Atgriezties pie raksta

Drīzumā Valmieras drāmas teātra viesizrāde Ogrē

7.aprīlī plkst.19 Ogres Kultūras centrā ar izrādi "Ziema zem galda" viesosies Valmieras drāmas teātris.

Izrāde vēsta par talantīgu kurpnieku Dragomiru (Māris Bezmers), kurš Parīzē spēj atļauties mitekli tikai zem galda, un pēc laiciņa viņam pievienojas brālēns Gricka (Kārlis Neimanis) – vijolnieks. Tieši tur, raugoties uz saimnieces Florānsas (Māra Mennika) jaukajām kājiņām, top kurpju modeļi un mūzika... un rodas jūtas.


"Šī ir luga, kur aktieriem izspēlēties," saka režisors Ģirts Ēcis. "Tās vēstījums ir pozitīvs, beigas – labas, ne velti mēs to nosaucām par pasaku, jo dzīvē jau viss tā droši vien nebeigtos."


"Lai arī luga tapusi sen, tā ir visnotaļ piemērota šodienai," režisors turpina. "Tā taču ir par emigrāciju! Cik daudz nav latviešu, kas aizbraukuši, un kaut kur Rietumos būtībā arī dzīvo "zem galda". Tas ir arī stāsts par austrumeiropiešiem, kuri vēl nav kļuvuši par bezdzimuma būtnēm, un ir pārsteigums rietumniekiem. Dragomirs un Gricka ir divi jauni čaļi, kas devušies nevis ekonomiskajā emigrācijā, lai nomaksātu kredītus, bet – lai kaut ko tur iemācītos. Viņi ir mākslinieki, un arī tāpēc patīk sievietēm."


Iestudējuma radošajā komandā arī scenogrāfs un kostīmu mākslinieks – Reinis Suhanovs, komponists – Jēkabs Nīmanis, izrādē spēlē aktieri Māra Mennika, Māris Bezmers, Kārlis Neimanis, Inga Apine un Imants Strads.


Lugas autors Rolāns Topors (1938-1997) ir franču mākslinieks ar Polijas ebreju saknēm. Viņa daiļrade aptver visdažādākās jomas – sākot ar karikatūrām un grafikām, beidzot ar kino lomām un dziesmām. Visās jomās strādājot, viņš radījis neparastus, sirreālus tēlus: vienā no viņa grafikām cilvēks aiz padusēm tiek izcelts no zemes kā koks – ar visām saknēm. Šis sakņu, identitātes, pašapzināšanās motīvs ir raksturīgs teju visai Topora daiļradei. 60. gadu vidū tapušajā lugā "Ziema zem galda" tas risināts liriskā, gandrīz vai maigā veidā.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/35155

2016. gada 2. aprīlī, 10:28, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet