Atgriezties pie raksta

Jauniešu forums Ogrē pulcē teju simts dalībnieku Foto

Jau kopš 2009. gada Ogrē tiek organizēts Jauniešu forums, kura mērķis ir lemt un diskutēt par aktualitātēm jaunatnes jomā.

Arī šis gads nebija izņēmums. 3.novembrī Ogres novada Kultūras centrā bija sapulcējušies teju simts jaunieši no visa Ogres novada.


Forumu atklāja Latvijas skautu priekšnieks, Ogres novada pašvaldības domes deputāts Jānis Iklāvs, kurš klātesošos mudināja būt drošiem, par sevi pārliecinātiem un izvirzīt mērķus, uz kuriem tiekties. Lai iedvesmotu jauniešus tikt galā ar baiļu sajūtu, viņš kopā ar foruma dalībniekiem nodziedāja latviešu mūziķa Dona dziesmu "Pāriet bailes".
 
Ar savu dzīves un veiksmes stāstu dalījās biedrības "Jauniešu kustībai" dibinātājs un vadītājs Rihards Krūmiņš. Viņš pastāstīja par biedrības ideju un uzdevumiem, ko tā īsteno, kā arī par to, kā viņš, būdams puisis no trūcīgas ģimenes, pats ar saviem spēkiem dzīvē ir sasniedzis izvirzītos mērķus un šobrīd palīdz to darīt arī citiem jauniešiem. Toms Bude, biedrības "Jauniešu kustībai" vadītājs, mudināja jauniešus atrast savu dzīves aicinājumu, noticēt saviem spēkiem un iet uz izvirzīto mērķi, nepadoties pie pirmajām grūtībām.
 
Galvenās foruma tēmas, ko jaunieši grupās apskatīja, bija brīvprātīgais darbs, neformālā izglītība, jauniešu līdzdalība, jauniešu nodarbinātība un uzņēmīgums, brīvais laiks un atpūta.
 
Pēc aktīvām diskusijām grupās jaunieši nonāca pie vairākiem secinājumiem, kurus viņi prezentēja klātesošajiem un arī Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas vadītājam Artūram Mangulim. Viņu uzdevums bija sniegt rekomendācijas pašvaldībai un arī jauniešiem. Noklausoties visas prezentācijas, A. Mangulis aicināja jauniešus izvirzīt prioritātes, piemēram, Jauniešu mājas vai skeitparka izveidi. Un, kad tas ir izdarīts, sniegt savus priekšlikumus domes deputātiem.
 
Ogres novada Jauniešu forumu organizēja Ogres novada jauniešu dome, Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centrs sadarbībā ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes jaunatnes lietu speciālistu Rinaldu Rudzīti. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/40098

2017. gada 6. novembrī, 19:46, Jauniešiem
wwww.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

jaunietis • 2017. gada 7. novembrī, 19:04
jau vairākus gadus viens un tas pats, vieni un tie paši jautājumi, bet kā netiek uz priekšu tā netiek. cik atceros pāris gadus atpakaļ arī tos pašus jautājumus lēma un izvirzīja
zika • 2017. gada 7. novembrī, 10:44
Iklāvs foršs.
Mr. $ • 2017. gada 7. novembrī, 09:06
"Noklausoties visas prezentācijas, A. Mangulis aicināja jauniešus izvirzīt prioritātes, piemēram, Jauniešu mājas vai skeitparka izveidi." Skeitparks Ogrē ir pat ļoti vajadzīgs, bet jauniešu mājas var izveidot kādā no ēkām, kuru pašvaldība neizmanto un tadu ir pietiekami.. Aicinu Manguli parūpēties, lai būtu abas šīs vietas jau nākošgad, pietiks urbināt degunu !!!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet