Atgriezties pie raksta

Valmieras teātris ar divām izrādēm viesosies Ogrē

Ogres novada Kultūras centra (ONKC) Lielajā zālē šoziem būs skatāmas Valmieras teātra divas viesizrādes – 27.janvārī plkst.19 izrāde "Rudenīgais blūzs" un 12.februārī plkst.16 izrāde bērniem "Visām pelēm garšo siers".

Izrādes "Rudenīgais blūzs" režisors Varis Brasla to iecerējis kā traģikomēdiju – trīs cienījamas atraitnes izveido tādu kā klubiņu savu aizgājušo vīru piemiņai, taču ierasto kārtību stipri sagroza kāds vīrietis, arī atraitnis... 


Izrādē spēlē Regīna Devīte, Vizma Kalme, Baiba Valante, Anna Putniņa un Rihards Rudāks.


"Jauki, ja cilvēkam ir humors un pašironija saulainā laikā. Daudz grūtāk to ir nepazaudēt arī tumšajās dienās un drūmajos brīžos," saka režisors Varis Brasla. "Lai arī lugas autoram piemīt Vudija Alena rakstības vieglums un holivudiskums, pats darbs skar ikviena cilvēka slēptāko – kā sadzīvot ar vientulību, nekļūstot nīgram un noliedzošam. Izrāde meklēs arī atbildes uz jautājumiem, kā nodzīvot vitāli dzīvi, neupurējot sevi bijušajam un nenododot pagātni un jaunību, kas ir skaista. Bet vai skaistumam ir gadu cenzs?"


Savukārt izrāde bērniem "Visām pelēm garšo siers", kas Ogrē būs skatāma 12.februārī, vēsta par divām naidīgām grauzēju ciltīm – baltajām un pelēkajām pelēm, kas nekādi nevar sadzīvot. Tomēr, kad balto peļu meitiņa sadraudzējas ar pelēko pelēnu, viņiem palīgā dodas Muris Buris – noslēpumains un visvarens radījums, kam izdodas pielikt punktu dzimtu naidam. Jo gan baltajām, gan pelēkajām pelēm ir krietni daudz kopīga – visām ir bail no kaķiem un... piemīt liela kāre pēc siera.


"Es domāju, ka nav vajadzīgs īpašs, tikai bērniem domāts teātris," saka izrādes režisors Felikss Deičs. "Ir vienkārši teātris. Man vienmēr ir svarīgi atrast tos divus ceļus, lai viens būtu bērniem, otrs – pieaugušajiem. Lai interesanti būtu arī vecākiem."


Lomās: Rūta Dišlere, Ingus Kniploks, Rihards Jakovels, Ilze Lieckalniņa, Mārtiņš Liepa, Baiba Valante un Eduards Johansons. 


Biļetes uz abām izrādēm var iegādāties ONKC kasē, "Biļešu paradīze" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/37653

2017. gada 11. janvārī, 07:46, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet