Atgriezties pie raksta

Matīss Čudars ar sarunām un mūziku iedvesmo Ogres jauniešus Foto

20.novembra vakarā pie Ogres jauniešiem uz sarunu cikla "Cita patiesība" pasākumu bija ieradies ogrēnietis, mūziķis Matīss Čudars, informē Ogres novada Jauniešu domes pārstāve Sabīne Šurna.

Ir 20. novembris plkst. 16.13. Uz Ogres novada Kultūras centra Lielās skatuves Jauniešu domes darba rūķi nes mīkstākas un cietākas mēbeles, uz kurām pēc nepilnas stundas sēdīsies klausītāji, taču pretī sēdvietām tiek būvēta maza skatuve, uz kuras kāps Matīss Čudars, lai ne tikai spēlētu ģitāru, bet arī stāstītu, iedvesmotu, kā arī ieklausītos pašos klausītājos.


 Jau vairāk nekā pusstundu pirms pasākuma sāk rosīties mazāki ģitāristi, kas līdzi ņēmuši savas ģitāras. Tā, lūk, ieradies ir arī Matīss, kurš acumirklī izstaro siltumu un jauku smaidu.


Sarunu ciklā Matīss ir īpaši dāsns ar savām atbildēm, taču vairāk par visu, protams, runā mūzika, ar kuru pats mūziķis arī dalījās. Runāja mūzika un Matīsa acis, kas neviltoti iemirdzējās par katru ierīci, kas saistīta ar ģitāru, par katru improvizācijas elementu, ar ko izdevās padalīties ar jaunākajiem ģitāristiem.


"Garīga pabarošana, tā ir svarīgāka par fizisko," saka Matīss, atzīstot, ka mūzika ir viņa pasaule, kurā iederas. Pasākums aizvadīts veiksmīgi, iededzinot dzirksti arī mazāko ģitāristu acīs, kas vēlāk apmeklēja arī Matīsa Čudara meistarklasi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/42780

2018. gada 22. novembrī, 15:17, Jauniešiem
www.ogresnovads.lv

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet