Atgriezties pie raksta

Lai piesaistītu skolēnus, apmaksās autovadītāju kursus

Visai savdabīgu soli skolēnu piesaistē savām izglītības iestādēm spērusi Salaspils pašvaldība. No 1.septembra četrus gadus Salaspils novada dome apmaksās Salaspils 1. un 2.vidusskolas audzēkņu B grupas autovadītāju kursus – teoriju, obligātās braukšanas stundas un CSDD eksāmenu.


Pašvaldība skolām piešķirs finansējumu kursu realizācijai un Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksāmenu un obligāto braukšanas stundu apmaksai. Ja skolēnam būs nepieciešams vairāk par obligātajām stundām, lai apgūtu braukšanas iemaņas, tad par tām būs jāmaksā pašam. Tāpat arī pašam būs jāmaksā par atkārtotu eksāmenu kārtošanu.


Salaspils novada domes pārstāve Lolita Trukšāne skaidro, ka skolas slēgs līgumu par programmas apguvi, un tā būs brīvprātīga papildu slodze, kas notiks pēc obligātajām stundām.


Minētais darīts tāpēc, lai pēc 9.klases skolēni turpinātu mācības Salaspils vidusskolās nevis dotos uz kādu profesionālo vidusskolu, tehnikumu vai koledžu. "Ja viss notiks kā plānots, tad jau nākamajā mācību gadā 11.klases skolēniem šis pakalpojums būs pieejams," norāda Izglītības un kultūras daļas vadītāja Inga Elksne.


Iepirkuma konkursā tika noteikts, ka līdz 2015./2016.mācību gadam šo pakalpojumu sniegs autoskola "Credo", nodrošinot apmācības par 48 000 latu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/21027

2012. gada 2. augustā, 08:08, Jauniešiem
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Atmiņas labās • 2012. gada 3. augustā, 09:16
Es arī kādreiz ieguvu autovadītāja apliecību Ogres vidusskolā.Un nebija nemaz slikti. Bija priekšmets- automācība. mācīja gan auto uzbūvi, gan riteņus montēt, gan sīkas problēmas novērst..Varēja iegūt B C kategorijas... Nez kurā laikā pārtrūka tas mācību priekšmets????
sintija • 2012. gada 2. augustā, 21:31
vai, kur tie vidusskolas gadi. bet tāpēc vien ietu uz turieni mācīties..
vai vai vai • 2012. gada 2. augustā, 09:43
Ogre, ņem piemēru!!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet