Atgriezties pie raksta

Apkures tarifa politiskā komponente Pielikums

"Vienotība" nemaz nesatraucas par to, kādā veidā papildinās tās vēlēšanu kampaņas kase. Augstprātība, ignorējot sabiedrības sašutumu par bankas "Citadele" notirgošanu un ar to saistīto politiķu izpriecas Gruzijā, apliecina: varas partijai uzaugusi bieza āda, tai sen vienaldzīgs sabiedrības viedoklis. Kāpēc gan satraukties par nieka 5000 eiro? Taču Ogres vēlētājiem nevar būt vienalga, ka priekšvēlēšanu jampadraci apmaksā ar naudu no viņu maciņiem – to izķeksējot bez pašu ziņas.

KNAB partiju vākto ziedojumu reģistrā ir iegrāmatojis: 26.augustā "Vienotība" kontā iepriekš piesaukto summu ieskaitīja Māris Klips. Ogres novadā pazīstamais uzņēmējs ir vairāku uzņēmumu – tostarp SIA "MRK SERVISS", SIA "ELEKTRO BIZNESS", SIA "REĢIONĀLAIS DROŠĪBAS SERVISS, SIA "OGRES BIOENERĢIJA" – īpašnieks un/vai amatpersona. Viņa politiskās simpātijas, uzskatāmi apliecinātas ar ziedojumiem, līdz šim strikti piederējušas vienīgi partijai "Ogres novadam". Tādēļ atļaušos uzskatīt, ka šie 5000 eiro ir "pūra nauda" Edvīnam Bartkevičam, kurš, politiski salaulājoties ar premjerpartiju, izmēģina laimi Saeimas vēlēšanās.


Taču būtībā Klips ir tikai formālais ziedotājs. Šo summu sameta, paši to nezinot, Ogres iedzīvotāji, kuriem nākas apmaksāt centralizētās apkures rēķinus. Tajos ietverta arī viņa vadīto uzņēmumu sniegto pakalpojumu apmaksa. "ELEKTRO BIZNESS" veic siltumenerģijas piegādi (līgums ar pašvaldību ir noslēgts uz nenoteiktu laiku – mazākais, dīvaina prakse pašvaldībai veicot iepirkumus). Ar to nodarbojas arī "OGRES BIOENERĢIJA" (divi līgumi). "MRK SERVISS" veic katlumāju tehnisko apkalpošanu, siltumtīklu apkopi, apkalpošanu un avārijas remontdarbus, par ko noslēgti pavisam 13 līgumi, divi – uz nenoteiktu laiku (Tāpat, kā pērnajā novembrī rakstīja Ogrenet, Klips ir līdzīpašnieks apsardzes uzņēmumam "REĢIONĀLAIS DROŠĪBAS SERVISS", kam patlaban ir trīs ar PA "MĀLKALNE" slēgti līgumi).


Uzņēmumu sadarbībai ar Ogres novada domi ir neslēpti priviliģēts, monopolisks raksturs. Tā, acīmredzami, balstās Klipa un pašvaldības agrākā vadītāja Bartkeviča kopējās interesēs, kas stādītas augstāk par Ogres iedzīvotāju vajadzībām. Pakalpojumu saņēmēji tiek spiesti apmaksāt sadārdzinātus rēķinus, kur "aizmirsts" uzrādīt uzņēmēja gūto virspeļņu un viņa biznesa politiskajam garantam paredzēto piecenojumu. Turklāt, šaubos, ka Klipa uzņēmumi ir vienīgie Bartkeviča "pūra naudas" vācēji.


Te ir arī atbilde uz naivo jautājumu, kas rodas ikvienam, sākot iepazīt pašvaldības nostādnes komunālo pakalpojumu attīstībai: kāpēc Ogrē nedomā par alternatīva kurināmā izmantošanu centralizētajā siltumapgādē, kāpēc pašvaldība spītīgi koncentrējas uz dabasgāzi? (Kā piefiksēja Valsts kontroles revīzija, interese par biokurināmo šķita noderīga vien kā tukšs iegansts, lai sūtītu divus "MĀLKALNES" darbiniekus "plezīra" komandējumā uz Portugāli.)


Protams, Klipa vadīto uzņēmumu speciālistu apsvērumus var saprast: gāze ir tehniski parocīgs, pat ideāls kurināmais. Acīmredzami, arī monopoluzņēmums "Latvijas Gāze" prot motivēt siltumražotājus to izvēlēties, "uzsēdinot uz gāzes adatas" pilsētas un novadus. Tomēr dabasgāze kļūst arvien dārgāka, turklāt tā ir "politiski nestabila". Vienīgais piegādātājs ir Krievijas "Gazprom", kam būs jānodrošina arī milzu piegādes Ķīnai – bet Kremlim patīk rotaļāties ar draudiem "piegriezt krānus" nepaklausīgiem kaimiņiem.


Vismaz man vairs nav naivu jautājumu, kāpēc Ogrē nemīl šķeldu. Kā mēdza teikt mans bijušais priekšnieks: "Jo dziļāk mežā – jo resnāki partizāni". Vairums no mums, īpaši daudzstāvu mājās dzīvojošie, vēlas ticēt, ka komunālie pakalpojumi domāti mūsu ērtībai un labklājībai. Saprātīgi pašvaldību darbinieki cenšas mūsu ticību nosargāt. Diemžēl bieži, kā šajā gadījumā, tiek klaji uzrādīts, ka mums jākalpo pašvaldības un tās protežēto pakalpojumu sniedzēju ērtībai un labklājībai. Tad ir divas izvēles: a) mīļā miera labad norīt krupi un piespiest sevi domāt, ka neko jau mainīt nevar; b) protestēt un censties vēlēšanās sodīt vainīgos, dodot paliekošu mācību viņiem un tiem, kuri negaušus nomainīs.


Saistītais materiāls
Bartkeviča partijas sponsors piekļūst pašvaldības makam jeb paraugstunda kā apiet likumu ar līkumu

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/atbildam/29752

2014. gada 25. septembrī, 16:15, Viedokļi un intervijas
Dainis Lemešonoks, speciāli Ogrenet

Jaunākie komentāri

>KĀ TAD • 2014. gada 26. septembrī, 18:14
Ogres novada domes ārkārtas sēde notiek 2014.gada 26.septembrī plkst.18:30 Ogrē, Brīvības ielā 33, 3.stāva sēžu zālē 1. Par Ogres novada pašvaldības aģentūru „Mālkalne” un „Dziednīca” reorganizāciju un Ogres novada pašvaldības aģentūras „Mālkalne +” izveidi. Ziņo D.Bārbale 2. Par Ogres novada pašvaldības administrācijas reorganizāciju. Ziņo D.Bārbale
<Kā Tad • 2014. gada 26. septembrī, 17:50
šeit neviens nevemstas uz priekšgājējiem, bet analizē vai ir bijis godīgi strādāts. Vai veikti iepirkumi kurus nosaka likums? Neviens nestrīdās , ka jāatbalsta savējos, bet ir jāveido godīga konkurence starp vietējiem uzņēmumiem ne tikai pietuvinātajiem pie partijām. Šet daudzi kviec kurus nostūma un nostums no siles. Būtu tikai godīgi ja visi Ogres ziedu kioski un saloni varētu piedalīties konkursā kurš piedāvātu lētāko cenu. Nevis bez konkursa noslēdz ar vienu par 9000ls gadā!
KĀ Tad • 2014. gada 26. septembrī, 17:31
Pareizi, visus esošos pie varas NOST! Nevajag neko ne domāt , ne analizēt! Kā ,parasti no viena grāvja otrā....Pa ceļa vidu nekad nesanāk.... Un tad nevajag brīnīties, kad pēkšņi pie varas tiks tādi paši ''reorganizatori'' kā Ogrē, kas kopsakarā un 2 soļus uz priekšu neko nesaredz, tik vien prot kā solīt reorganizācijas uz visām pusēm un verbāli vemstīties uz priekšgājējiem.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet