Ogrenet
Atgriezties pie raksta

Ogres un Ķeguma skolēni iekļūst "Gardēžu klases" pusfinālā

Ogres sākumskolas 5.b un Ķeguma komercnovirziena vidusskolas 6.b klašu skolēni iekļuvuši veikalu tīkla "Rimi" organizētā ēst gatavošanas konkursa "Gardēžu klases" pusfinālā, informē uzņēmums.

Gardēžu klase ir skolu konkurss 5.–9. klašu skolēniem, kuru organizē pārtikas mazumtirdzniecības veikalu tīkls Rimi. Konkursa mērķis ir izglītot Latvijas skolu jauniešus par veselīgu un sabalansētu uzturu, kā arī motivēt ikdienā gatavot veselīgas  maltītes. 


Konkursa pieteikšanās posmā  (saņemti 189 pieteikumi) klases kopīgi rada atbildes uz 20 āķīgiem jautājumiem par sabalansētu un veselīgu uzturu, ļaujot novērtēt savas zināšanas šajā jomā. Diemžēl pareizi uz visiem jautājumiem nav atbildējusi neviena klase. Vislielākās grūtības skolēniem sagādāja jautājumi par ieteicamo diennaktī uzņemamo kaloriju daudzumu pusaudžiem un uzturvielu grupu proporcijām uzturā – pareizo atbildi uz šo jautājumu sniegusi mazāk nekā puse dalībnieku kolektīvu.


Kā spēcīgāko motivāciju dalībai konkursā klases minējušas tieši jaunu zināšanu par sabalansētu uzturu iegūšanu. Jaunieši atzīst, ka viņu ēšanas paradumi nereti ir pretrunā ar veselīga uztura pamatprincipiem un ikdienā ne reizi vien gadās “grēkot”, baudot gan cukurotus našķus un ar sāli pārsātinātas uzkodas, gan remdējot slāpes ar saldinātiem, gāzētiem dzērieniem un dažkārt steigā pat izlaižot dienas būtiskākās maltītes. Piesakoties konkursam, skolēni arī pauduši pārliecību, ka, iesaistoties "Gardēžu klases" projektā, iegūtas tiks ne tikai jaunas zināšanas, bet ēst gatavošanas prasmes. Saliedētāks kļūs arī klases kolektīvs, kopīgi pašu spēkiem gatavojot maltītes.


Līdzīgi kā konkursa pirmajā sezonā vislielākais pieteikumu skaits – 70 – saņemts no Vidzemes reģiona 5–9. klasēm, kuru vidū arī nākamjā kārtā iekļuvušie ogrēnieši un ķegumieši.


Konkursa pusfināls norisināsies no 9. līdz 17.oktobrim. Pusfinālā klases tiks izaicinātas patstāvīgi pagatavot veselīgu maltīti no pieciem “Rimi Gardēžu” sarūpētajiem veselīgajiem produktiem, iemūžinot tās tapšanas procesu video vai foto. Pusfinālistu sagatavotos konkursa mājasdarbus vērtēs žūrija, nosakot divdesmit prasmīgākās klases, kas iekļūs konkursa finālā un mērosies spēkiem “Gardēžu klases” žūrijas vadītajās meistarklasēs.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/39801

2017. gada 2. oktobrī, 13:00, Jauniešiem
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet