Atgriezties pie raksta

Ogres novada skolēnu pašpārvalžu seminārā apgūst grafisko dizainu Foto

Ogres novada Jauniešu iniciatīvas centra telpās 24. janvārī norisinājās Ogres novada skolēnu pašpārvalžu seminārs "Ieskats grafiskajā dizainā", informē Ogres novada Jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Diāna Bartušauska.

Semināru apmeklēja dalībnieki no 9 Ogres novada skolām, kuri savā pašpārvalžu darbā, organizējot pasākumus, izstrādā afišas, plakātus, bukletus un diplomus. 


Semināra dalībniekus ar grafiskā dizaina pamatiem iepazīstināja GO!AHEAD reklāmas aģentūras grafiskais dizainers, maketētājs Artūrs Pučeks. Dalībniekiem tika stāstīts, kā izvēlēties pareizās krāsas, formas un burtu veidus, kā veidot teksta kompozīciju, kur un kā labāk novietot tekstu, ar kādām datorprogrammām strādāt, kur interneta vidē atrast bezmaksas pieejamos resursus. 


Kad dalībnieki bija iepazinušies ar teorētiskām zināšanām, viņiem tās bija praktiski jāpielieto, veidojot afišas konkrētiem pasākumiem. Izveidotie darbi tika prezentēti, kopīgi analizējot pieļautās kļūdas, bet par teicami padarītu darbu, saņemot aplausus.


Interesants izvērtās uzdevums, kurā dalībniekiem bija jāatrod pēc iespējas plašāks pielietojums ģeometriskai figūrai - aplim - un jāuzskicē. Šī eksperimenta rezultātā A. Pučeks paskaidroja, ka, lai radītu unikālu, un neatkārtojamu darbu, ir jāuzzīmē simts un vairāk skices. Jākoncentrējas uz to, kā ar šo savu darbu iepriecināsi un pārsteigsi tos, kuri tavu darbu uzlūkos. 


A.Pučeks iedrošināja semināra dalībniekus, nebaidīties eksperimentēt ar krāsām, burtiem un formām radot afišas, bukletus, plakātus, diplomus un logo, paturot atmiņā krāsu mijiedarbības, teksta novietojumu, kontrastu un balansu, savstarpējo saderību un sajūtu, ko tie rada.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/izglitiba/43143

2019. gada 25. janvārī, 14:02, Jauniešiem
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet