Atgriezties pie raksta

Ogres Tautas teātris finālā "Gada izrāde 2016" Foto

22. aprīlī Rīgā, Dailes teātra Mazajā zālē, notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu skates "Gada izrāde 2016" fināls, informē Ogres novada Kultūras centra Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja Dace Tribocka.

Finālā piedalīsies arī Ogres Tautas teātris ar izrādi "Cik svarīgi būt nopietnam" (O.Vailds), režisors Jānis Kaijaks.


2017.gada februārī un martā norisinājās amatierteātru iestudējumu skates pirmā kārta Latvijas reģionos. "Gada izrāde 2016" finālā būs iespēja redzēt reģionu skatēs ekspertu visaugstāk novērtētos iestudējumus, kuri sacentīsies par titulu "Gada izrāde 2016".


Martā viesojoties Ogrē, žūrija reģionālajā skatē Ogres Tautas teātra izrādi novērtēja ar augstāko vērtējumu. 


Dramaturgs Jānis Jurkāns norāda: "Vērā ņemams darbs nopietna autora "nenopietnā" lugā. Apsveicama režisora (ansambļa) vēlme (un drosme) kārtējo reizi ķerties klāt ne tam vieglākajam (toties kvalitatīvam) dramaturģiskajam materiālam". 


Režisore Inese Mičule:"Brīnišķīga materiāla izvēle konkrētajam aktieru sastāvam, labi psiholoģiskie portreti un galveno lomu atveidotāju attiecību izstrādājums. Izvēlēto izteiksmes līdzekļu kopums – skatuves izmantojums un telpa, atmosfēru veidojošās detaļas, rekvizīti, kostīmi, mūzika, dziesmas, izrādes programmiņa – atšķiras no amatierteātru ierastā repertuāra un pats par sevi izrādei piešķir māksliniecisku kvalitāti".


Teātra kritiķe Ieva Rodiņa: "Ogres Tautas teātris šogad pārsteidzis ar drosmīgu literārā materiāla izvēli – ja pagājušā gada Latvijas amatierteātru reģionu skatē kā svaiga gaisa malks šķita dramatiski dziļais, sarežģītais Henrika Ibsena lugas "Sabiedrības balsti" iestudējums "Bernika projekts", tad šogad Ogres teātra radošā komanda tikpat pārliecinoši pievērsusies komēdijas žanram. Oskars Vailds nebūt nav vienkāršs autors, ko izvēlēties iestudēt, it īpaši amatierteātra formātā, jo šī autora tekstiem raksturīgs zināms "aforistiskums'. Taču redzētais iestudējums šo risku attaisno – Vailda intelektuālie, brīžam apzināti dekoratīvie teksta mežģi un paradoksi izrādē aktieru izpildījumā skan viegli un asprātīgi, šķietami bez ārējas piepūles ieraujot autoram raksturīgajā estetizētajā, taču vienlaikus ironiski distancētajā pasaulē. Eleganci, bet vienlaikus spēlēšanās vieglumu iestudējumam piešķir arī precīzi un mūsdienīgi izvēlēti muzikālie akcenti, apspēlējot 'anglisko raksturu" ar gaumīgi aranžētiem Bītlu mūzikas motīviem".


Jānis Kaijaks, Ogres Tautas teātra režiors: "Pēdējos gadus Ogres Tautas teātris turas pie pasaules dramaturģijas "zelta fonda": "Mūsdienās lugas rakstīt vairs prot tikai retais. Galvenokārt top "teksti teātrim". Un mākslā, lai runātu par savu laiku, ne vienmēr īsākais ceļš ir  pats tuvākais. Manuprāt, īsta "klasika" ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs".


Skatītāji, draugi un teātra mīļi aicināti uz Ogres Tautas teātra izrādi 22.aprīlī 20.00 Dailes teātra Mazajā zālē.


Bezmaksas ieejas kartes uz izrādi iespējams saņemt "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības vietās, tostarp Ogres novada Kultūras centrā.


"Cik svarīgi būt nopietnam" - jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla. Kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības. Nenopietna komēdija nopietniem cilvēkiem.


2016.gadā Latvijā darbojās 425 amatierteātri ar vairāk nekā 6400 dalībniekiem.

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/38473

2017. gada 19. aprīlī, 19:01, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

Berniks • 2017. gada 20. aprīlī, 18:56
Prieks par Ogres teātri! Redzēju izrādi, bija daudz izcilu vietu un redzams, ka aktieriem tiešām ir spējas kā profesionāļiem. Man gan pesoniski liekas, ka angļu humors tulkojumā un nezinot viņu dzīves stilu, pagrūti saprotams, bet aktieru pārliecība, ka tas ir smieklīgi, bija pozitīvi lipīga! Lai izdodas skatē!

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet