Atgriezties pie raksta

Ogres un Ikšķiles novadu skolēni mācās izprast mežu Foto

15.septembrī Ogres Zilajos kalnos norisinājās vides izglītības pasākums "Meža zinības Zilajos kalnos", kurā piedalījās 1.-4.klašu skolēni no Ogres un Ikšķiles novada izglītības iestādēm.

Vides izglītības pasākumu organizēja Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" sadarbībā ar SIA "Rīgas meži", Ogres tehnikumu un citiem sadarbības partneriem.


"Pasākums "Meža zinības Zilajos kalnos" notiek jau trešo gadu. Aptuveni divu hektāru platībā apkārt slēpošanas trases starta laukumam esam izvietojuši 12 laboratorijas. SIA "Rīgas meži" speciālisti darbojas piecās laboratorijās. Šogad līdztekus jau tradicionālajām laboratorijām, kur speciālisti stāsta bērniem par meža stādīšanu un ugunsdrošības ievērošanu mežā, pievienojusies arī Pēddziņu laboratorija un arī Nemēslošanas laboratorija. Pasākumam ir ne tikai izglītojošs, bet arī audzinošs mērķis, lai bērni zinātu un saprastu, kā mežā uzvesties," norāda Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūras "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa "Zilie kalni" attīstības aģentūra" direktore Ieva Kraukle.


Pasākuma laikā skolēni piedalījās dažādās laboratorijās, tādās kā dižkoku, koksnes struktūras, pēdziņu, dabas bagātību, ķērpju un sūnu, meža augļu, koku mērīšanas, koku kopšanas, ugunsdrošības, medību laboratorijā un citās laboratorijās.


Meža zinības skolēniem palīdzēja apgūt arī Ogres tehnikuma Mežsaimniecības un koka izstrādājumu  nodaļas pedagogi un audzēkņi.


"Mēs esam sagatavojuši trīs meža laboratorijas. "Meža oga", kurā var uzzināt par visu par augiem, kas sastopami mežā, tajā skaitā sūnām, ķērpjiem. Bērniem, piemēram, svarīgi zināt, kuras ogas ir lietojamas pārtikā, bet kuras – nē. Motorinstrumentu laboratorijā iepazīstinām ar instrumentiem, ar kuriem strādā mežā, kā arī veicam paraugdemonstrējumus. Trešā laboratorija - "Koku mērīšana", kurā skolēni var uzzināt, kā ar svārpsta palīdzību var noteikt koka diametru un vecumu," informē Ogres tehnikuma Mežsaimniecības un koka izstrādājumu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis. 


Ar skolēniem aktīvi darbojās tehnikuma audzēkņi, daloties ar savām zināšanām mežsaimniecības un mežistrādes jomā. "Īpaši puikām interesē viss par motorzāģiem un citiem instrumentiem, kādus izmantojam mežā. Viņi vēlas arī padarboties ar baļķu šķērēm un āķiem. Tiklīdz iedarbina motorzāģi, garlaicība pazūd kā nebijusi un visi skrien skatīties," novērojis topošais mežsaimniecības tehniķis, 2.kursa audzēknis Gints Kārlis Bernšteins.


Pasākums "Meža zinības Zilajos kalnos" ir tik populārs, ka skolas piesakās jau gadu iepriekš. Pat īpaši nepopularizējot, arī šogad pieteikušies 20 klašu kolektīvi, bet diemžēl visus gribētājus uzņemt nav iespējams. Šajā pasākumā piedalījās 17 klases, no tām piecas no Ogres sākumskolas.


"Mūsu skola piedalās akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži"  vides izglītības programmā "Mammadaba", tāpēc mēs, pedagogi, aktīvi rosinām skolēnus apmeklēt pasākumu "Meža zinības Zilajos kalnos". Gribu pateikt paldies pasākuma organizatoriem, kuri spēj uzaicināt tik daudz zinošu speciālistu, kas spēj sniegt skolēniem interesantu un noderīgu informāciju. Arī pasākuma norises vieta ir ļoti atbilstoša, jo mums ir savs dabas parks," saka Ogres sākumskolas direktores vietniece ārpusklases darbā Aija Sirsniņa.


Arī skolēni atzīst, ka pasākums ir ļoti interesants. Ogres sākumskolas 4.a klases skolēns Rihards Avots, kurš tajā piedalās pirmo reizi, atklāj, ka iemācījies atšķirt koku sugas. Prātā palicis arī padoms, ka mežā nedrīkst mēslot.
 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/39686

2017. gada 16. septembrī, 09:55, Jauniešiem
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet