Atgriezties pie raksta

Sieviešu koris “Rasa”15 gadu jubilejā vedina uz operu Foto

“Viva l' Opera” – tā nosaukts Ogres sieviešu kora “Rasa” 15 gadu jubilejas koncerts, kas vakar notika Ogres Kultūras centra Mazajā zālē. Koncertā piedalījās arī Ance Purmale /soprāns/ un Laura Grecka /mecosoprāns/. Koncertmeistars – Mārtiņš Zilberts.

Jubilejas koncertam koris “Rasa” izvēlējies repertuāru, kas apliecina meistarību un varēšanu. Pētera Čaikovska “Jevgeņijs Oņegins”, “Mazepa”, Džezupes Verdi “Makbets”, “Aīda”, “Traviata” u.c.  operu kori ieveda klausītājus operas pasaulē. Arī tos, kuri no šī mākslas veida citkārt turas pa gabalu.


Piecpadsmit gadi aizskrējuši nemanot, un katriem Dziesmu svētkiem “Rasas” dziedātājas pin jaunus rožu vainagus. Rožu vainagi kļuvuši par kora atpazīšanas zīmi. Tādu svētku reizē saņēma arī kora diriģente Aira Birziņa.


Ogres Kultūras centra Mazā zāle klausītāju un sveicēju pilna. Ogrēniete Olga Blūma “Rasas” jubilejas koncertā atnākusi paklausīties, kā dzied meita – Kintija Vaivode. Olga Blūma atklāj, ka arī pati agrāk dziedājusi koros. Par savējo saukts jauktais koris “Atašiene”, vēlāk, esot Rīgā, dziedāts korī “Varavīksne” un arī citos. “Es domāju, ka dziesma mums ir šūpulī,” saka Olga Blūma.


Lai arī rožu vainags tika tikai sieviešu kora “Rasa” diriģentei Airai Birziņai, rozes apsveicēju vidū bija iecienītākās puķes. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/20101

2012. gada 13. maijā, 12:16, Kultūra un izglītība
Anita Zeiliņa

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet