Atgriezties pie raksta

Suntažnieki un lielvārdieši Skolu teātru olimpiādē Foto

Latvijas pirmās Skolu teātru olimpiādes starta cīņas notika aizvadītās nedēļas nogalē modes un izklaides centrā Rīga Plaza, kur spēkiem mērojās 7.-12.klašu skolēni, un labākās komandas turpinās sacensības 14.decembrī gaidāmajā pusfinālā.

Kopumā Skolu teātru olimpiādē pašlaik piedalās 205 bērni no Rīgas, Jūrmalas, Ādažiem, Iecavas, Saulkrastiem, Suntažiem, Kusas, Rencēniem, Saldus, Madonas, Ilūkstes, Jelgavas, Jēkabpils, Svētes novada, Ilzenes, Grobiņas, Rēzeknes, Lizuma, Dobeles un Lielvārdes.


7.-9.klašu komandu vidū labāko sniegumu parādīja Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komanda, savukārt 10.-12.klašu komandu grupā līderos izvirzījās Rēzeknes 1.vidusskolas un Jēkabpils 1.vidusskolas komandas.


Skolēnu komandām bija jādemonstrē savs talants šādās disciplīnās: komandu vizītkartes, mājasdarbs Pasaka mūsdienu mērcē un komandu kapteiņu cīņa improvizācijas teātra žanrā. Komandu sniegumu vērtēja nopietna žūrija: Kultūras akadēmijas pārstāvis Aivars Līnis, improvizācijas teātra Spiediens.com improvizatore Līga Putniņa, kā arī žūrijas īpašie viesi – atraktīvā Jana Kalniņa un Modes un izklaides centra Rīga Plaza direktore Iveta Priedīte. Olimpiādes uzdevumus gatavo un pasākumu vada radošā apvienība Spiediens.com ar Artūru Vadītāju priekšgalā, kurš ar savu entuziasmu un skatuves pieredzi skolēnus uzmundrina un iedrošina veiksmīgam startam.


Projekta organizatore, mārketinga komunikācijas grupas Alpha Baltic pārstāve Urzula Spickus: "Vēlējāmies radīt jaunu disciplīnu – teātri, kurā savā starpā spēkiem var mēroties skolu jaunatne bez skatuves pieredzes vai dalības teātra pulciņā. Pateicoties lieliskajai komandai un Alpha Baltic sekmīgai sadarbībai ar radošo apvienību Spiediens.com, esam veiksmīgi aizvadījuši pirmās atlases kārtas un arī pirmās sacensības. Jau pēc pirmajām divām atlases kārtām esam patiesi gandarīti, redzot, cik Latvijā ir daudz talantīgu, radošu, atraktīvu bērnu! Īpaši priecēja, kā komanda no Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma tika galā ar vienu no disciplīnām, "mūsdienu mērcē" pasniedzot pasaku par programmētāju un Īkstīti. Es ceru, ka Skolu teātru olimpiāde tikpat veiksmīgi noritēs arī turpmāk, un jau 21.decembrī visi tiksimies lielajā Superfinālā. Tāpat plānojam, ka šis pasākums kļūs par tradīciju, tāpēc aicināsim skolas gatavoties un gaidīt olimpiādi arī nākamos gadus".


Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Aivars Līnis uzsvēra, ka uz skatuves nebija vāju dalībnieku, taču dažiem veiksmes faktors bija mazliet lielāks. Visi žūrijas komisijas locekļi teica milzīgu paldies katrai komandai par ieguldīto darbu, atraktivitāti un entuziasmu, piedaloties olimpiādē.


Rīga Plaza Skolu teātru olimpiādes atlase 4.-6.klašu komandām plānota 7.decembrī no plkst.11. Pusfināls 7.-9. un 10.-12.klašu komandām notiks 14.decembrī no plkst.11, savukārt Superfināls visām klašu grupām plānots 21.decembrī no plkst.11 Rīga Plaza centrālajā laukumā, Mūkusalas ielā 71.


Skolu teātru olimpiādes cīņas klātienē vērot ir aicināti visi interesenti!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/26613

2013. gada 3. decembrī, 15:40, Jauniešiem
Ilona Krastiņa, SIA "Alpha Baltic" sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet