Atgriezties pie raksta

Jaunieši iedvesmojas no burātājām Foto

15. maijā Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centrā (ONJIC) norisinājās informatīvi izklaidējošais pasākums "Pacel adrenalīna buras!", informē ONJIC jaunatnes lietu darbiniece Inga Tabūne.

Pie jauniešiem un citiem interesentiem viesojās Latvijas Burāšanas mācību asociācijas (#LBMA) enerģiskās burātājas Elīza Anna Mellēna, Jeļizaveta Ivanova un ogrēniete Ilona Skorobogatova.


Komandas pārstāves pasākuma apmeklētājus iepazīstināja vēsturisko stāstu par jahtu Spaniel, kuru sauc par savām otrām mājām. Jahta Spaniel ir visvecākā un lielākā sporta jahta, kura jau no  1989.gada piedalās ekspedīcijās un regatēs, iepazīstot tuvās jūras un tālos okeānus.


Apmeklētājiem bija iespēja dzirdēt interesantus stāstus par ekspedīcijām, komandas darbu, hierarhiju, dienas plānu un apmācībām, caur kurām iziet visi komandas iesācēji. Burātājas bija sagatavojušas interesantu prezentāciju, kurā bija dažādi jautājumi par burātāju komandu, talismanu, nelaimes nesējiem un mezglu siešanu.


Tika pierādīts, ka burāt var ikviens, kurš  to vēlas. Interesenti tika informēti par izmaksām, kuras, kā izrādās, nav tik lielas, salīdzinājumā ar atpūtas braucienu uz ārzemēm, tika uzskaitīti papildus ieguvumi no burāšanas iespējām. Sākot ar brīvprātīgo darba stundām, jaunām zināšanām gan uz ūdens, gan uz sauszemes. Darbs komandā, burāšana, jauni draugi, citu valstu apmeklēšana, pieturas punkti.


Meitenes dalījās ar saviem stāstiem, kā šis viņu izvēlētais hobijs ir mainījis viņu pašu dzīvi. Par to, kā iemācījušās pieslīpēt raksturus, salauzt savu ego  un darīt lietas, ko nekad nesaņemtos darīt. Tas attiecas arī uz privāto dzīvi, kā arī uz darba iespējām ārpus burāšanas.


Ļoti liels uzsvars tika likts uz jauniešu iespējām. Par dažādiem projektiem, kuros viņi var iesaistīties un pat iegūt stipendijas, kuras dod iespēju piedalīties regatēs un mācīties. Šī nauda, kuru var iegūt, ir liels atspaids tiem, kuri vēlas piepildīt savu sapni par burāšanu.


Pārstāves uzsvēra, ka jauniešiem tā ir lieliska iespēja pārbaudīt sevi, mācīties pielāgoties citiem un komandai, mācīties uzņemties atbildību par sevi un komandu. Iegūt jaunus draugus gan ārzemēs, gan tepat Latvijā.


Ja vēlaties piepildīt savu sapni par burāšanu, informāciju var meklēt Latvijas Burāšanas mācību asociācijas mājaslapā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/41531

2018. gada 18. maijā, 08:50, Jauniešiem
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet