Atgriezties pie raksta

Ogres 1. vidusskolas direktors: Zinību dienu nepārcelsim Foto

Strauji tuvojas jaunais mācību gads, taču Ogres 1. vidusskolā notiekošais dara bažīgus gan skolēnus, gan arī viņu vecākus – vai lielākajā izglītības iestādē Ogres novadā pirmais zvans atskanēs kā ierasts.

Skolas dzīve mainījās vēl pērnā gada nogalē, kad 8.–12. klašu izglītojamie mācības līdz pat vasaras brīvlaikam turpināja citā ēkā – Upes prospektā 16. Pirmā semestra izskaņā un visa otrā semestra laikā īpašu sarežģījumu vai citādi nopietnas ievērības cienīgu atgadījumu gan nebija, kas liek noprast, ka mācību process pārvākšanās rezultātā būtiski ietekmēts netika. Tomēr lielākā daļa alkst pēc vasaras mēnešiem atgriezties sev tik iemīļotajā Zinību kalnā.


Iespējams, dažs vēl pirms jaunā mācību gada nekautrējās aizdoties līdz skolai, lai pārliecinātos, vai ēka vēl vispār ir uz vietas. Iepriekš vairākkārt vēstīts, ka Ogres 1. vidusskolā rit vērienīgi ēkas rekonstrukcijas darbi – ārsienu siltināšana, gaisa ventilācijas izbūve, mācību kabinetu remonts utt. Tiesa gan, šobrīd ar sastatnēm apjoztā būve un strādnieku lielā rosība iekštelpās liecina, ka darāmā ir vēl atliku likām.


Ogres 1. vidusskolas direktors Igors Grigorjevs atsaucīgi uzņēma portālu "OgreNet.lv", lai nelielā ekskursijā parādītu jau paveikto, paralēli informējot par turpmākajiem plāniem un tuvojošos jauno mācību gadu.


Vistuvāk noslēgumam remonts 1. korpusā
Katrā no ēkas korpusiem un to stāvos sastopam vismaz pa vienam strādniekam, tātad – darbs kūsā uz nebēdu. Šonedēļ tiks pabeigts vestibils pie skolas parādes durvīm, savukārt kabinetos un mācību telpās te atlicis vien pielikt grīdlīstes. Par segumu izvēlēts linolejs. Tikmēr otrajā un trešajā stāvā jau ir kārtīgi izmazgātas grīdas, jo strādnieki te parādīsies aizvien retāk.


Dodoties pa kāpnēm uz nākamo stāvu, skolas direktors gan atklāj, ka arī pēc būvniecības termiņu beigām būs jāizdara vairākas lietas. Piemēram, dažviet sienas nokrāsotas tikai vienu reizi, citur jau atklāti nelieli kosmētiskie defekti, kas, protams, būs jānovēršs. Tomēr I.Grigorjevs atkārtojas, ka mācību procesu tas noteikti neietekmēs. "Jā, varbūt skolēniem un pedagogiem būs neliels estētisks diskomforts, taču to pakāpeniski līdz gada beigām novērsīsim."


Primārais ir skolēnu un darbinieku drošība
Pirmajā korpusā telpas ir gana drošas un estētiskas, paveiktais ir kvalitatīvs, tā norāda skolas direktors. "Otrajā un trešajā korpusā līdz jaunā mācību gada sākumam gribam visu izdarīt tā, lai skolēniem un mācībspēkiem būtu droši apstākļi."


Tas daļai, iespējams, nebūs acīm tīkams skats – palodžu trūkums, ar špakteli neaizdarītas logu ailes un nenokrāsotas sienas –, taču viss būšot droši. "Tas ir šobrīd reālākais mērķis, ko varam sasniegt," piemetina I.Grigorjevs. Klases būs sakoptas un tīras, bet remonta pabeigtības pakāpe lēšama ap 80%. Visa pirmā semestra laikā tiks noslēgts kāds no stāviem, kad tiks veikti šie kosmētiskie remonti un atklāto defektu novēršana.


Skolā pilnībā ir izbūvēta arī jauna ventilācijas sistēma, kas 2. korpusā gan nebūs aizklāta ar kādiem griestu dekoratīviem elementiem dēļ gaiteņa nelielā augstuma. Iespējams, dažs šeit jutīsies kā nelielā ražotnē. Daudzviet jau ielikti jauni logi.


"Izgaisīs" Ogres 1. vidusskolas ķieģeļu mūrējums
Pievēršoties skolas ārsienu renovācijai, pirmā korpusa fasādes remonts tiks pabeigts līdz 1.septembrim, bet ēkas pārējo korpusu sienas atjaunos visa pirmā semestra laikā. I.Grigorjevs uzreiz norāda, ka būvdarbi notiks tikai pēc stundām un pagarinātajām grupām, proti, no aptuveni trijiem pēcpusdienā.


Ēka no ārpuses iegūs ne tikai energoefektīvu siltinājumu, bet arī jaunas krāsas – jau šobrīd redzams, ka tiks ieturēts Latvijā ierastais izglītības iestāžu modernais stils ar dažādu krāsu kvadrātiem un taisnstūriem. Zinību dienā virs parādes durvīm tiks atklāts skolas nosaukums, citējot direktoru, "jaunā izpildījumā". Savukārt Zinību dienas svinības, visticamāk, notiks rekonstruētajā stadionā.


Par skolas turpmāko dzīvi informēs speciālā konferencē
Jāpiebilst, ka 28.augustā plkst.18 Ogres 1. vidusskolā notiks skolēnu vecāku konference, kurā skolas direktors un administrācija iepazīstinās klātesošos ar darba iecerēm un pašreiz notiekošajiem remontdarbiem.


Jau šobrīd zināms, ka mācību stundas jaunajā mācību gadā Ogres 1. vidusskolā sāksies plkst.08.40 (iepriekš – plkst.08.30). Izmaiņas veiktas, lai pusdienu starpbrīdis sāktos plkst.11, tādējādi ievērojot Ministru kabineta noteikumus.


Saistītie raksti
Ogres 1. vidusskolā turpinās aktīva rosība (video)
Daļa Ogres 1. vidusskolas gatavojas pārcelties uz citu ēku (foto)
Ogres 1. vidusskolā turpinās būvdarbi (foto)
Lielākajā Ogres novada skolā uzsākti vērienīgi darbi (foto) (video)

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/39490

2017. gada 23. augustā, 11:13, Jauniešiem
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Labietis • 2017. gada 24. augustā, 16:38
Tauta runā par vienīgo būfirmu Ogrē kuras nolaidības dēļ šie darbi iekavēsies. Darbinieku nav jo nemaksā, bet objekti Ogrē rindā stāvot. Jūlija sākumā jau esot bijis skaidrs par neiekļaušanos termiņos. Darbinieki tiekot pārvietoti no Skolas uz Liepu un un otrādāk. Saprotams jāpalīdz vietējiem uzņēmumiem bet būs neērtības ļoti daudz ģimenēm. Vienu vāru sakot gāze grīdā un gaidam nākošos jaunums par namsaimnieka sadalīšanu 3 atsevišķos uzņēmumos.
Ikšķilei • 2017. gada 24. augustā, 14:28
Nu jā, sēž uz 2 krēsliem un par katru saņem pāris tk.eur ;)
Ikšķilei • 2017. gada 24. augustā, 10:37
Ikšķiles vsk taču ir direktora p.i.! Tas ir tas pats, kas direktors - tie paši pienākumi un atbildība un alga kā direktoram.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet