Atgriezties pie raksta

Ciemupē atklāj Novadpētniecības istabu Foto

Pagājušajā gadā Ciemupes lasītāju klubiņš “Dalies priekā” uzrakstīja projektu, lai izveidotu Novadpētniecības istabu. Nu ES pasākuma “Teritorijas attīstības stratēģijas īstenošana” ietvaros projekts “Pagātne – nākotnei” realizēts, un Ciemupes tautas nama otrajā stāvā vakar atklāta Novadpētniecības istaba.

Kā stāsta Ciemupes bibliotēkas vadītāja Rasma Blumberga – projekta “Dalies priekā” kopējās izmaksas – Ls 4012, no tām 10% sedza Ogres novada dome, bet 90% ir ES finansējums.


Projektu uzrakstīt nav bijis viegli – liels paldies par palīdzību pašvaldības aģentūras “Ogres novada kultūras centrs” direktorei Ligitai Zadvinskai. “Bija grūti,” neslēpj Ciemupes bibliotēkas vadītāja, jo tas bijis pirmais viņas projekts, bet nu skola ir rokā, un jau ir gatavs nākamais, kuru veiksmīgi realizējot ciemupieši varētu iegūt aprīkojumu tautas nama publiskajiem pasākumiem – skaņu iekārtas, projektoru u.c.


Ciemupē kolhoza laikos muzejs savulaik ir bijis, tad likvidēts. Eksponātus mēģināts paglābt.


Uz šo brīdi Novadpētniecības istabā Ciemupes tautas namā eksponātu skaits ir vairāk nekā 1000. Vēl nav paspēts visus aprakstīt.
Novadpētniecības istabas senāko eksponātu vidū ir pagājušā gadsimta sākumā Ciemupē darināti priekšmeti – karotes, dakšiņas, nazis. Uz jautājumu: “Ko iedzīvotājiem dod novadpētniecības istaba?” Māra Saleniece, kādreizējā muzeja vadītāja, atbild: “Piederību savai vietai. Apziņu, ka tu esi ciemupietis, un te ir tava vieta.”


Novadpētniecības istabas veidotāji saka paldies vietējiem iedzīvotājiem, kuri neatteica sev kādreiz tik dārgās un vajadzīgās lietas uzticēt muzejnieku glabāšanai. Vieglāk izšķirties zinot, ka eksponāti paliks uz vietas, Ciemupē. Ciemupes novadpētniecības istabas iekārtotāji nav pirmie, kas lūguši iedzīvotājus atvēlēt lietas muzejam. Daļa no vēsturiskajām liecībām par Ciemupi glabājas arī Doles salā izvietotajā “Daugavas muzejā”.


Ciemupes bibliotēkas lasītāju skaits ir apmēram 200. Novadpētniecības istaba vakar iepazinās ar saviem pirmajiem apmeklētājiem. Šeit gaida arī jaunus eksponātus, kas var papildināt iedzīvotāju zināšanas par vēsturi un reizē arī šodienu.


Portāla Ogrenet uzrunātais Reinis uz jautājumu – vai Novadpētniecības istaba vajadzīga – atbild: “Jā. Lai mēs varētu paskatīties un uzzināt daudz ko jaunu par vis kaut ko.” Reiņa intereses saistās ar zinātni. Nu līdzās interneta un enciklopēdiju pasaulei jaunietis pieredzi un zināšanas varēs gūt arī Ciemupes tautas nama Novadpētniecības istabā.


Par Novadpētniecības istabas atklāšanas pasākuma muzikālo daļu gādāja Ciemupes jauktais vokālais ansamblis “Invita”, bet pa dzeltenai saulespuķei tika visiem, kas pielikuši roku vēstures apzināšanā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/21201

2012. gada 18. augustā, 21:24, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

sajūsminātā • 2012. gada 21. augustā, 12:37
Cik labi, ka ir cilvēki, kas domā par nākotni, jo bez pagātnes nav tagadnes un nebūs nākotnes. Tam, kuram tikai svarīgas cilvēku nopietnās un domīgās sejas nav pieticis garīguma atnākt uz pasākumu, bet tikai pietiek spēka ierakstīt komentārus un izgāzt savu niknumu. Paldies šiem labajiem cilvēkiem, kas atb alstīja, izvedoja šo istabu, lai viņiem veicas.
Lunis • 2012. gada 20. augustā, 14:26
Neko sev , vienai oatrai TIK nikns ģimis bildēs ka bail būtu tuvumā iet kur nu vēl apmeklet iestādi brr.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet