Atgriezties pie raksta

Tiks dibināts Ogres Muzikālais teātris

"Es zināju, ka kādreiz tas piepildīsies - Ogrei būs savs mūzikls, savs muzikālais teātris un pašiem savi Ogres mūziķi, kurus atpazīst ikviens Latvijas iedzīvotājs," tā Ogres Mūzikas skolas direktors, Ogres novada domes deputāts Artūrs Mangulis.

Visi solisti savulaik sākuši (daži joprojām turpina) apgūt vokālās iemaņas vokālajā studijā Ogres Valsts ģimnāzijā, visi piedalījušies lielākos vai mazākos valsts mēroga un starptautiskos vokālistu konkursos, TV šovos un citos muzikālos projektos. Nu jau liela daļa no viņiem kļuvuši par Latvijā atpazīstamiem un iemīļotiem māksliniekiem.
 
Šobrīd kopā ir 16 Ogres mākslinieki, kuri apvienojušies Ogres Muzikālajā teātrī: Antra Stafecka, Fox Lima, Atis Ieviņš, Nikolajs Puzikovs, Zane Briška, Sintija Ģēģere, Ilze Skarbule, Dāvis Mazurenko, Emīls Mangulis, Agate Albekeite, Ainars Bumbieris, Ilona Bagele, Atis Čamanis, horeogrāfe un režisore - Linda Mangule, bet radošu un organizatorisku virsvadību uzņēmušies Artūrs Mangulis un Vairis Nartišs.
 
Muzikālā teātra paspārnē darbojas arī muzikālā teātra studija Ogres mūzikas skolā.
 
Tā ir vienreizēja sajūta, ka visi šie mūziķi joprojām ir šeit un ir gatavi apvienoties vienā kopīgā organizācijā, lai kļūtu par ievērojamu muzikālu spēku Latvijā un ar laiku arī ārpus tās.
 
Šī būs brīva muzikāla apvienība, kurā katrs dalībnieks varēs sniegt savus radošos priekšlikumus, paši lemt un vērtēt, paši būt visos procesos klāt. Man ir liels gandarījums, ka visi mūziķi piekrita piedalīties mūsu pirmajā kopprojektā - mūziklā "Ogres Zilo kalnu milzis", kas, pateicoties Ogres novada domes finansiālam atbalstam, tiks izdots arī CD formātā un kalpos kā Ogres prezentācijas materiāls un arī kā Ogres Muzikālā teātra tapšanas apliecinājums.
 
Ar laiku savā pulciņā aicināsim arī citus mūziķus, piesaistīsim aģentūras un citas organizācijas, bet kā pirmo tomēr prezentēsim 100% Ogres muzikālo projektu - mūziklu "Ogres Zilo Kalnu Milzis", kas ir Ogrē komponēts, Ogrē ierakstīts un Ogrē iestudēts lielformāta opuss. Plašāku skatītāju pulku ceram priecēt tūrē visā Latvijā 2014.gada vasarā.
 
Tuvākie plāni ir iestudēt gadā vismaz vienu lielu jaunu muzikālu izrādi, atbalstīt dalībnieku individuālos projektus, kā arī veikt sociālās aktivitātes, palīdzot ogrēniešiem, kuriem ir nepieciešama palīdzība - gan bērniem, gan vecākajai paaudzei. Ar kopīgiem spēkiem vēlamies dot savu artavu arī mūsu jaunās paaudzes muzikālajā attīstībā, iesaistot mūsu projektos.
 
Drīzumā tiks atklāta mūsu mājas lapa www.omt.lv, kur varēsiet atrast sīkāku informāciju par katru dalībnieku, jaunumiem viņu muzikālajās gaitās, par jaunajiem plāniem un aktuālākajiem muzikālajiem piedāvājumiem.
 
Aicinām arī citus mūziķus pieteikties mūsu apvienībā, lai to vērstu plašumā un veidotu pēc iespējas interesantāku un daudzveidīgāku!!!
 
2014.gada 27.janvārī pl.14 Ogres Kultūras centrā notiks Ogres Muzikālā teātra svinīgais dibināšanas pasākums un mūsu pirmā kopprojekta mūzikla "Ogres Zilo kalnu milzis" CD prezentācijas koncerts. Uz atklāšanas pasākumu tiks aicināti visas Latvijas novadu kultūras koordinatori, aģentūras, kultūras centru vadītāji un mediju pārstāvji.
 
Prezentācijas pasākumā tiks atskaņoti gan fragmenti no tapušā mūzikla, gan Ogres Muzikālā teātra dalībnieki prezentēs savus kreatīvākos un interesantākos muzikālos projektus.
 
Paldies visiem, kuri ir kopā ar mums mūsu centienos!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/27044

2014. gada 21. janvārī, 07:50, Kultūra un izglītība
Artūrs Mangulis

Jaunākie komentāri

alba • 2014. gada 25. janvārī, 14:05
Jā, viss ta labi sakrīt - kā Mangulis tika par deputātu, tā sapnis - aktu zili brīnumi! - piepildās. Nu ko - paskatīsimies, kas tur sanāks. Tas, ka kurpe finansu ziņā nespiedis, tas gan ir skaidrs, vai ne?
Ideja • 2014. gada 24. janvārī, 14:34
Ogre varētu izcelties ar to, ka tai pašai savs muzikālais teātris un skola! Valmierai, Liepājai ir teātris, bet mums- muzikālais!
zika • 2014. gada 23. janvārī, 14:23
Man gan patīk.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet