Atgriezties pie raksta

Tieslietu ministrijai lūdz tiesneses Kusiņas rīcības skaidrojumus

Laikraksta "Ogres Vēstis Visiem" (OVV) redakcija vērsusies ar iesniegumu Latvijas Republikas Tieslietu ministrijā (TM), lūdzot sniegt skaidrojumu par Ogres rajona tiesas tiesneses Zeltītes Kusiņas rīcību.

"Jau ilgu laiku kā žurnālists sekoju Egila Helmaņa un Artūra Robežnieka lietas iztiesāšanas gaitai, tāpēc vēlos lūgt TM skaidrojumu par atsevišķiem ar šo lietu sasitītiem aspektiem," iesniegumā raksta OVV ārštata žurnālists Andris Valters.


2017.gada 1.decembrī Ogres rajona tiesas tiesnese Z.Kusiņa, pēc vairākkārtējas prettiesiskas termiņa atlikšanas, beidzot izsniedza pilno sprieduma tekstu E.Helmaņa un A.Robežnieka lietā.


Šā paša gada oktobra nogalē tiesnese Kusiņa kā iemeslu pilnā sprieduma teksta izsniegšanas kārtējai atlikšanai minēja faktu, ka E.Helmaņa advokāts Saulvedis Vārpiņš atrodas atvaļinājumā. Šī informācija atbilda patiesībai – zvērināts advokāts S.Vārpiņš publiski pieejamā datu bāzē bija norādījis, ka atradīsies atvaļinājumā līdz š.g. 10.decembrim.


Tomēr tiesnese Zeltīte Kusiņa kā pilnā sprieduma pasludināšanas dienu izvēlējās tieši 2017.gada 1.decembri. Spriedumā norādīts, ka to var pārsūdzēt 10 dienu laikā, t.i., līdz 2017.gada 11.decembrim.


Šādi tiesnese Kusiņa, iespējams, mērķtiecīgi apgrūtinājusi iespējas pārsūdzēt viņas spriedumu, jo 1 dienas laikā (advokāts atgriežas darbā 10.decembrī) praktiski ir neiespējami sagatavot kvalitatīvu pārsūdzību – vēl jo vairāk tāpēc, ka pilnā sprieduma teksts aizņem 120 lappuses. 


To, ka tiesnese Kusiņa pilnībā apzinājās šos apstākļus, netieši apliecina viņas pašas jau pieminētā atsauce uz advokāta Vārpiņa atrašanos atvaļinājumā un netieši norāda uz tīšu un, iespējams, pat ļaunprātīgu rīcību. Turklāt jāatgādina, ka tiesnese pati pilno sprieduma tekstu gatavoja 8 mēnešus.


Tiesnese Kusiņa tādējādi kārtējo reizi apliecinājusi viņas izpratni par tiesiskuma normām, nešaubīgi parādot viņas tendenciozitāti, nostādot vienu no lietā iesaistītajām pusēm neizdevīgā stāvoklī. Turklāt šāda pieeja klaji ignorē un būtībā atklāti mīda kājām vienu no  Latvijas tieslietu sistēmas pamatu pamatiem – taisnīgumu. Tiesnesim ir ne tikai jāvadās pēc likuma normām, bet savos lēmumos jābūt arī maksimāli objektīvam, t.i., taisnīgam pret visiem lietā iesaistītajiem. 


"Cik zināms, šobrīd jau ir ierosinātas vairākas disciplinārlietas par tiesneses Kusiņas darbībām, nepamatoti novilcinot lietu izskatīšanas termiņus. Turklāt vēlos atgādināt, ka publiski vairākārt ir izskanējušas ziņas par tiesneses Zeltītes Kusiņas ievērojamām parādsaistībām, kā arī par viņas iespējami ciešo personisko saikni ar E.Helmaņa un A.Robežnieka lietas uzraugošo prokuroru. Papildus informēju, ka tiesnese Kusiņa ilgstoši ārstējusies pie pilsones Vitas Pūķes, kura lietā liecinieka statusā pārstāv apsūdzības pusi. Tādējādi rodas pamatotas šaubas par tiesneses spēju objektīvi izvērtēt šīs liecinieces sniegtās liecības," papildina žurnālists. 


Ņemot vērā iepriekš minēto, OVV žurnālists lūdz sniegt atbildes uz sekojošiem jautājumiem:


1)Tieslietu ministrijai savas kompetences ietvaros sniegt skaidrojumu par tiesneses Zeltītes Kusiņas rīcības atbilstību tiesiskuma un taisnīguma normām;


2)savu iespēju robežās veikt pārbaudi par tiesneses Zeltītes Kusiņas rīcības iespējamajiem patiesajiem motīviem; 


3)sniegt izvērtējumu, vai tiesneses Zeltītes Kusiņas rīcība ir savienojama ar tiesneša darba ētikas standartiem un darīt zināmus apsvērumus par varbūtējas procedūras uzsākšanu viņas atbrīvošanai no ieņemamā amata.


Pielikumā iesnieguma kopija.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/40310

2017. gada 5. decembrī, 07:45, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Kaimiņš • 2018. gada 5. decembrī, 11:46
Kā man patīk ka kārtējo ...drebina! Kad cilveku nosit un vēl radinieks-aiziet uz paaugstinājumu Rīgā! Kad beidzot TIESāS-šīs NEGODES!
Howard • 2018. gada 16. maijā, 10:49
Vai jums ir nepieciešams biznesa vai personīgais aizdevums? jā; Sazinieties ar mums tagad pa e-pastu: jerryloans2@gmail.com
Nekas no Lauberes • 2017. gada 16. decembrī, 18:46
Egīls ir darītājs. Darītājs, kas ir jau daudz paveicis un kam novada attīstībā ir grandiozi plāni. Tikai truliem skauģiem vai nīkulīgiiem slaistiem Egīla darbošanās var nepatikt. Egīls ir apgājis apkārt Kailasam, smēlies kalnu enerģiju... Viņš savu panāks... - novads attītstīsies!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet