Atgriezties pie raksta

1.maijā Ogrē Mārtiņa Brauna koncerts (Papildināts)

Atzīmējot izcilā latviešu komponista Mārtiņa Brauna 65 gadu jubileju, 1.maijā plkst.19 Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) notiks koncerts "Darbi un nedarbi", piedaloties arī ONKC koriem – "Ogre", "Impulss", "Grīva", "Rasa", "Altera" un Ogres skolotāju kamerkorim, informē ONKC Attīstības plānošanas un projektu nodaļas vadītāja Dace Tribocka.

Komponista Mārtiņa Brauna jubilejas reizē, līdztekus dzirdētiem un populāriem skaņdarbiem un dziesmām pavisam svaigā Mārča Auziņa aranžējumā skanēs jaunas vai maz dzirdētas Mārtiņa Brauna dziesmas ar Plūdoņa tekstiem dziedātāju Aijas Vītoliņas, Ievas Sutugovas, Daumanta Kalniņa, Ata Ieviņa, Laimas Miltiņas un Elīnas Čamperes, Latvijas reģionu labāko jaukto koru, kā arī jauno un talantīgo mūziķu Kristapa Vanadziņa, Toma Poiša, Rūdolfa Dankfelda, Mārča Auziņa un, protams, paša komponista un jubilāra Mārtiņa Brauna sniegumā. 


Šajā gandrīz pusgadsimtā, kura laikā Mārtiņš Brauns ir radījis visdažādāko stilu un žanru mūziku, viņa "darbos" nekad nav trūcis ne dramatisma, ne romantikas, un "nedarbos" ne humora un ironijas, tāpēc jubilejas koncertu tūrei ir izvēlēts nosaukums "Darbi un nedarbi...". "Jo neviens nevar palikt vienaldzīgs, klausoties vai dziedot "Saule, Pērkons, Daugava", un nevar nepasmaidīt, dzirdot "Mammu es gribu"..." pauž režisors Valdis Pavlovskis, atgādinot, ka Mārtiņa Brauna mūzika skanējusi gan "Mikrofona" aptaujas noslēguma koncertos, gan Edgara Liepiņa koncertprogrammā "Tas, ko Zenta neatļāva"; grupas "Sīpoli" neaizmirstamajos koncertos, teātra izrādēs "Alberts" un "Mauglis". "Un kur nu vēl episkā "Saule, Pērkons, Daugava", kas Dziesmu svētkos allaž saviļņo koristu un klausītāju tūkstošus Mežaparka Lielajā estrādē! Tādēļ šodienas klausītājam un skatītājam, kuram, iespējams, nav šādu emociju, ir jāpiedāvā iespēja šo mūziku dzirdēt no jauna – mūsdienīgā un vēl nebijušā emocionālā interpretācijā," ir pārliecināts Valdis Pavlovskis.


Savukārt pats jubilārs – komponists Mārtiņš Brauns – ir pārliecināts: "Profesionālis no amatnieka atšķiras tieši ar to, ka viņam interesē viss jaunais mūzikā, nevis tikai tas, ar ko viņš zaudējis nevainību. Nereti mani vienaudži klausās tikai rokenrolu vai roku, jo, viņu vārdiem runājot, mūzikā attīstība nenotiek. Bet attīstība notiek visu laiku!" uzsver komponists.


Biļetes uz 1.maija koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, internetā bilesuparadize.lv un ONKC kasēs. 


10% atlaide Ogres novada Kultūras centra Kultūras drauga kartes īpašniekiem!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/38474

2017. gada 20. aprīlī, 09:03, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Par šo rakstu vēl nav saņemts neviens komentārs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet