Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ogres novada skolēni piedalās projektā "Viena diena drošībai"

Šodien Ogres 1. vidusskolā vairāk nekā 800 Ogres novada 3. un 4. klašu skolēni piedalījās projektā "Viena diena drošībai", ko organizēja AS "Sadales tīkls". Pasākumā  bērnus iepazīstināja ar dažādu dzīves situāciju būtiskākajiem drošības jautājumiem.

Atsaucoties AS "Sadales tīkls" iniciatīvai, pasākumā piedalījās un par dažādiem sadzīves drošības aspektiem stāstīja arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Ogres novada pašvaldības policija, Ceļu satiksmes drošības direkcija, Latvijas Interneta asociācijas Drošāka interneta centrs, Latvijas Banka, kā arī uzņēmumi "Latvijas dzelzceļš", "Latvijas Valsts meži" un "Latvijas gāze".


Pasākuma laikā bērniem bjia unikāla iespēja tuvumā aplūkot pasākumā pārstāvēto organizāciju operatīvo dienestu transportu – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķu automašīnu, ugunsdzēsēju glābēju automašīnu, policijas automašīnu u.c.. Tāpat viņi varēja spēlēt dažādas izglītojošas drošības spēles, pildīt testus, skatīties izglītojošas filmas un piedalīties dažādās citās aktivitātēs. Pasākuma laikā skolēni apguva drošības nosacījumus sliežu ceļu tuvumā, guva priekšstatu par palīdzības izsaukšanu nelaimes gadījumā un pirmās palīdzības sniegšanu, kamēr mediķi vēl ceļā uz negadījuma vietu, uzzināja vairāk par ugunsdrošību un pareizu rīcību dažādās ārkārtas situācijās, apguva gāzes un elektrodrošības jautājumus, mācījās, kā atpazīt eiro banknotes un monētas, droši rīkoties ar naudu un to uzglabāt, uzklausīja Cūkmena padomus, kā saglabāt tīrus mežus, kā arī ieguva informāciju par drošību internetā.  


Ierodoties uz pasākumu, visas klašu grupas saņēma īpašu lapu, kurā bija jāsavāc speciālas atzīmes no katra uzņēmuma vai organizācijas stenda par noklausīto drošības prezentāciju. Tās klases, kas bija savākušas visas atzīmes, dienas noslēgumā tika aicinātas apmeklēt īpašu "Brīnumskapja" koncertu Ogres novada Kultūras centrā.


Bērnu drošības izglītības pasākums "Viena diena drošībai" notika jau ceturto gadu. Iepriekš pasākums ir ticis organizēts Liepājā, Daugavpilī un Jelgavā. Projektu organizē AS "Sadales tīkls" sadarbībā ar Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi, Ogres novada Kultūras centru un Ogres 1. vidusskolu.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/39781

2017. gada 28. septembrī, 20:12, Jauniešiem
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet