Atgriezties pie raksta

Lielajā piektdienā Ogrē izskan garīgās mūzikas koncerts Foto

Ogres evaņģēliski luteriskajā baznīcā norisinājās garīgās mūzikas koncerts "Lielās piektdienas stāsts", ko organizēja Ogres novada Kultūras centrs.

Koncerta ieskaņā klātesošos uzrunāja  Ogres evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Modris Īvāns: "Pasaulē visos laikos ir bijušas bēdas, sāpes un ciešanas. Varētu rasties jautājums, kāpēc mums kalendārā ir vajadzīga šāda diena – Lielā piektdiena? Ir jau tā, ka mēs katrs savā dzīvē reizēm gan paši tiekam sāpināti, gan dažkārt  sāpinām citus, un ne aiz ļauna prāta, bet  nevarības, noguruma vai kāda cita iemesla dēļ. Kādā brīdī mēs to pamanām, un tad gribas šo apli apturēt un tikt no tā ārā. Šīs dienas garīgā nozīme ir tā, ka mēs  nevis raudam par Jēzu, bet ieskatāmies katrs savā dzīvē un mēģinām atcerēties, kam jāpasaka vārds "Piedod!""


Lielā piektdiena ir reliģiski svētki, ko svin kristieši, pieminot Jēzus Kristus krustā sišanu un viņa nāvi Golgātā. Jēzus ciešanu stāstus no Bībeles, kas palīdz tuvoties šiem notikumiem un tos izdzīvot, lasīja Ogres Tautas teātra režisors Jānis Kaijaks.


Garīgās  mūzikas koncertā piedalījās Ogres novada Kultūras centra jauktais koris "Ogre" (diriģents Jānis Zirnis), Ogres novada Kultūras centra vokālā grupa "Anima Solla" (vadītāja Mārīte Puriņa), Ogres Mūzikas skolas vokālais ansamblis (vadītāja Gunita Bičule), Ogres Mūzikas skolas audzēknes Elizabete Skrebele (vijole, pedagoģe Viktorija Ivanova) un Katrīne Zariņa (čells, pedagoģe Justīne Baulina), Gunta Trasune (klavieres) un Ilona Birģele (ērģeles).

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/38447

2017. gada 14. aprīlī, 20:45, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet