Atgriezties pie raksta

Ogres un Ikšķiles novados savi droša interneta vēstneši

Lai efektīvāk apmācītu reģionos dzīvojošos bērnus, vecākus un skolotājus par drošību internetā, Drošāka interneta centrs apmācījis 30 Latvijas reģionos dzīvojošus brīvprātīgos aktīvistus.

24. un 25.augustā notikušajās apmācībās piedalījās un zināšanas speciālā seminārā ieguva trīs droša interneta vēstneši no Ogres un Ikšķiles novadiem – Anete Lasmane (Ogres sākumskola), Rinalds Rudzītis (Ogre un Ikšķile) un vēl viena persona no Madlienas pagasta, kura vēlējusies palikt anonīma.


Drošāka interneta vēstneša uzdevums ir brīvprātīgi vadīt nodarbības sava novada bērniem, vecākiem un pedagogiem par drošību internetā. Tostarp – par riskiem un apdraudējumiem, ar kuriem bērni visbiežāk sastopas, lietojot sociālos tīklus, ziņojumapmaiņas platformas un modernās tehnoloģijas.


Vēstneši ir gatavi apmācīt bērnus rīkoties interneta vidē droši, palīdzot apgūt sociālo tīklu un viedierīču drošības iestatījumu pareizu lietošanu, lai pasargātu sevi no nevēlamas saziņas un ierobežotu piekļuvi savā profilā izvietotajai informācijai. Drošāka interneta centra brīvprātīgie palīgi ir gatavi sniegt padomus, nonākot nepatīkamā situācijā. Piemēram, ja bērns internetā ticis pazemots, saņēmis draudus vai kāds svešinieks viņu sācis šantažēt.


Svarīgs vēstnešu uzdevums ir palīdzēt bērniem apgūt medijpratību un kritisko domāšanu. Liels palīgs vēstnešiem ir Drošāka interneta centra izdotā grāmata 8-12 gadus veciem bērniem par drošu un atbildīgu interneta lietošanu "Planēta 7", kas bez maksas tiks izplatīta Latvijas skolās.


Katrs semināra dalībnieks saņēma jau izstrādātus nodarbību plānus un izdales materiālus par dažādām interneta drošības tēmām un jēgpilnu mediju izmantošanu, lai savu iespēju robežās varētu tālākizglītot bērnus, jauniešus, viņu vecākus un pedagogus.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/39585

2017. gada 3. septembrī, 10:36, Jauniešiem
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet