Atgriezties pie raksta

Krapes skola turpina sniegt pilnvērtīgas zināšanas skolēniem Foto

1867.gadā Krapes pagastā dibināta skola, kurā vēl līdz šai dienai bērniem ir iespēja iegūt kvalitātu izglītību un mācīties mūsdienīgos apstākļos, tajā pat laikā esot pie dabas un elpojot svaigu lauku gaisu.

Lai gan pēc Valsts izglītības informāciju sistēmā pieejamajiem datiem skolēnu skaits skoliņā ir tikai ap 20 izglītojamajiem, tā spēj piedāvāt visu nepieciešamo zināšanu ieguvei. Tiesa, ir priekšmeti, ko lielākie skolēni dodas apgūt uz Madlienas vidusskolu, kuras paspārnē kā filiāle Krapes skola ir jau no 2011.gada 1. septembra. Taču pašvaldība bērniem nodrošina transportu, kas atvieglo viņu nokļūšanu no vienas iestādes otrā.


Bagātīgas liecības par izglītības attīstību Krapē glabājas skolotājas Maijas Auziņas vadītajā skolas muzejā, kas veidots ar pašu iedzīvotāju atbalstu. Lielu ieguldījumu muzeja paplašināšanā devuši ne vien bijušais pienotavas direktors Verners Pūpols un skolas absolventi, bet arī esošie pedagogi, dokumentālos aprakstos iemūžinot bijušo kolēģu un tehnisko darbinieku gaitas.
 
Krapes skola var lepoties ar modernu sporta zāli. Iesaistoties divos apjomīgos projektos, 2010. gadā krapieši ieguva skaistu, aprīkotu sporta zāli un gaiteni, kas sporta zāli savieno ar skolu. Skoliņā bērniem ir arī pašiem sava trenažieru zāle ar amizantu nosaukumu "Muskulīši". Savas mākslinieciskās dotības bērni var izrādīt aktu zālē, kurā var uzņemt gana daudz skatītājus un klausītājus. Arī klašu telpās pieejams viss tehniskais nodrošinājums skolēnu pilnvērtīgai iesaistīšanai mācību procesā. Savukārt ārpus skolas ir bērnu laukums un peldvieta. Ne mazāk svarīgi - visiem skolēniem tiek nodrošināta bezmaksas ēdināšana.
 
Īsi pirms jaunā mācību gada sākuma skolā uz tikšanos bija ieradusies Ogres novada pašvaldības domes vadība un Madlienas vidusskolas direktors, lai kopā ar bērnu vecākiem un skolas pedagogiem pārrunātu skolas tuvākās nākotnes redzējumu. Par spīti tam, ka skoliņa nav ļoti plaši apdzīvota, par tās slēgšanu pašvaldība neesot pat domājusi. Pat ja šobrīd pamatskolas bērniem ir jādodas atsevišķi priekšmeti apgūt uz Madlienas vidusskolu, sākumskolas un pirmskolas vecuma bērniem ir iespēja tepat pie mājām pilnvērtīgi apgūt visas nepieciešamās zināšanas ļoti labvēlīgos apstākļos.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/39557

2017. gada 30. augustā, 13:26, Jauniešiem
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet