Atgriezties pie raksta

Mārtiņa Brauna jubilejas koncerts Ogrē

Atzīmējot izcilā latviešu komponista Mārtiņa Brauna 65 gadu jubileju, 1.maijā plkst.19 Ogres novada Kultūras centrā (ONKC) notiks koncerts "Darbi un nedarbi", piedaloties arī ONKC koriem – "Ogre", "Impulss", "Grīva", Ogres skolotāju kamerkorim, "Altera" un "Rasa".

Šajā gandrīz pusgadsimtā, kura laikā Mārtiņš Brauns ir radījis visdažādāko stilu un žanru mūziku, viņa "darbos" nekad nav trūcis ne dramatisma, ne romantikas, un "nedarbos" ne humora un ironijas, tāpēc jubilejas koncertu tūrei ir izvēlēts nosaukums "Darbi un nedarbi...". "Jo neviens nevar palikt vienaldzīgs, klausoties vai dziedot "Saule, Pērkons, Daugava", un nevar nepasmaidīt, dzirdot "Mammu es gribu"..." pauž režisors Valdis Pavlovskis, atgādinot, ka Mārtiņa Brauna mūzika skanējusi gan "Mikrofona" aptaujas noslēguma koncertos, gan Edgara Liepiņa koncertprogrammā "Tas, ko Zenta neatļāva"; grupas "Sīpoli" neaizmirstamajos koncertos, teātra izrādēs "Alberts" un "Mauglis". "Un kur nu vēl episkā "Saule, Pērkons, Daugava", kas Dziesmu svētkos allaž saviļņo koristu un klausītāju tūkstošus Mežaparka Lielajā estrādē! Tādēļ šodienas klausītājam un skatītājam, kuram, iespējams, nav šādu emociju, ir jāpiedāvā iespēja šo mūziku dzirdēt no jauna – mūsdienīgā un vēl nebijušā emocionālā interpretācijā," ir pārliecināts Valdis Pavlovskis.


Komponista Mārtiņa Brauna jubilejas reizē, līdztekus dzirdētiem un populāriem skaņdarbiem un dziesmām pavisam svaigā Mārča Auziņa aranžējumā skanēs jaunas vai maz dzirdētas Mārtiņa Brauna dziesmas ar Plūdoņa tekstiem dziedātāju Aijas Vītoliņas, Ievas Sutugovas, Daumanta Kalniņa, Ata Ieviņa, Laimas Miltiņas un Elīnas Čamperes, Latvijas reģionu labāko jaukto koru, kā arī jauno un talantīgo mūziķu Kristapa Vanadziņa, Toma Poiša, Rūdolfa Dankfelda, Mārča Auziņa un, protams, paša komponista un jubilāra Mārtiņa Brauna sniegumā. 


Biļetes uz 1.maija koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā, internetā bilesuparadize.lv un ONKC kasēs. 


10% atlaide Ogres novada Kultūras centra Kultūras drauga kartes īpašniekiem!

Materiāls drukāts no portāla Ogrenet: http://www.ogrenet.lv/ogre/kultura/38534

2017. gada 26. aprīlī, 10:33, Kultūra un izglītība
Ogrenet

Jaunākie komentāri

apmeklētāja • 2017. gada 1. maijā, 22:19
Milzīgs paldies par lielisko koncertu. Nenožēloju nevienu eiro, ko samaksāju. Par tādu koncertu es būtu ar mieru pat 25 eur maksāt.
Ūva • 2017. gada 30. aprīlī, 17:36
Diezin, kā var aiziet uz koncertu "pa piecpadsmit eiro"? Var aiziet pa ielu, ietvi, pa kāpnēm uzkāpt, bet pa naudu??? Tas gan sanāktu dārgi!
To pensionārei • 2017. gada 27. aprīlī, 22:29
Nu bet neejiet,ja pa dārgu un kur nu vēl,ja Jums tas šķiet savārstījums. Katrai lietai ir sava cena. Veikalā taču jūs arī nepērkat preci,ja nevarat to atļauties vai ne? Bet tas nenozīmē,ka citiem ir tāpat. Es neuzskatu ka vienreiz gadā aiziet uz koncertu pa 15 eur ir kaut kas šausmīgi dārgs.

Pievienot komentāru

        
 

Ogrenet