Atgriezties pie raksta

Ogres, Ķeguma un Lielvārdes novadu jaunieši vēlas līdzdarboties novadu attīstībā Foto

Lielvārdes novada pašvaldība kopā ar Ķeguma novada pašvaldību un Ogres novada Bērnu un jauniešu centru ir uzsākusi īstenot "Erasmus+" projektu "Kopā varam labāk", informē Lielvārdes novada pašvaldības Jaunatnes lietu speciāliste, projekta koordinatore Agnese Vovčenko.

11.oktobrī notika projekta pirmā aktivitāte – strukturētā dialoga tikšanās Ogres novada Kultūras centrā, uz kuru bija ieradies kupls dalībnieku skaits – 80. Jaunieši bija ieradušies gan no Lielvārdes, Kaibalas, Jumpravas, Lēdmanes, gan no Madlienas, Suntažiem, Ogres, Ogresgala, Birzgales, Rembates un Ķeguma, apliecinot savu augsto motivāciju uzlabot jauniešu līdzdalības iespējas novados.


Projekta pirmās aktivitātes tikšanās sākumā jauniešus uzrunāja Lielvārdes novada priekšsēdētājas vietniece Vita Volonte, Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un Ķeguma novada domes priekšsēdētāja vietnieks Kristaps Rūde. Politiķi sniedza īsu ieskatu par pašreizējo situāciju novados – par jauniešu līdzdalību, par novadu iespējām sadarboties, kā arī uzsvēra šāda projekta nozīmību.


Ar pieredzi un labās prakses piemēriem darbā ar jaunatni iepazīstināja pārstāvji no Jauniešu galvaspilsētas 2018 – Madonas novada – Gatis Teilis (Madonas novada deputāts un jaunatnes darbinieks) un Indra Veipa (Madonas novada jaunatnes darbinieks). Viesi iedvesmoja ar saviem stāstiem par jauniešu drosmi, aktivitāti un sakārtoto vidi jauniešiem Madonas novadā. Atmiņā noteiktie iespiedies fakts, ka gandrīz katrā Madonas pagastā ir jauniešu centrs!


Pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti ar projekta mērķi, aktivitātēm, sasniedzamajiem rezultātiem, uzsverot, ko jaunieši un novadi kopumā no tā iegūs. Dažādu Kompetenču attīstība, jauniešu līdzdalības iespējas, darbs komandā, pieredze projektu sagatavošanā – tās ir tikai dažas lietas, ko jaunieši varēs iegūt, piedaloties projektā. 


Projekta "Kopā varam labāk" mērķis ir – veicināt jauniešu un lēmumu pieņēmēju dialogu, attīstot jauniešu politisko līdzdalību un izpratni par politiskās līdzdalības veidiem un iespējām Lielvārdes novada, Ķeguma novada un Ogres novada pašvaldībās.  Projekts ir kā turpinājums jau Lielvārdes novada pašvaldības no 2016. gada oktobra līdz 2017. gada oktobrim īstenotajam projektam "Jauniešu un lēmumu pieņēmēju dialogs politiskās līdzdalības veicināšanai Lielvārdes novadā “Nāc un runāt sāc!"", kas pierādīja, ka starptautiskie projekti ir būtisks atbalsts jaunatnes jomas attīstīšanai pašvaldībā un neformālā izglītība "mācoties darot" ir ļoti svarīgs stūrakmens aktīvas mūsdienu sabiedrības veidošanā. 


Jaunajā projektā kopumā paredzētas sešas aktivitātes (2 strukturētā dialoga tikšanās, apmācības, politiķu ēnošana, grupu projekti, pieredzes brauciens), kā galveno galarezultātu iegūstot 4 starpnovadu grupu darbus – projektus, kas  ļaus turpināt 3 novadu aktivitātes jau plašākā sadarbības līmenī. 


Grupu darba rezultāti tiks izmantoti nākošajās aktivitātes, lai sasniegtu projekta rezultātus.


Nākamā tikšanās notiks novembrī.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/42620

2018. gada 1. novembrī, 12:17, Jauniešiem
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Vilhelmīne • 2018. gada 2. novembrī, 09:32
Nu ja, vecais džaga ir patiesi makten gudrs, re, jaunu sulaini ar piejaucējis. Protama lieta, ka mazais džagulēns prāta spēju ziņā ir apaļa nulle, toties izglītots ir jaunais sulainītis. Cerams, ka kristapiņš uz priekšu ar būs džagiem iztapīgs tāpatās, kāds bija vecais sulainis, un vairāk džagiem ačos nelēkās ar visādien viģikiem. Parasti jau suņuks nekož rokā saimniekam, kas viņam pamet desādas. Nu, kad vecais ir džagulēnu iefiltrējis un nostiprinājis mēra ķeblī, tagad tik zibēs visādi projekti viens aiz otra, gan jauniešiem, gan veciešiem, un naudiņa džagu makos tecēs kā strautiņš pavasarī.
tante • 2018. gada 1. novembrī, 15:10
Džagulēna tētuks – vecais džaga – makten gudrs. Katru dienu konsultē dēlēnu ko un kā darīt domē. Žēl ka džagulēnam prāta spējas stipri viduvējas. Nav pārmantojis naudas taisīšanas talantu no sava slīpētā papuča. Bez papuča – pilnīgs nulle. Vecais džaga pat mācēja varenajam un ne mazāk viltīgajam Helmanim sagrozīt galvu un dabūt Ogrē ļoti labus pasūtījumus. Tas ka papucis prata apvārdot pašu lielo Helmani jau vien kaut ko nozīmē. Nav ne mazāko šaubu ka visa fondu naudiņa ar garantiju aizceļos uz džagu famīlijas banku kontiem.
jaunietis • 2018. gada 1. novembrī, 14:12
Nūu, gan jau džagulēns piesaistīs papuci kā neatvietojamu personu jauniešu projektos un atkal iegrābs krietnu kušķi no atvēlētiem naudas līdzekļiem, tāpēc jau viņš iefiltrējās domes vadībā.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet