Atgriezties pie raksta

Ogres jaunieši tiekas ar mūziķi Kārli Kazāku Foto

23. maijā pļaviņā pie Ogres novada Kultūras centra norisinājās šīs sezonas sarunu cikla "Cita patiesība" noslēdzošā tikšanās ar sabiedrībā zināmu personību, mūziķi un komponistu Kārli Kazāku, informē Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centra darbiniece Inga Tabūne.

Saruna iesākās ar dažādiem jautājumiem, kas skāra profesionālo un radošo darbību. Mūziķis daudz pastāstīja, kā nonācis līdz savai radošajai darbībai, kā savām dziesmām sacer tekstus, ka jaunatklājums bija tieši Imanta Ziedoņa dzeja, kura īsti nepasaka priekšā, kas darāms, bet izprovocē un pamudina uz konkrētu darbību. Simtiem reižu var klausīties vienu un to pašu dziesmu, bet katru reizi, tai būs cits vēstījums.


Mūziķis ir kaislīgs ceļotājs. Piedalījies ekspedīcijā "1000 jūdzes Indijā"’. Viņš stāstīja, ka pārcelties uz citu valsti nemaz negribētu, jo nespētu tur iedzīvoties. Tuvas ir latviešu tautas tradīcijas, un, lai tās labāk izprastu, viņš dodas apceļot Latviju, tiekas ar dažādu novadu cilvēkiem un pēta latviešu valodas dialektus. Tā rezultātā ir tapis raidījums "Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku"’. Mūziķis klausītājus priecēja ar vairākiem muzikāliem priekšnesumiem. Klausītājiem bija arī iespēja dzirdēt dziesmu, kura bija kurzemnieku dialektā.


Dalījās interesantos faktos par grupas "Oceanfall" darbību un turpmākajiem nākotnes plāniem, kuri gadu no gada pārceļas, ar domu, ka tiks realizēti.


Mākslinieks ir vairākkārt mēģinājis atlikt mūzikas lietas malā un darīt ko citu, taču ģitāra vienmēr iedvesmo jauniem skaņdarbiem. Noslēgumā mūziķis nodziedāja un nospēlēja dziesmas pēc skatītāju izvēles. Vakars noslēdzās ar kopīgu fotografēšanos un nelielu pikniku.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/41588

2018. gada 25. maijā, 20:57, Jauniešiem
Ogrenet

Jaunākie komentāri

apsis • 2018. gada 28. maijā, 11:21
Šādus*mūziķus* agrāk sauca par plānā galdiņa urbējiem,nākošā stadija saules brālis.
juris • 2018. gada 26. maijā, 21:53
man liekas latvijaa ir tik daudz muuzikju kaa nekur pasaulee

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet