Atgriezties pie raksta

Jaunieši filmē Ogres novada pagastos Foto

Projekta "Jaunieši par Ogres novada pagastiem" noslēgumā tā dalībnieki Brīvības ielā 44, Ogrē, filmu veidā parādīja savu šīs vasaras veikumu.

"Projekts deva iespēju jauniešiem iemācīties veidot filmas ar to tehniku, kas ir viņu rīcībā, izstāstot galvenos pamatprincipus, svarīgās lietas,' stāsta Rinalds Rudzītis, Ogres novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciālists.


No 14. līdz 16.jūnijam jaunieši mācījās filmēšanas pamatprasmes un izveidoja pirmos video paraugus, iepazīstot arī montāžas iespējas. No 15. līdz 17. augustam jau tika vērtēts vasarā paveiktais un meklētas iespējas, ka safilmēto materiālu likt lietā vislabākajā veidā.


Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniece izglītības, kultūras un veselības lietu jautājumos Ineta Tamane uzteica jauniešus par pozitīvismu, kas vērojams viņu veidotajās filmās. Te ir daudz ideju, kuras var realizēt, gatavojoties Latvijas valsts simtgadei.


"Jaunieši ir tie, kas ir galvenie tajā simtgades stāstā," sacīja I.Tamane, piebilstot: "Ja mēs runājam – pagātne, tagadne, nākotne, tad jūs esat tie īstie, kas būs nākotnē, kas stāsta stāstu par pagātni, un mēs vienkārši jums palīdzam. Jūs esat tie galvenie."


Artūrs Mangulis, Ogres novada domes priekšsēdētājs, atzina, ka ar interesi noskatījies jauniešu projekta rezultātā radītos darbus. 


"Gribējās redzēt, ar kādām acīm jūs redzat savus pagastus, un kādās vietās es biju un ko es redzēju. Es teiktu tā, ka kādos sešos gadījumos tas stāsts varētu būt samērā līdzīgs, bet kādi trīs gadījumi bija pavisam savādāki," tā A.Mangulis.


Trīs vietas ar atšķirīgu redzējumu bija: Taurupe, Ogre un Krape.


Pasniedzējs Toms Ezerietis, kas jauniešiem sniedza nepieciešamās zināšanas, lai projektu varētu sekmīgi realizēt, ar galarezultātu ir apmierināts.


Katrs darbs ir īpašs ar kaut ko savu, lai arī sākotnējā informācija visiem projekta dalībniekiem bijusi viena un tā pati. Jaunieši prasmes un iemaņas apguvuši ļoti īsā laikā, apliecinot arī to, ka spēj saskatīt unikālo it kā gadiem pierastā un pavisam ikdienišķā vidē. Iespējams, ka filmējot kaimiņu pagastā, akcenti filmām būtu citi.


Jauniešu veidotās filmas plānots ievietot pašvaldību mājaslapās, iedot pagastu pārvaldēm un Ogres novada Tūrisma informācijas centram, kā arī ievietot YouTube kanālā.


Projekts "Jaunieši par Ogres novada pagastiem" īstenots ar Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas finansiālu atbalstu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/36620

2016. gada 16. septembrī, 22:35, Jauniešiem
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Justin Williams • 2016. gada 24. septembrī, 16:41
Uz kuram ta var attiekties, Mes piedavajam Personal, komercialam un uznemejdarbibas aizdevumus ar loti minimalu gada procentu likmes, ka zema ka 2% 1 gada laika lidz 50 gadiem atmaksas darbibas laika uz jebkuru pasaules dalu. Mes dodam aizdevumus robežas no 1000 € lidz € 100.000.000 eiro. Musu aizdevumi ir labi apdrošinats maksimalu drošibu ir musu prioritate. Ieinteresetajam personam jasazinas ar mani pa e-pastu Aizdevejs nosaukums: Justin Williams Aizdeveja E-pasts: sloanslimited@gmail.com aiznemeji INFORMACIJA VARDS: Kredita summa: ILGUMS: PHONE #: VALSTS: Piezime: visi e-pasti tiek nosutiti uz musu e-pastu sloanslimited@gmail.com vairak info.
nif-nifs • 2016. gada 17. septembrī, 22:51
Garlaicīgi.
Lunis • 2016. gada 17. septembrī, 13:52
Kad filma trūkst , to līmē kopā , visiem jautri :):)

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet