Atgriezties pie raksta

E.Helmanis: pašvaldību jau reizi aicināju "Balto Cielavu" uzstādīt citviet

Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, tūrisma un sporta jautājumos Egils Helmanis pēc Ogres strūklakas un "Baltās Cielavas" tēmas aktualizēšanas pauž savu nostāju par abu objektu līdzpastāvēšanu.

"Jau tobrīd, kad iepriekšējā Ogres novada domes vadība diskutēja un lēma par ilgi gaidītās skulptūras "Baltā Cielava" atrašanās vietu, es brīdināju un aicināju šo piemiņas simbolu novietot citur, kādā daudz atbilstošākā, konservatīvākā un varbūt pat klusākā vietā Ogres pilsētas centrā [vairāk par to lasīt rakstā "Aicina vēlreiz apsvērt "Baltās Cielavas" uzstādīšanas vietas plusus un mīnusus" šeit]. Tagad pēc Brīvības ielas rekonstrukcijas un skvēriņa pārbūves sanāk, ka vienuviet notiek dažādas izklaides un skaļi atpūtas brīži, bet turpat līdzās atrodas ļoti cienījams un nozīmīgs piemiņas simbols. Man nav iebildumu par to, ka bērni plunčājas jaunajā strūklakā. Pasaules pieredze tieši paredz, ka šāda tipa konstrukcijas izmanto šādiem mērķiem – cilvēku priekam. Tomēr, raugoties no Ogres novada domes ēkas, bieži vien redzu, ka bērni nekautrējas rāpties "Baltās Cielavas" mugurā, pakļaujot to bojāšanas riskam. Šim simbolam ir pavisam cita nozīme. Tiesa gan, bērni nemaz nav vainīgi pie tā, ka viņi kāpj mugurā "Baltajai Cielavai", jo viņi uztver to kā strūklakas papildus elementu. Otra lieta – rudenī strūklaka tiek iekonservēta jeb apsegta ar koka paneļiem, un tas met ēnu uz skulptūra.


Varbūt tajā pašā skvēriņā varētu rast labāku un godpilnāku vietu. Atminēsimies pērnā gada novembra traģēdiju Rīgā, kad iebruka lielveikala jumts, paņemot vairākas dzīvības. Ogrēnieši, izsakot līdzjūtību, devās pie "Baltās Cielavas" un aizdedzināja svecītes... Nu, nevar taču salikt visu vienā vietā – atmiņas un izklaidi. Par šo kļūdu jau norādīju pirms tam."


Egils Helmanis arīdzan piebilda, ka pastāv ļoti liela iespēja, ka "Baltā Cielava" tiks pārvietota.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/28388

2014. gada 21. maijā, 12:25, Viedokļi un intervijas
Ogrenet

Jaunākie komentāri

fast loans • 2016. gada 25. jūnijā, 12:02
jums vajag patiesu aizdevumu? ja jā mēs FAST AIZDEVUMI esam gatavi piedāvāt jums aizdevumu jebkuru daudzumu, ir ļoti lēts likmi 3%, tādēļ tagad, ja jūs interesē iegūt aizdevumu no mums vienkārši e-pastu: fastloans70@gmail.com īstu aizdevumu ...
size • 2014. gada 29. jūnijā, 23:23
Es saprotu, ka Baltā cielava ir simbols.Tā ir piemiņas zīme nevainīgi represētajiem.Vai tiešām tik grūti saprast.ka tā nav bērnu rotaļlaukuma elements.Cielava noteikti jāpārvieto.
Promenāde • 2014. gada 4. jūnijā, 08:39
Ogrē, izbūvējot šo plašo promenādi, tieši blakus pašreizējam skvēriņam nelaimes gadījumā darbā gāja bojā cilvēks, vēl viens tika smagi savainots. Arī šiem celtniekiem būtu jāpasaka paldies un piemiņas plāksne pretī viesu namam būtu tika cieņas apliecinājums. Šobrīd tam varētu kalpot arī skulptūra. Kāju mazgāšana strūklakā - tas ir katra audzināšanas, gaumes un apgūtā kultūras mantojuma summēts rezultāts.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet