Atgriezties pie raksta

Ogres Mūzikas skolā izcils pūšaminstrumentu skanējums

1.oktobrī plkst.18 Ogres Mūzikas skolas zālē gaidāms spilgts trīs viesmākslinieku koncerts, kurā būs iespēja baudīt pūšaminstrumentu – obojas un tubas – skanējumu izcilu Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra (LNSO) koncertmeistaru izpildījumā.

Kopā ar LNSO pirmo obojistu Egilu Upatnieku un LNSO galveno tubistu Raivi Māguru muzicēs lieliskā, artistiskā pianiste Agnese Egliņa – aktīva populārā trio "Art-i-Shock" dalībniece, "Lielās Mūzikas balva 2010" kategorijā par izcilu darbu ansamblī ieguvēja.


Pianiste Agnese Egliņa kopā ar Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra administrāciju 2012./2013.g. koncertsezonā izveidoja koncertciklu "Spēlē LNSO koncertmeistari", kurā sevi tuvplānā parāda orķestra vadošie mūziķi. Šis koncertcikls ieguva kritiķu atzinību, kā arī publikas simpātijas. Šoreiz unikāla iespēja talantus dzirdēt arī Ogrē! 


Programmā: Alvils Altmanis, Antals Dorāti, Libija Larsena, Antonio Paskulli, Žils Silvestrīni, Ralfs Vons-Viljamss.


Ieeja: brīva


Egils Upatnieks ir LNSO oboju grupas koncertmeistars kopš 2009.gada. Egils ir arī Dānijas koka pūšaminstrumentu kvinteta Carion dalībnieks. Ar šo ansambli piedalījies vairāku CD ieskaņošanā un koncertos Apvienotajos Arābu Emirātos, Dānijā, Japānā, Luksemburgā, Vācijā un Zviedrijā. Egils ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas lektors.


Egils mācījies obojas spēli Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un JVLMA pie profesora Viļņa Pelnēna. Absolvējis JVLMA maģistrantūru (2010, Normunda Šnē klase). Vienu semestri mācījies Hamburgas Mūzikas un teātra augstskolā pie Rainera Hervega, papildinājis zināšanas un prasmes pie Lāslo Hadadi, Gintera Pasina, Ingo Goricka. Starptautisku konkursu uzvarētājs un laureāts.


Raivis Māgurs pirmās iemaņas tubas spēlē no 1993.gada līdz 1998.gadam apguvis Kolkas Mūzikas skolā pie skolotāja Viestura Rēriha. 2008.gadā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā iegūst maģistra grādu asoc. profesora JāņaRetenā tubas klasē. 


No 2006.gada līdz 2012.gadam bijis Profesionālā pūtēju orķestra Rīga tubu grupas mūziķi, kopš 2010.gada ir Latvijas Nacionālā simfoniskā  orķestra tubists un kopš 2013.gada – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pieaicinātais docētājs eifoniju un tubu klasē. Piedalījies neskaitāmās meistarklasēs pie pasaulē pazīstamiem tubas spēles pedagogiem tādiem kā Jost Smit, James Gourlay, Michael Lind, Peter van Klink, Patrick Krysatis. Aktīvs tubu kvartetu "Tubalogia", "Magic 4" un dažādu citu kameransambļu mūziķis.


Pianistes Agneses Egliņas personībā dinamiski apvienojas solistes un kamermūziķes talants. Viņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Viņa vienlīdz spoži iejūtas solistes, koncertmeistares vai kameransambļa dalībnieces ampluā un prot strauji apvienot sava talanta šķautnes. Pazīst humoru kā domu ķīmiju un mākslas katarsi kā radošu atklāsmi.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/33500

2015. gada 30. septembrī, 17:05, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet