Atgriezties pie raksta

Ogrēnieši pirmo reizi uzņem Vidzemes reģiona bibliotekārus Foto

11. un 12. jūlijā Ikšķiles novada Tīnūžu pagasta "Turbās” notika Latvijas bibliotekāru biedrības Vidzemes nodaļas 15. konference "Sadarbība, zināšanas, radošums – mūsdienu bibliotekāra izaicinājums” , kurā piedalījās vairāk kā 100 dalībnieku no 62 Vidzemes bibliotēkām, kā arī viesi no Kurzemes – Liepājas bibliotēkas.

No Ogres, Ikšķiles un Lielvārdes novada konferencē piedalījās 10 bibliotekāri, no tiem septiņi Ogres Centrālās bibliotēkas darbinieki.


Katru gadu konferences rīkošanu uzņemas kāds cits novads. Ogrēnieši Vidzemes reģiona bibliotekārus pie sevis uzņēma pirmo reizi, jo, kā sarunā ar Ogrenet atklāja. Ogres Centrālās bibliotēkas direktore Maruta Jēkabsone, Ogres Centrālās bibliotēkas kolektīvs šai organizācijai pievienojies tikai pirms četriem gadiem.


"Konference aizritējusi veiksmīgi – divās dienās paguvām gan noklausīties lekcijas, gan noorganizēt Latvijas Bibliotekāru biedrības Vidzemes reģionālās nodalās pilnsapulci un sarīkot pārvēlēšanas, gan arī saturīgi atpūsties, izmantojot  atpūtas kompleksa ‘Turbas” sniegtās iespējas,”  stāsta M.Jēkabsone.


"Tās bija divas ļoti vērtīgas dienas, tāpēc mēs vienmēr cenšamies aizbraukt uz šiem saietiem, lai pilnveidotos un arī pilnvērtīgi atpūstos. Daudz spilgtu iespaidu pēc  tikšanas ar aktieri Jāni Paukštello, kurš "Turbās” ciemojās konferences pirmās dienas noslēgumā, vienaldzīgu neatstāja arī atpūtas kompleksa apkārtne. Prieks par cilvēkiem, kas to visu iekopuši,”  teic Gulbenes blbliotēkas metodiķe Iveta Ērica.


Konferences norisi atzinīgi vērtēja arī LBB Vidzemes nodalās priekšsēdētāja Gunta Romanovska, kura uzteica Ogres Centrālas bibliotēkas organizatoru prasmi, rīkojot tik plaša mēroga pasākumu: "Labi pastrādājām, atpūtāmies un guvām spēkus jaunam darbam.”


Par visvērtīgāko konferences ieguvumu M.Jēkabsone un citu bibliotēku pārstāvji uzskata tikšanos ar kolēģiem no visa reģiona. "Kur gan citur, ja ne konferencē, mēs visi 120 satiksimies. Tā mēs cits citu labāk iepazīstam un varam dalīties pieredzē,” atzīst M.Jēkabsone. Un piebilst: ”Ir taču pagastu bibliotēkas, kur stādā tikai viens darbinieks, un viņiem (tāpat kā mums katram) ir īpaši svarīga kolēģu pleca sajūta.”


Konferences dalībnieki devās pieredzes apmaiņā uz Tīnūžu bibliotēku, kur jau kopš 1975.gada saimnieko tās vadītāja Ludmila Jēkabsone. Bibliotēkā reģistrēti nedaudz virs 300 lasītājiem, bet vasarās lasītāju skaits vēl pieaug, jo skolēnu brīvlaiku Tīnūžu apkārtnē pavada arī bērni no citām pilsētām un novadiem, aktīvi darbojas arī Bērnu žūrija. Ciemiņi iepazinās arī ar Tīnūžu kultūras mantojuma centra ekspozīciju, kur gida lomā iejutās tā vadītājs Kaspars Špēlis.


Vēl pirms došanās mājupceļā konferences dalībnieki apmeklēja Lazdukalna parku un Ogres Vēstures un mākslas muzeju.


Nākamā konference notiks Valmierā, par ko visu gadu tās rīkotājiem atgādinās Ceļojošā vārna, kas pēc katras konferences nonāk nākamo rīkotāju rokās. 

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/20813

2012. gada 12. jūlijā, 19:10, Kultūra un izglītība
Aina Trasune

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet