Atgriezties pie raksta

Lasītājs ierosina izzināt Ogres vēsturi

Laiku, kad ārkārtējās situācijas dēļ ierobežota iespēja apmeklēt kultūras un izklaides pasākumus, ogrēnietis Jānis R. aicina atvēlēt intelektuālām nodarbēm, tostarp, arī sava novada un pilsētas vēstures izpētei.

"Pārskatot savu foto arhīvu, atradu fotogrāfiju, kurā redzama vēsturiska plāksne. Radās vēlēšanās pajautāt ogrēniešiem, vai viņi zina pie kuras ēkas Ogrē atradās plāksne "Šajā ēkā 1919.gadā atradās Bezzemnieku padomju izpildu komiteja." Jāpiebilst, ka pēc 100 gadiem - 2019.gadā – ēka tika rekonstruēta, un plāksni pie tās diez vai izdosies atrast. Taču, manuprāt, tik un tā vērtīgi apzināt  savas pilsētas vēsturi un apjaust, kā tā, mainoties laikiem un dažādām iekārtām, izaugusi un attīstījusies," raksta Jānis R.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/46672

24. aprīlī, 08:26, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

1978.g. Objekts, dzīvs, Pārogrē • 24. aprīlī, 14:32
"Rotskalnlņa vēsture: te kādreiz notikusi plaša tautas sapulcē, bet vēlāk soda ekspedīclja šeit nošāvusi aktīvistus. Tagad 1905 —1907. gada varoņiem atklāj piemiņas plāksnl. Tad klātesošos uzrunā revolūcijas veterānu padomes loceklis biedrs Rauhmanis. Cildinot cīnītājus, skan Z. Purva dzejoļa «Nemirstiba» rindas: «Pēdējā elpa rimst —Uzvar tie, kuri nesaļimst.»"

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet