Atgriezties pie raksta

Jaunatnes lietu komisija apspriež iespēju veidot Jauniešu māju Foto

14. jūnijā Ogres novada Jaunatnes lietu konsultatīvās komisijas sēde norisinājās Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolā Ogrē.

Tās vadītājs un Ogres novada pašvaldības domes vadītājs Egils Helmanis iepazīstināja komisijas dalībniekus ar savu pieredzi tuvcīņas skolas attīstībā, kā arī pauda pašvaldības redzējumu par jauniešu lietu attīstību novadā un "Jauniešu mājas" ieceres virzību.


Komisijas priekšsēdētājs J.Iklāvs informēja, ka novada Jaunatnes lietu konsultatīvajā komisijā nozīmīgs jautājums, kas tiek apspriests jau vairākas sēdes, ir "Jauniešu mājas" iecere. Jaunieši iepriekšējā sēdē bija arī izveidojuši savu prezentāciju, kurā parādītas jauniešu vēlmes un ieceres saistībā ar telpu noslogojumu un centra pakalpojumu piedāvājuma paplašināšanu.


E.Helmanis ne tikai pauda pašvaldības vīziju par jaunatnes lietu attīstību novadā, bet arī atklāja, kā tapusi viņa veidotā un lolotā Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola. Kā ļoti nozīmīgu faktoru jebkura objekta attīstībā E.Helmanis uzsvēra pašu iniciatīvu un dalību projektu konkursos, lai piesaistītu finanšu līdzekļus no dažādiem Eiropas Savienības fondiem, tie tika piesaistīti arī tuvcīņas skolas izveidē. "Ir jācīnās par savu ideju, ieguldot savus spēkus un darbu, tad iecere īstenosies," mudināja E.Helmanis, aicinot jauniešus vēl aktīvāk iesaistīties dažādos projektu konkursos.


Domes priekšsēdētājs pašvaldības vārdā pauda gatavību atbalstīt Ogres novada jauniešu ieceri par "Jauniešu mājas" izveidi, tomēr uzsvēra: "Saturs veido māju. Saturiskā jēga ir daudz nozīmīgāka par ārējo veidolu, tāpēc jābūt pilnīgi pārliecinātiem par katras telpas noslodzi visu dienu."


Ogres novada Bērnu un jauniešu centra (OBJC) vadītāja Irēna Ošiņa uzsvēra, ka OBJC un tā struktūrvienības Jauniešu iniciatīvas centrs un Jauniešu dome jau sagatavojusi savu vīziju par "Jauniešu māju" un nepieciešamajām telpām un risinājumiem, tomēr šis plāns ir jāpapildina.


"Mēs vēlētos, lai zem viena jumta būtu ne tikai OBJC, Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centrs (ONJIC) un Jauniešu dome, bet arī dažādas nevalstiskās organizācijas,”savu nostāju pauda I.Ošiņa. E.Helmanis atzina, ka šobrīd pilsētā nav piemērotas ēkas, kur vienuviet izvietot jauniešu un nevalstiskās organizācijas, tāpēc plānots apsvērt jaunas ēkas būvniecības iespējas.


Lai "Jauniešu māja" veidotos kā moderna un mūsdienīga vieta, kur jauniešiem būtu iespēja patīkami, radoši un saturīgi pavadīt brīvo laiku, E.Helmanis ierosināja vasarā apkopot idejas un vēlmes, savukārt jau septembrī ēkas būvniecības risinājumu un piemērota projekta meklēšanā piesaistīt Rīgas Tehniskās universitātes studentus, dodot studentiem projektēšanas uzdevumu. 


Komisijas priekšsēdētājs un Ogres novada pašvaldības domes deputāts Jānis Iklāvs pateicās jauniešiem par līdz šim paveikto.


Sanāksmē piedalījās arī Ogres novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Artūrs Mangulis, Ogres novada Jauniešu domes pārstāvis Toms Blumbergs un biedrības "MĒS attīstībai" pārstāve Agnese Jankuna.


Savukārt ar savu pieredzi dalījās Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skolas treneris Jānis Eglīts un florbola kluba "Ogres Vilki" kapteinis Rinalds Osis.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/41738

2018. gada 18. jūnijā, 08:41, Jauniešiem
www.ogresnovads.lv

Jaunākie komentāri

Rita • 2018. gada 1. augustā, 16:43
Kāpēc jāceļ jauna māja, ja var atpirkt kā "Pie zelta liepas" un izveidot lielisku centru vēsturiskajā Tautas namā Rīgas ielā. Būs saglabāts vietējas nozīmes valsts piemineklis un varēs darboties aktīvi jaunieši, organizēties sadarbībai ar NVO (Nevalstiskajām organizācijām).
Liene • 2018. gada 20. jūnijā, 19:37
Labdien, sakiet lūdzu, kāpēc šobrīd Ogrē nav jaunatnes lietu speciālista?!
Liene • 2018. gada 20. jūnijā, 01:53
Nu nezinu gan, vai vajag. Pirms pāris gadiem vēl bija dzirdams par jauniešu aktivitātēm, bja pamanāmi. Cik atceros bija Burziņš. Kas ar to notika? Par to vairs vispar neko nedzird. Tagad baigais klusums. Nevar saprast, vai apsīcis entuziasms vai nav lokomotīves, kas viņus aizrautu, vai arī piedalās brīvprātīgi piespiedu variācijā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet