsētā. Bet pie reizes tomēr pievienošos par šīgada izcili skopo pilsētas svētku rotu. Visi, ar ko runāju, ilgi neticēja, ka tā stūrī nobāztā eglīte uz KC kāpnēm ir galvenā svētku egle.
cik nozelojami • 2015. gada 30. decembrī, 15:24
Nu pieķērušies vienai sveču stundai....Cik provinciāli un nožēlojami ir šie komentāri! Lai visiem darbīgs un ražens nākamis gads!
bibī • 2015. gada 30. decembrī, 14:33
Vislbāk ir darīt saprātīgi, nodokļu maksātāju nauda ir paredzēta kultūrai, ne Ausjukas ilggadīgajām sveču piparkūku rūķu kundēm un nav ko mākslīgi izdomāt un kultivēt no siles atstumto vaimanas par pārmaiņām. Kā savulaik teicis biedris Bartkevics jāpiever acis, jo ausjukai taču kredīts jāmaksā!
varbut • 2015. gada 30. decembrī, 14:14
Vislabāk tad novākt visu: šogad, laikam, vienīgo egli pie kultūras centra, spīguļus no laternām, vasarā likvidēsim ziedu grozus, un apstādījumus, tie ar kādam noteikti liekas bezgaumīgi. Cik nodokļu naudas ietaupīsim!
zika • 2015. gada 30. decembrī, 14:01
Patētiskās runas par nodokļu maksātāju naudu, kuru piesauc katrs, kurš maksājis vai arī nemaksājis nodokļus, man izraisa smīnu.
liekuļiem • 2015. gada 30. decembrī, 13:40
nevēlos, lai par manu nodokļa maksātāju naudu kultivē tukšu bezgaumību, pērk tūkstošiem sveču un piparkūku un par velti tās dala. Lai Ausjuka un viņas draudzene ir labas un go dara par saviem personīgajiem līdzekļiem. Un kāpēc tad vēstules autore nepriecājās par cilvēku atnestajām svecēm un pati neuzbūra viņasprat svētku noskaņu, būtu sacepusi piparkūkas un dalījusi. Bet nē, vajag savas ambīcijas apmierināt uz nodokļu maksātāju rēķina
varbut • 2015. gada 30. decembrī, 10:23
Varbūt, cienījamā kultūras darbiniece, varētu paskaidrot kāda saistība ir sveču STUNDAI un sveču DIENAI? Labi, ka sabraukušos radus neaizvedu, štrunts par, iespējamo, vīramātes purpināšanu, bet bērnu vilšanās būtu nepatīkama.
ilze • 2015. gada 30. decembrī, 09:30
Interesanti, ja šai "izcili korekto un pozitīvo" komentētāju plejādei būtu jānorāda sava personība- vārds un uzvārds.. Jāparāda sabiedrībai, ar ko īsti viņi "elpo".. Cik paši ir izdarījuši.. Vai patiešām, Tu, ogrēnieti, tici, ka nomelnojot kādu, tu attīries?
«« Iepriekšējā lapa — pavisam 2 lapas — Nākamā lapa »»

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet