Atgriezties pie raksta

Dome rod iespēju galvot par žurnālistikas studenti

Ogres novada saistošajos noteikumos Nr.21/2011 par pašvaldības galvojuma sniegšanas kārtību maznodrošinātajiem studentiem minēts, ka studiju kredīta saņemšanai tas tiek piešķirts inženiertehnisko un eksakto zinātņu, dabas zinību un IT speciālistiem, kā arī medicīnas un sociālajiem darbiniekiem. Līdz ar to pārējo novirzienu studentiem atliek meklēt citus ceļus atbalsta iegūšanai.


Ogres novada domes deputāti 17.janvāra Tautsaimniecības komitejas sēdē skatīja lēmumprojektu par kādas ogrēnietes lūgtā galvojuma atteikšanu. Ogres 1.vidusskolas absolvente vēlas pieteikties pašvaldības galvojuma saņemšanai bakalaura studijām Latvijas Universitātes (LU) Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas nodaļā. Paredzētā mācību maksa semestrī ir 600 latu, savukārt galvojuma kopējā summa sastāda Ls 3000.


Pamatojoties uz minētajiem saistošajiem noteikumiem, Komunikāciju speciālists, tostarp arī žurnālistika, neietilpst galvojamo studiju sarakstā, kā rezultātā ogrēnietes iesniegums deputātu priekšā nokļuva ar rosinājumu atteikt galvojumu.


Banka grib, bet nevar
Ogrēniete, kura pašreiz studē izvēlēto profesiju, jau vērsusies bankā ar lūgumu piešķirt studiju kredītu. Diemžēl tika saņemts atteikums. "Mums arī nav nekāda nekustamā īpašuma, kas varētu kalpot kā ķīla," domes deputātiem situāciju izskaidroja studentes māte. "Tieši tāpēc arī nolēmām vērsties ar lūgumu domē."


Izvērtējot visus par un pret, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Egils Helmanis aicināja neaizcirst durvis mācīties gribošo jauniešu priekšā. "Šodien viņi nāk pēc palīdzības, bet mēs atsakām. Kad redzēsim tos cilvēkus rindā pēc sociālā pabalsta, tad atcerēsimies, ka neiedevām šo garantu."


Komunikāciju speciālists vajadzīgs arī prioritārajos virzienos
Domes deputāte Ilga Vecziediņa uzsvēra, ka komunikāciju specialitāti var saistīt ar Ogres novada domes noteikto Ogres novada prioritāro nozaru attīstību. "Katrai no šīm nozarēm vajag labu komunikāciju speciālistu. Uzskatu, ka novadā ir nepieciešamība pēc šādiem kadriem."


Tautsaimniecības komitejas deputāti vienbalsīgi atbalstīja lēmumprojekta virzīšanu uz 24.janvāra domes sēdi, kur arī tiks pieņemts gala lēmums.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/23024

2013. gada 22. janvārī, 18:34, Jauniešiem
Ogrenet

Jaunākie komentāri

to beztabu • 2013. gada 24. janvārī, 08:28
Tad tu esi tas, kurē nespēj savu bērnu nodrošināt un citiem jāiesaistās? Ja uzzināšu, ka paņems darbā domē, izsaukšu KNAB
nekā personīga • 2013. gada 23. janvārī, 17:31
Tā frāze nozīmē, ka domē mazāk būs nevajadzīgu deputātu - ne tādu, kuri tikai sēž un cilā roku, kā liek pelēkie kardināli, ne arī pašu kardinālu, kuri par to tikai domā, kā sev kādu labumu gūt. Tauta kļūst gudrāka un pati zina, kas tai vajadzīgs.
mjā • 2013. gada 23. janvārī, 15:41
"Par ko vajadzēs, par to nobalsos" - interesanta frāze. Tas nozīmē, ka vēlētāji, nevis izlems par sev vēlamo kandidātu, paši izvērtēs? Gēbelsa pelēko masu apmuļķošanas mācība joprojām dzīva!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet